Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

rakovnik

Sen každého obdivovatele akční hvězdy Arnolda Schwarzenegger - máme jeho klon! Ale ani klon Arnolda neumí hrát...což je škoda, protože jinak se jedalo o velmi dobrý nápad, i když děj byl ke konci už trochu překombinovaný a záporáci byli spíše k politování, než že by z nich šel strach. Každopádně, jedná se o jeden z lepších Arnoldových filmů z konce jeho kariéry. ()

Martin741

Lahko nadpriemerny film od rezisera Spottiswooda s Arnoldom v hlavnej ulohe. Pribeh celkom ujde, aj akcia sa najde, ak divak chce. Nic to vsak nemeni na priemernosti Arnoldovych filmov druhej polky 90. rokov : 66 % ()

raptorrr

Dalsi Arnolduv podraz svych fanousku. V porovnani s Total recall (na jehoz uspesnou formuli se zjevne snazi navazat) neobstoji... ()

Jino

Slušné akční béčko, které si na moc hraje. Arnieho pokusy o vtipky jsou docela k zasmání, jinak až na pár akčních momentů je film docela hovadina, která dokáže zpříjemnit sobotní večer na nově. ()

bourec

Škoda že se Arnie dal na politiku.ta škála dobře ofinancovanejch filmů mohla bejt delší. V týhle době už prachy bude shánět na filmy se svojí maličkostí hůř. Hlavně že máme tyhle filmy z před politický éry.90%. ()

Kwaichi

Jeden Schwarzenegger ne nezastaviteľný, no tu boli až dvaja. Nečudo, že jeho súperi nemali žiadne šance.Takto kvalitatívne nevyvážený film som ešte hádam ani nevidel. Niektoré scény boli skvelo spracované, dobré dialógy, scenár, efekty. Zrazu do toho príde jedna dve nevhodné vety alebo gestá a dobrý dojem z filmu je preč. Ale musím uznať, že film to bol celkom napínavý. ()

C0r0ner

Dobré sci-fi, ze kterého sice čiší béčkovitost, ale to tomu divák odpustí, protože Arnold už kolem roku 2000 v ničem jiném ani nehrál. Není to nic přelomového, ale člověk se prostě nenudí a celé skoro dvě hodiny vydrží koukat a fandit Schwarzeneggerovi, aby to nakonec zvládl. 70% ()

Adaamos21

Docela dobrý nápad i scénář pro akční sci-fi, ale celé to právě pokulhává hlavně v těch akčních sekvencích, které ničím nepřekvapí a jsou takovým slabým odvarem pořádné akce. Slabší tři hvězdy, ještěže můžu sáhnout třeba po Total Recall od geniálního Verhoevena. ()

Wormboy

Celkom slusny napad a aj celkovy potencial filmu brutalne nici a dehonestuje Arnoldove neherectvo, priblbly scenar a celkove vyznenie filmu. Je velka skoda, ze tento napad s klonovanim ludi sa nepodarilo chytit do ruk nikomu talentovanejsiemu, pretoze potencial tu bol. Takto to je klasicke akcne stale becko, na ktore si casom ani nespomenieme... ()

kusper

Nikdy nezapomenu jak mě táta vzal na tenhle film a já nemohl pochopit jak muže jeden člověk několikrát umřít... =D ()

Fallen_One

Už kvůli té technologii zobrazené ve filmu se vyplatí dát tři hvězdy. A co nejvíc zaujalo? Mluvící panna pro malou dcerku. Něco tak zajímavého bych svojí dcerce koupil okamžitě. Vypadalo to moc mile :-) mělo to snadné ovládání, příjemný vzhled a...hej, zapomněl jsem na zbytek filmu. Ale jo, slušný! Možná si to časem rozeberu v hlavě a možná dám čtyři... ()

Juto

Tento film obsahuje provokatívne predstavy o dôsledkoch klonovania v trhovo orientovanej kapitalistickej spoločnosti. 5/10 ()

forsythia

Čím víc Arnolda, tím víc Adidas. Kdyby naklonovali mě, přibral by ten klon během pár vteřin těch 40 kg, co jsem já přibrala během 12 let? ()

Flyer

Docela ucházející sci-fi akce se zajímavým námětem a pěkným futuristickým zpracováním. Dobrá volba pro nenáročnou podívanou. ()

tom88

Jeden z tých slabších arnoldových filmov. zopár scén bolo príjemným oživením, skvelé náznaky niečoho výnimočného, no bohužiaľ sa to akosi vymklo z rúk a zakotvilo pri slabom priemery. Ani Arnold nemal šancu film vyzdvihnúť. Efekty tiež neboli najväčšou stránkou filmu, tak isto ako réžia. Naozaj je to len priemerné akčné scifko do počtu. Škoda, tu už Arnold začínal naozaj starnúť. 50% ()

MJMilan

Z těch hodnocení mám skoro pocit, že jsem asi viděl jiný film. 6. den je přitom dosti nadčasová záležitost. Je to ale řpedevším úvaha nad velice vážnou věcí, která může přinést lidstvu mnoho, ale také může vést svět k záhubě. Obsadit do scifi takového ražení jako byl 6 den Arnolda byl myslím vynikající počin, protože on je prostě jistota, na kterou se filmový divák může spolehnout. Jasných pět, dobré téma, dobře spracované. ()

Nivenx

Zajímavý nápad s klonem a zajímavý děj, ale to je asi vše co je na tomto filmu dobré. Průměrný herecký výkon Arnieho, průměrně natočené. 50% ()

Noviik

Nebylo to ani vtipné, ani to nemělo zajímavé akční scény, ani námět či scénář se mi nelíbil. Vlastně na tom nebylo dobré nic. Ale mělo to Arnieho! ()