Zkušený šerif Doug z městečka Wheaton City si myslel, že už ho nic nemůže překvapit. Potom však ve sklepě osamělé farmy objevil ukrytého mladíka - geniálního albína s mimořádnými psychickými schopnosti a s duší nevinného dítěte. Jeremy Reed, který si pro svou bělostnou pleť říká Pudr, skončil v domově pro mládež. Jeho ředitelka Jessica Caldwellová chce přecitlivělému, zvláštnímu mladíkovi pomoci, stejně jako šerif, jeho nový učitel i spolužačka Lindsay. Většinu obyvatel městečka výstřední "zrůda" odpuzuje. Jako by tušili, že v Jeremym se tají podivuhodné a smrtící síly. Mladík však nikomu nechce ublížit: přeje si jenom klid a možnost žít na rodné farmě. Nic z toho však už není možné: ani chápaví přátelé nemohou odvrátit od pokorného Jeremyho katastrofy, jež ho provázejí od samého narození... (oficiální text distributora)

BoXBe

Viděl jsem dávno a líbilo se mi to víc než hodně. Zkusím si to teď někde vychytat a uvidím, každopádně mám na Běláska hodně milou vzpomínku... ()

filmharmony

jsi bílý? ok... jsi moc bílý? máš smůlu... tak to na této planetě chodí... máš čistou duši? dostaneš za uši, zas a znovu... naštěstí ne ode všech... některým z nás pozemšťanů ještě srdce zbylo... bude to stačit? ()

kosta73

Salva se do snímku evidentně snažil nacpat co nejvíce svých nápadů ( mnohdy velmi dobrých ), ale už ho bohužel moc neřešil, jako celek. Díky tomu jsem měl místy pocit, jako bych koukal místo filmu na trailer. Z výše uvedeného pramení občasné nelogičnosti, které by snad dokázal vyrovnat slibný herecký ansábl, pokud se režisérovi podařilo naplno využít jeho bezpochyby nadstandartního potenciálu, což se dle mého názoru nestalo ( nikdy bych si nepomyslel, že to řeknu, ale docela mě zklamal Henriksen ) Nicméně hodnotím vysoko, neboť i přes výše uvedené nedostatky ( a dost možná i díky nim ) má film zvláštní naivní kouzlo, místy nespornou originalitu ( výborný závěr ) a pár vskutku dojemných scén. ()

SeanLSD

Najvyvinutejší ľudský mozog na Zemi sa veľmi ľahko presvedčí, že to pre neho rozhodne nie je to správne miesto... a hoci to sledujeme v nanajvýš otrepaných ( a bohužiaľ veľmi realistických ) situáciách, Jerry Goldsmith svojou hudbou opäť jednoducho kúzli zázraky. ()

PeterNet

Neuvěřitelné, nemám slov. Ale vlastně mám - tohle je jeden z nejlepších filmů, které jsem v životě viděl. Čistá nádhera. Příběh o dokonalé čistotě bytí. Tak čistý, tak nezkažený, milující a mírumilovný člověk se dostal na velmi špatné místo - na Zemi. Velmi dojemné a fascinující. Hudba je nádherná. Patrick Flanery, ač toho moc nenamluvil, tak byl neskutečný. Ten konec, ach ten konec:) Nevím co dodat. Geniální. ()

st.verka

Úžasný mladík, který předběhl dobu a zkrátka sem nepatřil. Zdá se, že se na závěr přesunul do jiné dimenze a věřme, že mu tam bude líp, než mezi bandou zabedněnců, kteří si nevidí dál, než na špičku nosu. ()

Karush

Tradičné stupňujúce prvky, oboznámenie sa jedinečnosťou a inakosťou hlavného hrdinu, posmievanie, vrhnutie do močiara, jeho oslobodenie, beh na lúke a samozrejme úplné oslobodenie s podporou milovaných. Nejak som stále mala pocit, že toto som už niekde a niekedy videla, nie je to zato až taká veľká chyba, že vždy viac filmov je o tom, ako ten dobrý a jedinečný túži sa oslobodiť z nášho sveta, ale kradnúť by sa aj tak nemalo :)! Jeho duša bola iná, on bol iný, ale lásku potreboval ako každý z nás. Filmy s podobnou tematikou: Green Mile, Maska. ()

