Slepičí úlet

Chicken Run

Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Sliepky, ktoré mi vôbec nevadia a navyše aj pobavia :)(11.5.2012)

Předem se omlouvám za chvíli neskrývaného a bezbřehého obdivu k tomuto filmu. SLEPIČÍ ÚLET považuji za naprosto úžasnou záležitost. Věci od Nicka Parka a Aardman Studia jsou pro mně vůbec už léty ověřenou záležitostí a známkou nejvyšší kvality. SLEPIČÍ ÚLET je pak navíc důkazem, že tito freaci dokáží vytvořit celovečerní film, který ani minutu nenudí, pohladí na duši, uhrane formou zpracování, překvapí účastí skvělého, suchého a zcela nevulgárního humoru etc. Kopa skvělých vtípků je navíc tvořena "pouze" jakýmsi převodem stylizací, atributů (a chvílemi snad až klišé) hraného filmu do tohoto plastelínového světa. Shrnuto a podtrženo: Bezprecedentní úlet, který potěší formou a obsahem.(19.11.2004)

Scénář: Karey Kirkpatrick .. Alegorie koncentračního tábora včetně plánovaného konečného řešení tj. vyhlazení slepic je výborně promyšlená. Ostatně celý scénář rozvádí jednodušší zápletku poměrně zajímavě, byť ne překvapivě. Plastelínová animace slepic je velmi propracovaná a jak už je od Creature Comforts známé velice vtipná a osobitá. Nick Park to zkrátka umí. Přesto jeho první celovečerní film nevystupuje ze stínu Wallace & Gromit – nejen těch krátkometrážních, ale zejména celovečerního The Curse of the Were-Rabbit. 70%(27.12.2005)

Snad první plastelína, kterou jsem vidělaa která na mě dost zapůsobila. Inu není slepice jako slepice(22.10.2009)

Nemám rád tyhle modelínové filmy. Tenhle mě ale překvapil. Děj byl dobrý, scény vtipné a celkem dobrá atmosféra. A to jsem čekal trhavé pohyby a trapný humor - holt předsudky.(9.12.2009)