Píše se rok 2139 a lidé se po globální ekologické katastrofě uzavřeli do obrovských měst. Ta jsou sužována nesmírně vysokou kriminalitou, kterou se snaží dostat pod kontrolu ochránci zákona, kteří jsou současně soudci a také katy. V Mega City One patří k nejobávanějším soudce Dredd. Ten pomůže svým dvěma kolegům v boji proti přesile a všechny členy gangu postřílí. Přestože násilí dosáhlo nezvládnutelné síly a věznice jsou přeplněné, odmítá vrchní soudce popravy za drobné přestupky a Dredd se mu musí za postřílený gang zodpovídat. Zatímco Dredd učí na Akademii budoucí soudce zacházet se speciálním vybavením a připravuje je na těžký úděl služby, uteče z vězení vrah Rico a podaří se mu proniknout do Mega City One. Tady už má připravenu supermoderní zbraň Lawgiver, kterou před časem ztratil během nebezpečného akce Dredd. Přestože je zbraň kódovaná na jeho DNA, funguje i v Ricových rukou... (TV Nova)

KKOALA

Další film se Stallonem, který má podle mě dosti nízké hodnocení. Není to žádná extra Sci-Fi pecka, ale já to mám rád, protože JÁ JSEM ZÁKON!!!!!!!!!!!!!! ()

veverysiak

Futuristická kovbojka, ktorá verne odráža všetky typické prvky komiksových predlôh, tony patetickosti, jasné diferencovanie dobra a zla bez akéhokoľvek odtieňa stredu, nesmrteľnosť klaďasov aj za cenu prekonania hranice smiešnosti až trápnosti, blbučké dialógy a monológové preložky, filmová podoba k tomu pridala ohromne zábavné prehrávanie všetkých hlavných hrdinov, aby sa čo najviac podobali na svoje statické dvojrozmerné originály, napriek tomu je to podarený kúsok, ktorý má svoje miesto v histórii filmu, teraz by sa to už urobilo inak, oveľa temnejšie a nejednoznačnejšie, ale tá doba si takýchto hrdinov priala, takže 65% ()

Scaevola

V hlavní roli Slyova tvrďácká brada: Typický zástupce akčních snímků devadesátých let, které jsme milovali jako děti a nyní je už nemůžeme pochopit. ()

Trinculo odpad!

Tenhle film prostě nefungoval. Jediné co bylo k něčemu byly kulisy a vůbec celá výprava, ale i ta vypadala jako kdyby někdo vykradl Blade Runnera a Total Recall. To je velmi málo. ()

MartinReno

Kukám,že vačšina nepochopila o čom ten film má byť.Ide hlavne o sfilmovanie comicsovej predlohy a to sa podarilo na výbornú.Stallone je bombastický a určite je to lepšie než Bessonov Piaty element.Ide v podstate o oko,akým sa na film človek pozerá.Fakt je ale aj to,že ked už sa pustili do tolkých efektov,mali ich dotiahnuť poriadne a nie ich tam súkať od pása.Dávam 3+,a aj to len preto,lebo neveriaci by ma ukameňovali keby som dal viac.Silvestriho hudba je za 5. ()

kishi_SO

tradicne drsny Silvester s jedinym vyrazom tvare pre prekvapenie, strach, stastie a vtip. Z celeho filmu sa mi asi pacil najviac ABC robot a Diane Lane. A napad nasadit Roba bol v urcitych momentoch dost nestastny. Ale ja som zakon :) ()

kramatos

Film působí jako podstatně slabší verze Demolition Mana, a je to škoda, protože Dredd v podání Stallona vypadá jak kdyby vyskočil přímo z komixu. ()

LeePriest

Jak mě Demolition Man se Stallonem potěšil, tak u Soudce Dredda jsem se dočakl zklamání. X-man je příkladem, jak se má z komiksu vytvořit film. Soudce Dredd nám naopak ukázal, jak se z komiksu nemá vytvořit film. ()

brasek

Comix sfilmovaný pre dospelákov. Stallone ako superhrdina, neohrozený sudca Dredd. Po prvom videní vravím si, že je to jednoduché, bez väčšej zápletky a patričného napätia. Po rokoch však si zopár scén rád pozriem, takže nie je to celé o ničom. ()

Polter1

Ešte stále si pamätám, kedy som prvý krát videl tento film. Bola hlboká noc. Svetlo televízora mi v tmavej miestnosti osvetľovalo tvár, pohodlne som sedel v gauči a s očakávaním som čakal na tento film, ktorý sa vysielal v TV. Milujem obdobie 90-tych rokov, kedy sa filmy točili s dušou a s minimálnymi PC efektmi. ()

KorenGeorge odpad!

Poté, co Stallone sundá soudcovskou přilbu, se z filmu stává nekoukatelná slátanina. Všechno splácané v nesourodém páchnoucím koktejlu dohromady, výsledek naprosto otřesný. ()

Franki69

Ani mě nenapadá horší „A“ scifi-comics film, na který můžete v hlubinách internetu narazit. A nezachrání ho ani sympatie ke Sly Stallonovi a vykrádání vizuálu Paula Verhoevena. I na „devadesátky“ je Soudce Dredd přestylizovaná, škrobená a bezduchá blbina a není divu, že už ve své době to byl propadák (viz. ocenění, naprosto souhlasím). Na rozdíl od Demolition Mana (1993), kterej sám sebe nebral smrtelně vážně, tlačí Soudce Dredd v kulisách z papundeklu „na pilu“ až moc. Na cestu do zapomnění mu přiděluju 25%. ()

f1

Smutné, nudné, rádobyedukativní snímek, neoriginální, naprosto vyhozené peníze do filmové popelnice. ()

LooX

Mega City One působí vypadá jako všechno možné jen ne jako jedna z posledních lidských megapolí,příběh nestojí za nic a Dreed v Sylvsterově podání není zlý,ale role by víc slušela Arnoldovi (už jenom podle toho,jak má comicsový originál hranatý xicht :-). ()

zurivymlok odpad!

Totální kravina. Zde Stallone spadl na samé dno, z něhož se postupně hrabe až po více než deseti letech s pomocí našich starých známých - Rockyho a Ramba. ()

Dredd – věčný potížista?

Dredd – věčný potížista?

10.10.2011

Dotáčky, přetáčky, producentský sestřih, naštvaný režisér, zmatený výsledný produkt. Vzpomínáte? Tohle všechno provázelo vznik Stalloneovy komiksové adaptace Soudce Dredd z poloviny 90. let. Osud má… (více)

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Komiksové reparáty

Komiksové reparáty

24.12.2008

Těžko říct, jestli za to může Nolan a jeho veleúspěšný restart Batmana. Každopádně Hollywood se teď vrhl na spoustu komiksů, jejichž filmové verze vznikly ani ne před dvěmi dekádami. A slibuje nové,… (více)