Píše se rok 2139 a lidé se po globální ekologické katastrofě uzavřeli do obrovských měst. Ta jsou sužována nesmírně vysokou kriminalitou, kterou se snaží dostat pod kontrolu ochránci zákona, kteří jsou současně soudci a také katy. V Mega City One patří k nejobávanějším soudce Dredd. Ten pomůže svým dvěma kolegům v boji proti přesile a všechny členy gangu postřílí. Přestože násilí dosáhlo nezvládnutelné síly a věznice jsou přeplněné, odmítá vrchní soudce popravy za drobné přestupky a Dredd se mu musí za postřílený gang zodpovídat. Zatímco Dredd učí na Akademii budoucí soudce zacházet se speciálním vybavením a připravuje je na těžký úděl služby, uteče z vězení vrah Rico a podaří se mu proniknout do Mega City One. Tady už má připravenu supermoderní zbraň Lawgiver, kterou před časem ztratil během nebezpečného akce Dredd. Přestože je zbraň kódovaná na jeho DNA, funguje i v Ricových rukou... (TV Nova)

mikhail

Sylvester sa veľmi snaží prekonať svojho večného rivala Arnieho (jeho postavu) z filmu Total Recall. Scenár na mieru, bombastický rozpočet (90 mil USD), ale skončilo to iba ako úbohý odvar Total Recall. Tuším ešte nikdy som to nedokázal dopozerať do konca. Škoda. ()

Uberlord

Prvně jsem koukl na demolition mana a pak na tohle... no absolutně nevím co sem napsat... Oproti demolition manovi je to strašná ptákovina a ještě tak kýčovitě udělaná. ()

migele

Taková oldschoolovka pro mně. starý kousek, asi ne moc povedený, ale mě se to líbí. Je to popkorňák jak sviň a na sobotní večer a uvolnění se, není nic lepšího. ()

McMastamind

Soudce Dredd má všechno, co potřebuji. Vtip, nadhled, létající auta, střílení, honičky, postapokaliptickou budoucnost, Schneidra jako malého, vtipného, i když trochu trapného chlapíka, Stalloneho jako férovýho drsňáka a rvačku kundiček nakonec. Takže znovu nechápu hodnocení CSFD, jelikož pro mě je to, jak je film "chytrý", pouze jedno z měřítek kvality a to ani zdaleka ne to nejdůležitější. Prostě a jednoduše: sice z toho nezmoudříte, ale zasmějete se, pobavíte se a možná se vám z Diane Lane i postaví (v tomto bodě máte samozřejmě smůlu, pokud jste ženského pohlaví). ()

Locksley

Tak jako pro Specialistu byl zvolen špatný rejža, tak u Dredda taky, jaká škoda. Oba dva matláci si už pořádně neškrtli. ()

mark9th

Teraz to nebudem hodnotit podla vykonov, ci celkovej kvality ako obvykle. Vysoke hodnotenie davam za to, ze mi tento film prirastol srdcu uz v detstve. ()

64B

Nekompromisní, tvrdý, nediskutující, nedělající výjimky, jedinečný soudce Dredd. Celkový dojem dobrý, ale čtvrti působí lacině a strašně kulisovitě. Tenhle film mě prostě za pačesy až tak nezatahal. 3*. ()

Hawaj

Pro tedle film mám trochu slabost. I když lehce nesnášim Silvestra Staniola a emerickou hru na pořádný chlapáky tak mě todle dílko baví a má dost dobrou atmosféru. ()

johnsnow

Na rok 1995 slušné efekty, no príbeh a všetko ma neskutočne srali. Ale tak * za Slyho, * za ten oblek a hviezda to väzenie. ()

mrclTV

Tak to bol náklad, v zlom zmysle slova. Béčkový príbeh ako vystrihnutý z nenáročných akčňákov 80-tych rokov, zábavné dejové zvraty, výpredajový Terminátor, kostýmy od Gianni Versaceho a čerešnička na záver je uškriekany Rob Schnieder ako vtipný element.... No to sme dopadli. Staršie akčne pecky zvyknú mať svoje osobité čaro, ale tento film to nevytiahol ani na 2 hviezdičky ()

