Správný mix komedie a dospělé romance. Mel Gibson jako playboy působí naprosto dokonale! Vtipy jsou dobře umístěny, nijak se nesnaží o "zasmějte se za každou cenu", příběh je originální a Helen Hunt je tak smyslná herečka. První romantická komedie pro muže a nadprůměrně vydařená!(15.3.2008)

Ano, tomuto se říká fim "dominantní ideologie". Být žena, která ze sebe nechce dělat blbku a nestačí jí zasmát se chlapovi v punčocháčích, budu velmi naštvaný/á. Tento film ženy velmi rafinovaně degraduje, i když se přitom tváří hrozně emancipačně a chápavě. Především to není film o tom, co ženy chtějí, ani o tom, jaké ženy jsou. Je to příběh o privilegované vrstvě dobře zajištěných měšťáků, kteří nemají žádné skutečné existenciální, natožpak existenční problémy. Žena je jakoby jen jednoho druhu a stačí jí málo ke spokojenosti. Proto je celé poznání a poselství tak líbezně a nasládle lživé a sebevětší filmařská a herecká profesionalita to nevytrhne.(11.11.2004)

K naprosté spokojenosti mi chyběl opravdu kousíček. Z fleku mě totiž napadá tucet lepších představitelek pro hlavní ženskou roli. Nad myšlenkovými pochody žen jsem se ovšem bavil skvěle. Jenže to už je úděl všech filmů s Helen Hunt, nikdy pro mě nebudou dokonalé.(30.1.2011)

Výborný film s výbornými herci v čele s Melem Gibsonem a Helen Hunt, ale zapomenout by se nemělo ani na Alana Aldu. Hodně zajímavý nápad, který je perfektně zfilmován, akorát ke konci už trochu docházel dech....(15.12.2007)

Měl jsem pocit, že ke konci už to byl hroznej žánrovej mutant.No nevim.(10.8.2002)