Výborný film s výbornými herci v čele s Melem Gibsonem a Helen Hunt, ale zapomenout by se nemělo ani na Alana Aldu. Hodně zajímavý nápad, který je perfektně zfilmován, akorát ke konci už trochu docházel dech....(15.12.2007)

Měl jsem pocit, že ke konci už to byl hroznej žánrovej mutant.No nevim.(10.8.2002)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $182,811,707Tržby Celosvetovo $374,111,707║ Tento film je pre mňa najlepšia možná romantická komédia čo som videl. Herci v hlavných úlohách Mel Gibson a Helen Hunt majstrovsky zvládajú svoje postavy a tým aj povyšujú súhru a príbeh do úrovne dokonalých. Zábavnosť filmu je tiež výsostne bohatá. /videl v kine: 100%/(18.5.2005)

Ano, tomuto se říká fim "dominantní ideologie". Být žena, která ze sebe nechce dělat blbku a nestačí jí zasmát se chlapovi v punčocháčích, budu velmi naštvaný/á. Tento film ženy velmi rafinovaně degraduje, i když se přitom tváří hrozně emancipačně a chápavě. Především to není film o tom, co ženy chtějí, ani o tom, jaké ženy jsou. Je to příběh o privilegované vrstvě dobře zajištěných měšťáků, kteří nemají žádné skutečné existenciální, natožpak existenční problémy. Žena je jakoby jen jednoho druhu a stačí jí málo ke spokojenosti. Proto je celé poznání a poselství tak líbezně a nasládle lživé a sebevětší filmařská a herecká profesionalita to nevytrhne.(11.11.2004)

Sakra dobrá romantická komedie s překvapivě velmi legračním Melem Gibsonem a hezkými písničkami Franka Sinatry. Velice mě pobavilo i cameo Bette Midlerové. Já nejsem takový milovník klišé o "napravování" (to slovo zavání téměř totalitním imperativem), jen mám rád komedie. Hodnotím to tedy jako výbornou komedii, nikoli jako nějaký podělaný příběh s "ponaučením". To jen na vysvětlenou, nechci vypadat jako nějaký Mirek Dušín. 80%(20.2.2003)

• - Nickovy asistentky se jmenují Eve a Margo podle dvou hlavních postav (Eve Harrington a Margo Channing) z filmu All About Eve. (washek)

• - Když se Nick zeptá jeho asistentek, jestli neví něco o Erin, jedna z nich se o ní zmíní jako o Ms. Lonelyheart (slečně osamělé). Scénárista tím vzdává hold sebevražedné postavě ve filmu Rear Window od Alfreda Hitchcocka. (washek)

• - Zástupci firmy Nike ve filmu nejsou herci, ale skuteční zaměstnanci firmy z oddělení propagace. (washek)