Píše se rok 1943 a situace na bojištích druhé světové války se pro nacistické Německo nevyvíjí dobře. Realisté by dokonce řekli, že válka je prakticky prohraná. Admirál Canaris, který stojí v čele německé vojenské zpravodajské služby, proto dostává od samotného Adolfa Hitlera za úkol vypracovat teoretickou studii proveditelnosti únosu britského premiéra Winstona Churchilla do Berlína. Plán ovšem začíná nabývat zcela konkrétních obrysů ve chvíli, kdy si nápad vezme za svůj úskočný Heinrich Himmler a nařídí jeho provedení. Výsadek německých parašutistů převlečených do polských vojenských uniforem pod vedením plukovníka Kurta Steinera přistává na území Velké Británie, kde se pokusí o nemožné. (Česká televize)

kokofek

Vše postaveno na Michaelu Cainovi,který je tak oslňující,že zapomenete,že je to záporná postava.Znamenitě mu ovšem sekunduje Donald S. ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený fiktívny príbeh nemeckej výsadkovej jednotky, ktorá má na Himmlerov rozkaz prezlečená za poliakov uniesť Winstona Churchila z Británie do Berlína. Napriek zrejmej šialenosti a jemnej irónii to myslia úplne vážne. Skvelý Michael Caine a Donald Sutherland. Výborná produkcia a klasicky dobré rozprávanie. ()

Guly Guly

Jeden z mých nej. "válečných" filmů! Trojice Caine, Duval, Sutherland, super scénář podle knihy Jacka Higginse (mimochodem scénář celkem věrně kopíruje vynikající knižní předlohu), režie tvůrce Sedmi statečných, Pleasence coby Himmler, "Džejár" jako zneuznalý americký plukovník a nakonec "Colin Farrell sedmdesátých let" Treat Williams vytvářejí dohromady filmovou lahůdku žánru. ()

morlumak

Výborný Caine a Duwall, ale jinak je to bohužel spíše průměrný válečný film, který hlavně v závěru trpí na nelogičnosti ve scénáři. ()

Sa.sa

Kvalitní film, který měl velice dobrou zápletku, děj i vyvrcholení... Ten hořko sladký konec člověk jen tak nezapomene... Ano voják má zemřít ye ctí a né jako ovce... ()

Puchyr

Německá speciální jednotka na území Anglie s cíle unést Churchilla, Zajímavý německý tah, Jen kdyby to nebylo tak narychlo a tolika chybami možná,, Skvelé byly boje o vesnici, první útok řízený přitroublým americkým kapitánem a druhý zcela z ničující americký úder. Závěrečná bytva je prostě suprová, ze začátku bych jim i fandil jen kdyby to nebyly nacisté a kdyby už od začátku nebylo jasné že vznikne nějaká bota, která celou operaci spláchne. Dost solidní válečný snímek, který si zaslouží čestné místo mezi těmy lepšímy válečnýmy snímky. 80% ()

Korny12

Výborná fikce s vtipným rozuzlením, aneb jak jsou si Britové schopní ze sebe udělat srandu. Ačkoli je Steiner v jádru záporná postava, u mne vzbuzoval sympatie a dokonce jsem přál jeho misi úspěch. Člověk potom musel přemýšlet, jestli by něco takového mělo naději na úspěch a někdo k tomu mohl dát pokyn. Vzhledem k tomu, že se za války Němci pokusili o atentát na Stalina mi to nepřipadá nepravděpodobné. Michael Caine odvádí svůj dobrý standard, velice mě bavil Donald Sutherland a jeho Ir a Pleasance si Himmlera vyloženě vychutnával. Sečteno a podtrženo dobrá zábava, pokud nevíte co s večerem. ()

godal

Váhám,váhám,ale je to roztomilé váhání...Jistěže to není svižná střílečka,jako Tarantinovi Pancharti nebo Aldrichovi Špinavci.Jedná se spíše o velebení mistrovského herectví,které hlavní postavy zvládají dokonale a těžce mne svrbí prsty,abych dal plnou chválu.A dám ji.Oni si to zaslouží,včetně kvalitního zpracování.A zaslouží si to i ti,kteří podobné akce (únos Hitlera,Himlera,Roosevelta...) plánovali.Zůstalo z toho pouze osvobození největšího pitomce Duceho.Ale tohle byli podle mě skuteční chlapi,kteří měli koule.Když se nějaký poštovní úředníček,rozhodne řešit židovskou otázku jejich systematickým vyvražďováním,je třeba se takovým kreaturám postavit. ()

andykanadan

Tešil som sa na dobré kino, ale prvá hodina a pol hotová katastrofa!!! Ani nie preto, že by bola nejaká zlá kvalita filmu, ale bolo to neskutočne otravné naťahovanie času. Inak do pohody, ale druhýkrát už nemusím... ()

milos.bradik

Je to dobrý film, který má napětí, vynikající spád a skvělé herecké obsazení, ale námět je, jak napsal autor předlohy 50 % fikce. To je jako věta, která ve filmu zazní "Kohout snesl vejce". Ta je pravdou ze dvou třetin, kohouti existují, vejce existují, ale kohouti vejce nesnášejí. Stejné je to s předlohou tohoto filmu. Druhá světová válka skutečně byla, Churchill skutečně existoval, plánem na jeho únos se Němci zabývali, ale tím to končí. Neexistoval ani žádný plukovník Max Radl ani plukovník Kurt Steiner. Není znám jediný případ vysokého důstojníka, který by byl odsouzen za to, že pomáhal Židům. Prostě lituji, ale nemohu dát více než průměrné hodnocení. ()

Elam

Skvělá válečná jednohubka. M. Caine jako vždy dokonalý a skvěle mu sekundují R. Duvall a především vynikající D. Pleasence jako reichsfuhrer Himmler. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams