Atlantida: Tajemná říše

• USA Atlantis: The Lost Empire (více)

Před mnoha tisíci lety představovala Atlantida vyspělou civilizaci na vrcholu rozkvětu. Když se však král snažil využít síly říše k ovládnutí světa, došlo k obrovské katastrofě a Altantida nenávratně zmizela V roce 1914 sní kartograf a lingvista Milo Thatch v kotelně muzea svůj sen o objevení Atlantidy. Pokusy o její nalezení učinil kdysi jeho dědeček. Ten odhalil tajemství deníku, který popisuje cestu do Atlantidy. Když se Milo opět pokouší přesvědčit nabubřelou komisi o vypravení expedice, je s posměchem vyhozen z muzea. V tom se objevuje výstřední miliardář Preston Whitmore, dávný přítel Milova dědečka, který se rozhodne završit sen Tadeáše Thatche. Vyhledá jeho vnuka, odevzdá mu onu záhadnou knihu a dokonce financuje výpravu za nalezením Atlantidy. Cesta postupuje velmi nadějně, protože Milo jako jediný umí rozluštit dávnou řeč Atlantiďanů. Ovšem postupně se začíná ukazovat, že podivná posádka pod velením kapitána Rourka, není vedena jen vědeckými zájmy. Po střetnutí s mořskou obludou a řadě dalších podmořských dobrodružství se skupina skutečně dostává do Atlantidy. To, co zde naleznou, je však více než překvapivé. Atlantida žije! (oficiální text distributora)

predators

Pamatujete se nebo jste alespoň slyšeli o animované pc gamese, Broken Sword? Dá se říct, že jde o kultovní adventuru, s parádním příběhem a skvělími hádankami. Co se mi ale na ní líbilo nejvíce, byla její animace. Ručně kreslená grafika byla v té době tahákem a tak patřila tato počítačová hra k jedněm z nejlepších. A přesně takové je i putování za ztracenou Atlantidou...dobrodružné, vtipné a s pěknou grafikou ze staré školy. 70% ()

silentname

Osobne... jeden z mojich veľmi obľúbených filmov od Disney. Má svoje mínusy, ktoré sú viditeľné... a chápem ľudí, že im to mohlo pokaziť (a súdiac hodnotenia pokazilo) zážitok z neho, no napriek tomu je to film s fantastickými animáciami, veľmi vtipnými postavami, veľmi zaujímavým hlavným hrdinom Milom... a fantasticky stvárnenou kultúrou Atlantídy. Zloduch filmu a jeho motivácie... jediný dôvod, pre ktorý to nie je môj najobľúbenejší film, lebo to sme videli toľkokrát, že je to ako obohratá platňa. Keby to skutočne nešlo týmto smerom, ale bolo by v tom niečo viac, niečo originálnejšie a zaujímavejšie, tento film by som dal do svojej top 5-ky. Dokonca by som sa ani nebránil, keby je to trochu viac dobrodružné, keby to malo skutočne silnejšieho ducha a malo to dospelejší nádych. To je môj druhý problém s filmom. Ale inak musím povedať, že je to jeden z filmov, ktorý si rád pozerám znovu a znovu, a stále ho mám veľmi rád. Keby ho urobili silnejším, dospelejším a najmä tam nedali zloducha, ktorý chce len prachy prachy prachy... určite by som ten film mal oveľa radšej. Napriek tomu je to podľa mňa veľmi nedocenený film, ktorý si zaslúžil viac pozornosti. A čím som starší, tým radšej sa k nemu vraciam. ()

klerik

Naozaj pozoruhodný príbeh, u ktorého zamrzí, že je robený pre deti. Atmosféra dobrodružstva sa občas vyskytla a bolo to hlavne pekné na oko a pri dnešnej záľahe animákmi ozaj originálny príbeh... ()

honajz

Není to špatné, ale ani mne to ničím nepřekvapilo. Vyznění je jasné a nijak neobvyklé, i děj je takový očekávaný, možná mi chybělo i víc humoru. Akce je tak akorát, ztracená říše a animace včetně efektů na slušné úrovni. ()

rikitiki

Dost průměr. Animace neoslnila, příběh střední, obrácení některých záporáků v závěru nepřesvědčilo a humoru bylo po čertech málo. SHRNUTÍ: Jako by tenhle příběh připlul z dávných časů a dnes už přece jen trochu ztrouchnivěl. ()

prome

Tak tohle je perfektni animovany filmek do nepohody. Krasne vizualni zpracovani s presnou spetkou napeti a s pridanym humorem mi dalo vynikajici podivanou ktera me hned zvedla naladu ()

