Slepičí úlet

Chicken Run

Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Hlasy: Phil Daniels - (Fetcher) +++ Lynn Ferguson - (Mac) +++ Mel Gibson - (Rocky) +++ Tony Haygarth - (Pán Tweedy) +++ Jane Horrocks - (Babs) +++ Miranda Richardson - (Pani Tweedyová) +++ Julia Sawalha - (Ginger) +++ Timothy Spall - (Nick) +++ Imelda Staunton - (Bunty) +++ Produkcia: Jeffrey Katzenberg, Nick Park, Peter Lord +++(22.3.2013)

Je vůbec možný, že jsem to doteď nehodnotil? Aaach, ty odkazy na Velký útěk, Williama Wallace v podání samotného Mela Gibsona a tak dále. Přitom film funguje naprosto sám o sobě, je vtipný, vlastně i napínavý a slepice, které si člověk obyčejně užije nejvíc v polívce, tu dostanou rázem úplně jiný rozlet. Nick Park je správný kohout.(14.7.2013)

Nick Park snad ani nemůže sklamat. Fajn nenáročná nenudící svižná zábava pro cleou rodinu. Potěší že se bezproblémově podařilo plastelíńáky převést z krátkometrážní stopáže na plnohodnotný celovečerák. K dokonalosti to britští Aadmani dotáhli přecijen ale až o něco později s Prokletím Králíkodlaka.(15.9.2007)

Milá, svieža, príjemná a hravá variácia na hrdinské väzenské eposy o tom, že niektoré ploty nie sú len okolo nás, ale i v našich hlavách. Plastelínový Aardman ide!(2.4.2006)

Milá a hravá pohádka, která je nejen pro děti. Líbila se mi animace, líbil se mi dabing i nápad, a kdyby celý film měl náboj jako posledních deset minut, dal bych i plný počet. Hlavně mi film připomněl, že se musím konečně podívat na The Great Escape! 80 %.(10.7.2011)