Slepičí úlet

Chicken Run

Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Milá a hravá pohádka, která je nejen pro děti. Líbila se mi animace, líbil se mi dabing i nápad, a kdyby celý film měl náboj jako posledních deset minut, dal bych i plný počet. Hlavně mi film připomněl, že se musím konečně podívat na The Great Escape! 80 %.(10.7.2011)

Animovaný Velký útěk pro mě až taková pecka není,ale ocením, že mě dokaží pobavit už i slepice.(14.7.2006)

Lehce nadprůměrná animovaná podívaná, která podle mě není nikterak výjimečná. Zábava je slušná, ale mě film nedokázal zaujmout tak, jak bych si představoval a jak jsem si také myslel. Britové to s plastelínou umí, humor mají taky výtečný - to je dobře známé, jenže to celé nějak extra nefunguje a tak je z tohoto díla "jen" vtipný film o jednom útěku slepic z jejich farmy. 60%(10.7.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +slušná animace, je to zábavné, scénář s odkazy, zajímavé charaktery -má to i slabší části, jsou i lepší filmy/// Zajímavým faktem je, že když jsem to viděl před 5 lety prvně slušně jsem se bavil, ovšem až dnes si všímám většího množstvý odkazů. Hodnocení dávám stejné, protože film za tu dobu nic neztratil. Slabší je možna dabing, jak ten původní tak i ten český. Ale to nic nemění na tom že to je pohodový film s pěkným Happy-endem/// Celkem 75%///(30.12.2006)

Tenhle styl animovaného filmu mi sakramentsky sedí! Slepičí Úlet neberte jako vyjímku. Berte jej jako normální konkurenci pro hrané celovečerní filmy. Mnohdy je snímek lepší než většina Hollywoodské produkce, ale na pět hvězdiček to zase není. Něco tomu chybí. Originální nadabování je ucházející, hlavně Mel Gibson. Místy film předvádí humor ve stylu Wallace a Gromit. Tyto epizody jsou všechny krátké a s radostí je sleduji pořád dokola - před spaním, když venku prší, když nemám na co koukat... Slepičí Úlet je zkrátka perfektně odvedená práce. Velmi zábavný a vysoce inovativní snímek. Takhle by měly vypadat celovečerní animáky.(22.6.2005)

• - Původně měl film obsahovat ještě jednu postavu., a to mladšího bratra Ginger, Nobbyho. DreamWorks však prosadilo, aby byla postava vynechána, díky čemuž měl být film méně „roztomilý“. (Listeroman)

• - Součástí filmu je řada odkazů válečný velkofilm Velký útěk (1963). Příkladem je zavírání na samotku nebo-li házení do kontejneru, pohazování si baseballovým míčkem o stěnu nebo i samotný útěk, kdy se slepice snaží dostat ven pomocí tunelu a dřevěného vozíku na kolejničkách. (T081)

• - Ve filmu se několikrát objeví záběr na kurník označený číslem 17, který příznčně odkazuje na slavný válečný film Stalag 17 (1953), jehož námětem je rovněž únik, tentokrát ze zajateckého tábora. (Indy_Brabino)