Sfinkter

Jediné co mohu vytknout je pomalejší tempo. Jinak opravdu zvláštní a originální film, na který asi nezapomenu. Ve finále za doprovodu skvělé (smutné) hudby se mi trochu leskly oči. ()

lennyd

Jeremy Reed (Sean Patrick Flanery) by mohl být obyčejný kluk, nebýt dvou maličkostí, které jej od obyčejnosti odlišují. Jde o jeho nadpřirozené schopnosti (telekineze, apod) a absencí pigmentu a tedy úplně bělostnou kůži. Jeho rodiče jej raději drží zavřeného doma, protože vědí, že by na veřejnosti budil nežádoucí rozruch. Ale po jejich smrti jej šerif Barnum (Lance Henriksen) převáží do dětského domova. Ač se mu všichni snaží pomoci, ostatní osazenstvo domova se Jeremyho bojí a nebo se jej snaží šikanovat. A to, s Jeremyho vlastnostmi není ke katastrofě nikterak daleko ... Citlivě natočené drama o nesnášenlivost čehokoliv odlišného, ale na druhé straně i nezištné touze pomoci. Sean Patrick Flanery je bílým pudrem změněn k nepoznání, až z něj jde opravdu strach - na druhé straně je v něm skvěle vidět ono strádání a touha žít obyčejný život. Kromě Lance Henriksena v roli šerifa mě potěšil i Jeff Goldblum jako učitel fyziky, který v Jeremym vidí možnost více pochopit. Hezké... ()

Compadre

Těžce sentimentální film, ale musím uznat, že mě zaujal a to se samozřejmě cení :-) chtělo by to ještě film o lišajovi smrtihlavovi :-) ()

pursulus

Přesto: více Bělásků.¬         Bělásek není vyloženě dobrým snímkem. Je poznamenaný americkou produkcí víc, než je mé oko a srdce schopno snésti. Člověk přirozeně srovnává, a nemohu než vzpomenouti na skvěle zpracovaného Forrest Gumpa s Tomem Hanksem, příběh také tak trochu přitažený za vlasy, ale daleko lépe zpracovaný a podaný. (Podotýkám, že ani Tom Hanks v úloze Běláska by to nezachránil.) A nezachránila by to ani skvělá kamera nebo hudba; pokus vytvořiti "nekomerční" příběh zvláštního, odlišného člověka a jeho údělu se prostě tak docela nepodařil: scénář možná nedával příliš prostoru vykřesati něco lepšího. Vazby mezi lidmi, prostředí bylo podáno jaksi roztržitě, bez soustředění, kvapně, byť se snahou o podchycení různých (po)citových vazeb. Ale přes to: více Bělásků; více děl, snažících se zachytiti do úpletu jemná vlákna duše člověka a světa, a méně sraček postavených na líbivosti a násilném psychologickém účinku na lidskou povahu, jako je, v poslední době, film Avatar J. Camerona & spol. ()

Imune

Už od začátku Bělásek ukazuje svoje "kouzla", za které by se nemusel stydět ani Harry Potter. To je prostě moje kafé. No a potom, když si odmyslíte ty slabší efekty, který by se asi daly omluvit dobou, přišel hodně silnej konec, s kterým se nedá řadit tento snímek do průměru. 85% ()

gutshoter

Krásnější film jsem dlouho neviděl. Bělásek ve mně zachoval něco nevýslovně pěkného. Jde z toho tak přenádherná čistota, až se ze mě opět stala husa, mokrá husa :). ()

-Dawe-

Nikdy bych neřekl, že tento snímek natočil Victor Salva. Hodně mě překvapilo, že si sám napsal scénář a zajímalo by mě jak dlouho na něm pracoval. Pokud chcete film, kde je toho o kvantové fyzice hodně, tak je to pro vás ten pravý. Salva stvořil něco, co pro mě nemá do geniálního snímku daleko. Pochopil bych, že tento snímek není pro všechny, protože je celkově velice citlivý. Po tomto snímku si stále kladu otázku ... proč se dal Salva na horrory, když může natočit něco tak výborného jako je toto? Na to už mi ale asi nikdo neodpový. 85% ()

dopita

Začátek v pohodě, prostředek sentimentální a závěr očekávanej. Herecký výkony velice slušný a hudba Jerryho Goldsmithe sice slzopudná, ale skvělá. Celkově průměr. ()

AngiS

Překrásný film... Zanechal ve mně dojem... Nicméně, hvězdičku strhávám za ten konec.. Člověk jako já by čekal něco jinýho, než slupnutí mraky.. ()