Píše se rok 1943 a situace na bojištích druhé světové války se pro nacistické Německo nevyvíjí dobře. Realisté by dokonce řekli, že válka je prakticky prohraná. Admirál Canaris, který stojí v čele německé vojenské zpravodajské služby, proto dostává od samotného Adolfa Hitlera za úkol vypracovat teoretickou studii proveditelnosti únosu britského premiéra Winstona Churchilla do Berlína. Plán ovšem začíná nabývat zcela konkrétních obrysů ve chvíli, kdy si nápad vezme za svůj úskočný Heinrich Himmler a nařídí jeho provedení. Výsadek německých parašutistů převlečených do polských vojenských uniforem pod vedením plukovníka Kurta Steinera přistává na území Velké Británie, kde se pokusí o nemožné. (Česká televize)

tadejda

Když jsem se na film chystal , čekal jsem se že uvidím tři herecké hvězdy na jednom místě a tudíž jsem se vcelku těšil. hvězdy hrály skvěle, ale zásadní chyba byly jejich role. Nikdy předtím jsem neviděl tak "americké" němce. Žádný z hlavních představitelů není rodilý němec a tím pádem všichni postrádali tu německou strojovost, přesnos, krutost, a striktnost byli to prostě američani v německých uniformách. Zápletka se zprvu vyvíjí velmi slibně a to až do příchodu lovestory, které je značně nereálné. Dál se děj drží jakš takš dobře a celkem úspěšně graduje až k povedenému vyvrcholení. ()

Ještěřák

Sturges a spol. se rozhodli klouzat po celkem tenkém ledíku (ačkoliv, jak varuje tuhle Pohrobek, nevím, proč by se mělo jednat o nějakou ultra fikci, ono se v Říši minimálně "uvažovalo" o kdečem), ale v rámci možností to ustáli bez škobrtnutí. Film je uvěřitelný, velmi dobře zahraný a ani na chvíli vyloženě nenudí / neprudí, a překvapivě silný i v potyčkách. Dobře odvedená práce, což se pozná asi nejlíp podle toho, že fandíte nacistům. ()

Disease

Z béčkového Jacka Higginse ani mistr Sturges nic zásadního neudělá. Navíc jsem měl podobně jako v Cross of Iron trochu problem s anglicky mluvenými Němci. ()

Eldoth

Jeden z mála filmů z 2.světové války z pohledu nacistů ...výtečné herecké obsazení, kterému nelze nefandit v jejich smělému plánu, i když vše nakonec dopadne úplně jinak. ()

ArthasKarfa

Moc pěkně vytvořená fiktivní operace druhé světové války. Plánování, akce, politiky i trocha toho německého salutování a popravování. Moc dobře udělaný film o jedné jednotce a jednom psychologickém plukovníkovi. ()

jilda

Miluju filmy Michaela Caina, v nacistické uniformě vypadal opravdu dobře, fandil jsem mu, ať se únos Churchila povede, ale smůla, škoda, i tak skvělý válečný film. ()

Brejlil

Nebýt Michaela Cainea, film by asi tak nevynikl. Z hlediska formy nebo kamery nebo snad nedejbože režie (vážně to režíroval Sturges?) to velká pecka není. Ale Caine, který si jde za svým kvůli značně pochybným hodnotám, ten to celé ustojí. Zajímavý je také Duval, horší je Pleasencův Himmler. Ještě horší je tedy druhá strana, která takové charismatické herce nedostala a podle toho to vypadá. Nejhorší je střih, který občas způsobuje drobné nelogičnosti. ()

modista

musím se ztotožnit s igi B. tento disk je opravdu neskutečně mizernej - příšernej dabing s absencí čs.titulků a i obrazová kvalita nic moc. Zápletka filmu a jeho provedení jsou silně přitažené za vlasy. Nad některými věcmi je lépe se moc nezamýšlet... ()

dawe787

Měl jsem strach, ale příjemné překvapení ze 70.let. Musím se přidat k lebowskemu, že i já vzhledem k postavám a příběhu jsem fandil Němcům. ()

Raziel_cz

Skvělý výkop, trochu utahaný prostředek a po skvělé akci dost tuctová pointa. Takže bych to viděl spíš na tři, jenže tomu hrají do karet dvě věci. 1) Vynikající obsazení, jehož highlightem je jednoznačně Donal Pleasence. 2) Uvěřitelné postavy. Nacisté tady (až na SSáky, což jsou opravdoví záporáci tohohle filmu) nejsou žádní démonizovaní hrdlořezové, ale inteligentní, přemýšliví lidé se svými problémy, city, světonázory, rozpory v posloupnosti velení – prostě obyčejní vojáci chycení v politické pasti mise, která začala jako vtip. A to (a samozřejmě naprosto profesionální filmařina) na ty čtyři stačí úplně s přehledem. ()

MickeyStuma

Píše se rok 1943 a německá armáda utrpěla porážku u Stalingradu, čímž vlivem daných skutků pro Německo hrozí válečné fiasko. Toho ale bohdá nebude, aby nacistický Němec z boje utíkal. A tak se zrodil plán všech plánů nejplánovatější. Únos premiéra Winstona Churchilla, aby byla britská vláda donucena k jednání. Je jedno o čem. Prostě je potřeba jednat. Svým způsobem by se dalo celé dějství označit jako válečné ´Mission: Imposible´. Avšak pozor na daný koncept směru barikády. Dějově tu jsou skutečně poněkud neobvykle koncipováni němečtí nacisté. Avšak přesto se pamatovalo i na takové detaily, jako je špatný Němec a dobrý Němec. Válečných špionážních prvků je tu samozřejmě více než dost, ale i tak se nedá říci, že by to celé bylo myšleno nějak vážně. Více než dost je také obsaženo humorných prvků, takže se jedná spíše o malé zesměšňování? Plán je tedy daný a skupinka únosců jde do akce. Vývoj děje je však poněkud jakoby zašmodrchaný. Občas se stane to, co se nějak stát má, aby to nakonec všechno bylo poněkud jinak.  Snímek plný hereckých es lze pojat pouze jen jako prostoduchou zábavu. Třeba scénu na kolejišti nějakého nádraží, ve které se nacista s tváří Michaela Caina snaží pomoci židovské dívce snažící se uprchnout z transportu, nemá cenu porovnávat se skutečnou historií. Porovnávalo by se neporovnatelné. Příběhu se často vyčítá popletenost, ale přijde na to, z jaké strany pohledu se na to kdo dívá. Samozřejmě se jedná o naprostou naivitu, ale na druhou stranu, nakonec proč ne. jak známo, fantazii se meze nekladou a v rámci filmové zábavy něco takového lze akceptovat. ()

Besyn

Skvělé válečné cobykdyby.Zvlášť bych chtěl pochválit komickou postavičku Larryho Hagmana (Džejár Jůjing) v roli pošahaného a sebejistého amerického důstojníka ("Pane,neměl by jít napřed průzkům?"-"Pár lidem ustřelí šišku než zjistí to co já už dávno vím,jdem na ně !")-tohle se prostě MUSÍ vidět ! ()

Redix

Upřímně řečeno, nic moc. I když se divím že Duvall nedostal více rolí pro filmy z druhý světové války protože ten jeho plukovník nebo co to bylo byl nechutnej ale geniálně zahranej. ()

duffi

Vynikající film, herci úžasní, tedy hlavně Michael Caine, opravdu se na to skvěle dívalo. Tedy chtěl bych vidět němce, až by jim dovezli dvojníka, pokud by se jim to povedlo. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams