Zkušený šerif Doug z městečka Wheaton City si myslel, že už ho nic nemůže překvapit. Potom však ve sklepě osamělé farmy objevil ukrytého mladíka - geniálního albína s mimořádnými psychickými schopnosti a s duší nevinného dítěte. Jeremy Reed, který si pro svou bělostnou pleť říká Pudr, skončil v domově pro mládež. Jeho ředitelka Jessica Caldwellová chce přecitlivělému, zvláštnímu mladíkovi pomoci, stejně jako šerif, jeho nový učitel i spolužačka Lindsay. Většinu obyvatel městečka výstřední "zrůda" odpuzuje. Jako by tušili, že v Jeremym se tají podivuhodné a smrtící síly. Mladík však nikomu nechce ublížit: přeje si jenom klid a možnost žít na rodné farmě. Nic z toho však už není možné: ani chápaví přátelé nemohou odvrátit od pokorného Jeremyho katastrofy, jež ho provázejí od samého narození... (oficiální text distributora)

Barghest

Další zářez do pažby ne zcela využitých nápadů. Co se sentimentu týče, snesu docela dost, ale tentokrát to bylo i na mě občas trochu moc. Příběh není napsán příliš šťastně, ani herci nebyli vybráni nejlépe. A tak zůstává jen nápad, hlavní postava a podtext, kteréžto prvky přesto mají sílu zanechat silný dojem a dokonce i dojmout. ()

VlastaFlaksa

Je to už dost dávno, co jsem tenhle film viděla a jediné, co si pamatuji, je to, že mě vůbec nebavil. Vlastně se divím, že jsem se na něj vydržela dívat až do konce. Asi jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne a stejně si ten konec ani nepamatuji. ta * je za Flaneryho protože je to pěkný chlap, i když zrovna v tomhle filmu........... :-( ()

djbarrel

Příběh o neporozumnění a nepochopení génia se zvláštními schopnostmi. Film je nabitý stejně tak statickou elektřinou jako atmosférou některé scény jsou opravdu skvělé. Scéna s umírající srnou byla obzvlášť působivá. Celkově dobře provedený, dobře zahraný a skvěle obsazený film. Drama nebývá můj šálek kávy, ale tohle stojí za pozornost. 93 % ()

J.Mayen

Ano je pravda že tenhle film je opravdu pro velmi citlivé duše, film jsem viděl několikrát a musím opravdu jenom opakovat že pokaždý na mě působil stejně, asi jsem na takové scénáře přecitlivělej.Ve filmu jde o opravdu perfektní hereckou sympfonii, doladěnou výborný m hudebním pozadím a příběh nenudí ani na chvíli naopak, a film se dá shlédnu na jeden nádech. Plný počet bez nějakého,  elkého přemýšlení. ()

jackalsc

Hudba skvěle doplňuje atmosféru. CGI občas pokulhává, ale vzhledem k roku natočení to jde zohlednit. V podstatě film kde na sebe všechnu pozornost bere bělásek, perfektně zahraná role. ()

damienomen

Je len málo filmov ,ktoré som videl viac než tri krát.Bělásek je jedným z nich.Neobyčajný príbeh,nádherná hudba a smutný a zároven krásny koniec.Kdo by povedal,že Victor Salva natočí o pár rokov Jeepers Creepers,taktiež výborný film,ale uplne iného razenia. ()

Chlo0opek

Zajímavý námět o člověku - albínovi, který byl celý život zavřený v jednom sklepě a vše o světě věděl jen z knih. Když však v tomto domě někdo umře, Běláska zde objeví a tak poznává skutečný svět.. Lepší 3*, ale na vyšší hodnocení mu přece jen něco chybělo... ()

