Slepičí úlet

Chicken Run

Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Soundtrack Harry Gregson-Williams a John Powell: 1. Opening Escape ,2. Main Titles ,3. The Evil Mrs. Tweedy ,4. Rats! ,5. Chickens Are Not Organized ,6. We Need A Miracle ,7. Rocky and the Circus ,8. Flight Training ,9. A Really Big Truck Arrives ,10. Cocktails and Flighty Thoughts ,11. Bab's Big Break ,12. Flip Flop and Fly ,13. Up On The Roof ,14. Into the Pie Machine ,15. Rocky, A Fake All Along ,16. Building the Crate ,17. The Wanderer ,18. The Chickens Are Revolting ,19. Lift Off ,20. Escape to Paradise,(14.5.2011)

Tenhle film se úplně vymyká klasickému pojetí celovečerního animovaného filmu, plastelínové figurky jsou naprosto dokonalé a laťka je nasazena opravdu vysoko. Děti by z něj ale asi moc neměly, přeci jen je mířen spíše na dospělejší populaci, ale nemyslím si, že by to bylo špatně:)(1.2.2004)

Invenci a nadmíru povedeným gagům se v plastelínovém světě meze nekladou! Hrátky se slovíčky (cockpit :-D) potěšily stejně tak, a tak se nezbývá než jen těšit na Prokletí Králíkodlaka, které mám po tomhle dobrodružství, jemuž jsem se schválně dlouho vyhýbal, určitě co nejdříve v plánu.(9.7.2011)

nrozpoče: $45 millio tržby celosvetovo : $224,834,564(6.12.2006)

O tu jednu hviezdičku slabšie ako Gromitovky, ale aj tak výborná animovaná komédia. V neprospech tohoto filmu ide fakt, že som ho videl tesne po Shrekovi a Monster s.r.o. a bol som patrične namlsaný, ale ona ta plastelína je trochu o niečom inom. Ale aj tak mi tam chýbalo niečo, taký ten šmrnc. Zato (ako je u Parka zvykom) postavičky a ich mimika sú úplne úžasné a tak ako nenávidím tučniakov tak teraz milujem sliepky. Kurva to muselo byť roboty !!!(8.6.2005)

• - V části filmu, kdy Ginger zachraňuje Rockyho z pece, film odkazuje na snímky ze série Indiana Jones. (vyfuk)

• - Ve filmu se několikrát objeví záběr na kurník označený číslem 17, který příznčně odkazuje na slavný válečný film Stalag 17 (1953), jehož námětem je rovněž únik, tentokrát ze zajateckého tábora. (Indy_Brabino)

• - Původně měl film obsahovat ještě jednu postavu., a to mladšího bratra Ginger, Nobbyho. DreamWorks však prosadilo, aby byla postava vynechána, díky čemuž měl být film méně „roztomilý“. (Listeroman)