Slepičí úlet

Chicken Run

Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Veľká vďaka týmto britským tvorcom, ktorí opakovane obhajujú miesto plastelíny v modernom predigitalizovanom filmovom svete.(27.6.2012)

Typicky Parkovsky skvělá animace, bohovsky vtipné scénky, prostě úlet. A origoš znění s Melem Gibsonem taky nemá chybu. Snad bych se jen přimlouval, aby si překladatelé trochu namáhali hlavy a anglický "pie" nepřekládali do češtiny jako "páj";)(18.4.2003)

Vcelku sledovatelný animák s hudbou od HGW + JP, která jede "až na jedenáct". Slepice je ten druh živočicha, kterého na silnici bez výčitek přežvejknu a jejich komunální odboj proti lidskému kapitalistickému monarchování mi nepřišel opodstatněný - slepice tvoří kohoutův harém a snáší vajíčka, nic víc ne?(18.9.2006)

Tenhle film se úplně vymyká klasickému pojetí celovečerního animovaného filmu, plastelínové figurky jsou naprosto dokonalé a laťka je nasazena opravdu vysoko. Děti by z něj ale asi moc neměly, přeci jen je mířen spíše na dospělejší populaci, ale nemyslím si, že by to bylo špatně:)(1.2.2004)

Nepříliš vtipná, ale originální rozprávka, která mě uzemnila svým grandioznim finále, které tolik připomínalo Parkovi Nesprávné Kalhoty. Z tohoto námětu se dalo vytěžit víc, ale jako první krůček na pole celovečerního snímku, víc než vydařené.(5.2.2007)

• - Původně měl film obsahovat ještě jednu postavu., a to mladšího bratra Ginger, Nobbyho. DreamWorks však prosadilo, aby byla postava vynechána, díky čemuž měl být film méně „roztomilý“. (Listeroman)

• - V ruštině nese film název "Únik z kurníku". (Valsadora)

• - Původní píseň, která měla být na konci filmu, byla "Don't Fence Me In" zpívaná Andrews Sisters. (Valsadora)