fifox

Nedoceněný sci-fi úkaz z devadesátek. Když se na to budu chtít koukat kriticky a odhlédnu od faktu, že cokoliv Sylvester Stallone udělá, řekne, nebo v čem se objeví, je dobrý, tak i přesto je Judge Dredd kvalitní podívaná. Film má v sobě něco z Demolition Mana, Total Recallu a Robocopa, tudíž ačkoliv dnes už může po vizuální stránce působit zastarale, má své nadčasové kvality. Které to jsou? Tak zaprvé jedinečný casting - Stallone se na roli bezskrupulózního cajta vyloženě hodí, Diane Lane plní podobnou roli jako Sandra Bullock v Demolition Manovi, tedy sympatickou kadetku s osobitým přístupem k pravidlům, jež se v klíčovou chvíli přidá na stranu hlavního hrdiny, a v neposlední řadě komickou vložku v podobě Roba Schneidera by mohl závidět i kdejaký novější biják. Judge Dredd upoutá i působivým dystopickým námětem. Lidská civilizace z důvodu jakési přírodní katastrofy přežívá jen v několika málo přelidněných megapolis. V nich však bují kriminalita, a to v takové míře, že společnost takzvaným Soudcům přiřkla pravomoc zločince zadržet, odsoudit i popravit... Ačkoliv je občas vidět, že se tvůrci snažili film v postprodukci upravit tak, aby odpovídal přístupnější ratingové kategorii, pořád se jedná o kvalitní erko. Za všechno výše zmíněné i další nezmíněné nemůžu jít po 4*. ()

horor2

Uchcával jsem si z toho před lety, uchcávám si z toho i dnes! Srdeční záležitost, která je pro mě dokonalá. Super akční scény, parádní hlášky a slušné efekty. "VĚDĚL JSEM, ŽE TO ŘEKNEŠ" ()

Martin.Tokos

Tohle je přesně ten akční film z minulého století u kterého se prostě člověk vypne a jenom sleduje. Post-apokalypticke město s šílenými kostýmy, jedním alfa-samcem a jednoduchým chytlavým příběhem :-) ()

Blazkowicz

Proti Stallonemu nic nemám, jeho Dredd včetně výrazu je docela dobrý, ale ten zbytek je hrůza. Úplná směska (čti vykrádačka) sci-fi filmů. Město jak z Blade Runnera, poušť je z Total Recall a ve zbytku se míchá Robocop a snad i Star Wars. U komické postavy Roba Schneidera jsem se párkrát zasmál, ale jinak jsem si říkal, co to je za trapas. Nakonec ještě špatné efekty, které patří do osmdesátých let. Kdyby Dredd přišel tak o 10 let dřív, byl by to rozhodně dobrý film. 2+* ()

cinema_cz

Další převedení comicsu na filmové plátno. Výsledkem je snímek, ve kterém vítězí comicsová bublina nad dialogem a atraktivně velkorysá forma nad dramatickým obsahem. 40 % (Michal Šobr, Ci 01/1996, str. 24) ()

Dredd – věčný potížista?

Dredd – věčný potížista?

10.10.2011

Dotáčky, přetáčky, producentský sestřih, naštvaný režisér, zmatený výsledný produkt. Vzpomínáte? Tohle všechno provázelo vznik Stalloneovy komiksové adaptace Soudce Dredd z poloviny 90. let. Osud má… (více)

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Komiksové reparáty

Komiksové reparáty

24.12.2008

Těžko říct, jestli za to může Nolan a jeho veleúspěšný restart Batmana. Každopádně Hollywood se teď vrhl na spoustu komiksů, jejichž filmové verze vznikly ani ne před dvěmi dekádami. A slibuje nové,… (více)