Slepičí úlet

Chicken Run

Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Scénář: Karey Kirkpatrick .. Alegorie koncentračního tábora včetně plánovaného konečného řešení tj. vyhlazení slepic je výborně promyšlená. Ostatně celý scénář rozvádí jednodušší zápletku poměrně zajímavě, byť ne překvapivě. Plastelínová animace slepic je velmi propracovaná a jak už je od Creature Comforts známé velice vtipná a osobitá. Nick Park to zkrátka umí. Přesto jeho první celovečerní film nevystupuje ze stínu Wallace & Gromit – nejen těch krátkometrážních, ale zejména celovečerního The Curse of the Were-Rabbit. 70%(27.12.2005)

Oproti WaG je to slabší. Přijde mi to trošku víc infantilní. Také humor zde je lehounce přitrapnělý, ale pořád je to lepší než počíačové animáky.(11.7.2006)

Lehce nadprůměrná animovaná podívaná, která podle mě není nikterak výjimečná. Zábava je slušná, ale mě film nedokázal zaujmout tak, jak bych si představoval a jak jsem si také myslel. Britové to s plastelínou umí, humor mají taky výtečný - to je dobře známé, jenže to celé nějak extra nefunguje a tak je z tohoto díla "jen" vtipný film o jednom útěku slepic z jejich farmy. 60%(10.7.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +slušná animace, je to zábavné, scénář s odkazy, zajímavé charaktery -má to i slabší části, jsou i lepší filmy/// Zajímavým faktem je, že když jsem to viděl před 5 lety prvně slušně jsem se bavil, ovšem až dnes si všímám většího množstvý odkazů. Hodnocení dávám stejné, protože film za tu dobu nic neztratil. Slabší je možna dabing, jak ten původní tak i ten český. Ale to nic nemění na tom že to je pohodový film s pěkným Happy-endem/// Celkem 75%///(30.12.2006)

Animovaný Velký útěk pro mě až taková pecka není,ale ocením, že mě dokaží pobavit už i slepice.(14.7.2006)

• - Původně měl film obsahovat ještě jednu postavu., a to mladšího bratra Ginger, Nobbyho. DreamWorks však prosadilo, aby byla postava vynechána, díky čemuž měl být film méně „roztomilý“. (Listeroman)

• - Původní píseň, která měla být na konci filmu, byla "Don't Fence Me In" zpívaná Andrews Sisters. (Valsadora)

• - V části filmu, kdy Ginger zachraňuje Rockyho z pece, film odkazuje na snímky ze série Indiana Jones. (vyfuk)