Drky

Bělásek se kterým se nikdy život nějak nemazlil, napřed přišel při porodu o matku a posléze i o otce, který se jej zřekl a tak vyrůstal na farmě se svými prarodiči, kteří ovšem zemřeli a o Běláska se neměl kdo starat a tak byl umístěn do státního domova pro mladé chlapce. S tím, však přicházejí další komplikace. Bělásek se ocitá v cizím světě a mezi lidmi pro, které je jen zrůda, která škodí a je třeba se jí zbavit. Na jeho stranu se však staví ředitelka domova učitel fyziky, kteří v něm vidí zázrak. Také potkává mladou krásnou spolužačku se kterou se sblíží, není jim ovšem přáno. Okolními hochy je stále napadán a je na okraji společenského dění v městečku. Bělásek, který má nadpřirozené schopnosti - je vodivý, dokáže číst myšlenky lidí, dokáže přenášet utrpení, ale také radost z jednoho těla do druhého. Nakonec po neustálé šikaně se rozhodne opustit městečko a vrátit se zpět na svou farmu. Ani tam ovšem nenachází klidu a tak se nechá oddat bleskům a odejde tam kde mu bude nejlépe a to do nebe. Postřeh : Již vím odkud tvůrci Zelené míle brali inspiraci pro některé své scény.( přenesení utrpení ze zastřelené srny do pytláka vs John Coffey a Tom Hanks, přenesení myšlenek ze smrtelně nemocné ženy k šerifovi). Hodně emotivní a srdceryvné. Tohle nemělo chybu, veškeré scény se do filmu absolutně hodily a kdyby jen jedna chyběla nebylo by to ono, ale takto paráda! Hodnocení 5* a 100%. ()

Pickardino

..ano, je to doják relativně plný klišé, ale mě to před lety vysloveně přikovalo do sedačky a nad nespravedlností a krutostí světa jsem potajmu svíral pěsti v kapse ještě pár týdnů po shlédnutí.. Inu, náctiletá hormonální nerovnováha spolu s nějakými těmi kopmplexy a pocitem nepochopení zážitek z tohoto filmu rozhodně násobí. Dnes, po letech, je to pro to okoralejší já pořád působivý film, i když na pár nadzdvižení obočí dojde (a tím nemyslím těch pár počítačových efektů, ktereé skutečně zestárly, ale tam síla tohohle filmu stejně neleží.). Flanery je přesně tak sladce tragický, že by fanynky Twilightu měly dostávat infarkt, pakliže se k Běláskovi někdy dostanou, Henriksen je unaveně drsný (i když už navěky budu mít podezření, že mu pod kůží vedou dráty a optické kabely), a Goldblumův archetyp tolerance a vstřícnosti je pro mě snadno uvěřitelný (člověk možná i chce 8-)), pro mě jeden z jeho nejlepších výkonů na plátně. ()

skepticka

Dojemne realistické sci-fi(čo do charakterov postáv),ktoré si bezkonkurenčne získalo moje srdce.Neviem,či ten, kto nikdy nebol v koži outsidera, dokáže plne pobrať postavu Běláska.Dnes sa na vás dívajú divne, aj keď len vyhlásite,že ste vegetarián.Ak máte súcit so zvieratami,alebo slabšími,ste automaticky za slabocha považovaný vy sám.Zvrátené ľudské myslenie vytvorilo zvrátený svet.A toto sa vám film snaží vyjaviť.Ja by som ho povinne premietala deťom na základných školách,možno by sa u niektorých jedincov objavil aspoň náznak nejakej emočnej inteligencie! ()

TeeToTaller

Vůbec by mi nevadilo, kdyby tenhle film byl o hodinku delší. Navozená atmosféra podle mě nekorespondovala s rychlým spádem děje a nevyužila tak naplno svůj potenciál hraní na city diváka. I tak oceňuji originalitu, má to něco do sebe! ()

Berserkr

Tenhle film jsem viděla poprvé, když běžel v kinech a mě bylo asi 15 nebo 16...pamatuji si, že jsem odcházela úplně ubrečená a se silným zážitkem...teď jsem se na něj podívala už zkušenějšíma očima...a stále ho řadím mezi mé nejoblíbenější filmy...pro mě jeden z nejsilnějších filmů, které jsem kdy viděla... ()

ja003

příběh o albínovi s elektromagnetickými a jinými schopnostmi...zní to hrozně, ale bylo to moc pěkné. Takovej teenage K-PAX style. ()

wopizura

Nevyužitý potenciál námětu. Film mi přišel tak trochu o ničem. A taky blbě namaskovaný herec. Albín s černýma řasama...blbost, ne? Škoda! Začátek slibný a pak kdenic tunic. ()