ScarPoul

Pre mňa podobne ako Lilo a Stitch a Planéta pokladov, vrchol Disneyho po princeznovskej tvorby. Trojica týchto filmov sa vyznačuje dospelejším príbehom, silnejšími akčnejšími scénami a postavičkami, ktoré si v canóne Disney možno nevybudovali také renomé ako iné, ale rozhodne sú zapamätateľnejšie. Howardova hudba má správne epický podtón a celá Atlantída vyzerá vizuálne uhrančivo. Príbeh o dobe, kedy expedície boli na dennom poriadku a kedy pri nich nebolo vždy isté, čo človek objaví v sebe nesie presne tie veci, ktoré som ako decko žral, keď som čítal nejakú knihu Julesa Verna. Takéto veci môžem. Iná animácia, iný humor a iný typ hrdinu. Pre mňa fungujúce aj po rokoch. ()

Marek1991

Pekný tak trocha idealistický dobrodružný fantastický animovaný film s peknými motívmi, podľa mňa pre staršie deti aj hej, aj keď ani toto sa nejakým násilnostiam nevyhlo, ale kritika kapitalizmu môže byť. Tieto staršie Disneyovské diela sa mi páčia. Bolo to síce jednoduchšie, no zvládnuté. ()

joehot

Americká Laputa a na Disneyovku jedna z nejlepších fantazáren za těch posledních patnáct let. Zaujalo, jak je ten snímek - na pohádku - vlastně cynický a dospělý. ()

corpsy

Zo začiatku som mlsal, ako decko pri torte. Verneovský ( alebo ak chcete steampunkový ) dizajn, napínavé objavovanie samotného kontinentu a skvelé postavy. Potom sa spomínaná stratená zem nájde a...začne to nudiť. Ono sa vlastne dlhú dobu nič nedeje a nakoniec už strhujúci koniec nedokáže zachrániť zdĺhavú prostrednú tretinu. Je to šikovné, ale nie celkom dotiahnuté. ()

zdepapepa

Přelom tisíciletí a atypické Disneyovky jsou zřejmě moje krevní skupina - nejdřív tohle, poté Emperor's New Groove (vždy si musím mentálně připomenout, že Road to El Dorado není od Disneyho, i když by do této kategorie klidně mohlo patřit), jednou si musím pustit i Lilo & Stitch a Treasure Planet. My tu jsme ale dnes kvůli A:TLE. To je napůl zábavná ensemble comedy, ať už se jedná o ústředního "Daniela Jacksona" nebo o zbytek expedice (díky čemuž dostane každý člen dost prostoru, navíc se u nich nejedná o obyčejný comic relief), a napůl to má dobrodružného ducha, ne nepodobného Indiana Jonesovi nebo Laře Croft, kde celý film žene kupředu honba za tajemstvím starodávné civilizace a hledání bájné Atlantidy. Nejvíce jsem však filmu přivykl tehdy, když jsem hrával na Playstation 1 hru podle filmu (jak bývalo, a možná stále je, tradicí tyto hry dělat). Nebyla to ničím výjimečná hra, ani na svou dobu, ale stráveného času s ní nelituji. Navíc hra obsahovala i několik různých žánrů (plošinovka, závodní, střílečka) a člověk měl možnost hrát i za jiné postavy než jen za hlavního hrdinu. ()

ABLABLABLA

Další z těch hodně dobrých a zajímavých animovaných filmů, mám vůbec pocit, že poslední dobou narážím na samé dobré - Lilo & Stitch, Planeta pokladů, Cesta na Camelot a jinak jsem opravdu hodně času teď strávila s animáky, to jsou totiž většinou filmy, u kterých nemusím moc přemýšlet a na zkouškové ideální. A tento byl skvělý. Nejlepší postava? Packardová, jednoznačně. A ta Atlantida byla kouzelná. ()

kaylin

Není to animák, který by byl nějak zásadně výjimečný svým příběhem nebo provedením, ale je to něco, co může diváka - dítě i dospělého - docela bavit. Je tu Atlantida, to je základ, nějaké tajemství, zloduši a dobří, které snadno rozeznáte, a hlavně něco krásného, mysteriózního, něco, co je spojené s alternativní historií Země. Škoda, že to je tak průhledné. Některé scény jsou ale vizuálně krásné. ()

slunicko2

Dobrodružný film pro nenáročné děti i dospělé. Začátek veselý, pokračování nudné, po příjezdu do Atlantidy se tempo naštěstí zvýší. Pár hezkých vtípků, pár vtipných situací. Předpokládám, že film je více pro děti, jinak bych musel dát o hvězdičku méně. ()

Starletka

Takhle si představuji správný dobrodružný film. Starý deník, tajemná výprava do neznáma, spousta rozličných, zajímavých, zábavných postav (Vinny vede) s různými motivacemi, které hrají nejlépe na obě strany, hledání a odkrývání tajemství, starodávné kultury, akce... A moc pěkná animace. Jedná z mála klasických Disneyovek, které se mi fakt líbily. ()