Slepičí úlet

Chicken Run

Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Plastelínové slepice v parafrázi na Velký útěk se mi líbily natolik, že by mě velice potěšila nějaká další drůbeží variace na známé filmy - třeba Planeta slepic.(15.4.2003)

Invenci a nadmíru povedeným gagům se v plastelínovém světě meze nekladou! Hrátky se slovíčky (cockpit :-D) potěšily stejně tak, a tak se nezbývá než jen těšit na Prokletí Králíkodlaka, které mám po tomhle dobrodružství, jemuž jsem se schválně dlouho vyhýbal, určitě co nejdříve v plánu.(9.7.2011)

Pohodová zábava. Animace je na dost vysoké úrovni a plastelínové figurky až dýchají životem. Atmosféra koncentračního tábora je vyobrazena s úžasnou precizností, často jsem vzpomínal na jiné válečné filmy z prostředí Hitlerovské diktatury. :D(30.12.2006)

Je vůbec možný, že jsem to doteď nehodnotil? Aaach, ty odkazy na Velký útěk, Williama Wallace v podání samotného Mela Gibsona a tak dále. Přitom film funguje naprosto sám o sobě, je vtipný, vlastně i napínavý a slepice, které si člověk obyčejně užije nejvíc v polívce, tu dostanou rázem úplně jiný rozlet. Nick Park je správný kohout.(14.7.2013)

Sliepky, ktoré mi vôbec nevadia a navyše aj pobavia :)(11.5.2012)