Zkušený šerif Doug z městečka Wheaton City si myslel, že už ho nic nemůže překvapit. Potom však ve sklepě osamělé farmy objevil ukrytého mladíka - geniálního albína s mimořádnými psychickými schopnosti a s duší nevinného dítěte. Jeremy Reed, který si pro svou bělostnou pleť říká Pudr, skončil v domově pro mládež. Jeho ředitelka Jessica Caldwellová chce přecitlivělému, zvláštnímu mladíkovi pomoci, stejně jako šerif, jeho nový učitel i spolužačka Lindsay. Většinu obyvatel městečka výstřední "zrůda" odpuzuje. Jako by tušili, že v Jeremym se tají podivuhodné a smrtící síly. Mladík však nikomu nechce ublížit: přeje si jenom klid a možnost žít na rodné farmě. Nic z toho však už není možné: ani chápaví přátelé nemohou odvrátit od pokorného Jeremyho katastrofy, jež ho provázejí od samého narození... (oficiální text distributora)

Michalechal

Ukázka lidské nedokonalosti - to co je nové, odlišné, neznáme, toho se bojíme. I když na skořápce nezáleží, stejně posuzujeme především ji. A to si zakusí hlavní hrdina Jeremy. Děsí svou jinakostí celé okolí a přeci všechny něčím k sobě přitahuje. Krásně mysteriózní a dojemné drama. ()

Daae

Čekala jsem film o albínovi a ne o nějakém nečlověku se schopnostmi Boha a nezměřitelným IQ. Příšerně sentimentální příběh s hypersenzitivním soundtrackem a nepochopitelnými scénami. Je pěkné myslet si, že jednou humanita bude přesahovat technologii a že člověk "je" i po smrti, protože se energie neustále přeměňuje, ale ... vždyť film o outsiderovi za zevnějšek jde natočit i jinými způsoby ... Divím se komukoliv, kdo tomu skočil na špek. ()

MulaNula

Velice zajímavé téma, které až na pár míst, zaujme na bezmála 2 hodiny dokonale. Skvělý S.P. Flanery mimochodem !!! ()

knihomolka

dva krát som počas filmu vypustila slzy... to sa mi už naozaj dávno nestalo... krásny, dojemný, taký čistý a spravodlivý film, jednoducho naozajstný zážitok, nie len dojemná odrhovačka pre citlivé ženy. Jedným slovom: krása. ()

montongery

Velmi zajímavý film, je zde vidět obrovský lidský strach z neznámého a co vše může způsobit lidská závist. Velmi pěkně a nostalgicky natočeno, ale škoda že děj není více rozvinutý a nejde trochu do hloubky, Ale námět určitě super a výborný výkon Seana Patricka Flanera a Jeff Goldblum zde opět vyniká jako, jak je jeho zvykem, jedna z vedlejších postav. ()

GOREGASM

Docela klišovité drama o outsiderovi, kterým společnost okolo pohrdá, ztrácí dech především díky již zmíněné šablonovitosti a předvídatelnosti. Plusové body dávám za načrtnutý prvek nadpřirozena, který je bohužel rozvinut do ztracena, takže je spíše kontraproduktivní. Kdyby byli tvůrci trochu odvážnější mohlo to být hodně nadprůměrné dílko... 40% ()

merigieren

něco ve mně spouštělo dávicí reflex, nějak sem nedokázal přistoupit na hru, že máme bílýho kluka, kterej je prostě úžasnej, dokonalej, s IQ milionu tykví. Možná proto, že se s ním nedá sžít, lidi sou hnusný a neposkvrněný je prostě nechápe, i když jim může číst myšlenky. Nevím, není to nuda, ale něco je na tom divnýho... ()

KOOHA

Kdo ví, kdo cítí a kdo se zajímá....bude souhlasit, že "TO" tam všechno je. Všechno co si člověk myslí, co si zjistí o světě ve kterém žije a jak s ním soucítí tam najde. Další poslání a snaha o upoutání pozornosti nad námi samými. Lidé by se měli nad sebou zamyslet a začít podle toho jednat... ()

SiMMaS

Kdyby se ten film natáčel teď, bylo by v něm více černé, režíroval by ho Tim Burton a hlavní roli by měl Johny Depp. V průběhu snímku se mi do hlavy vkrádaly dvě myšlenky: 1) režisér je gay, 2) Jeff Goldblum má pořád blíže a blíže k pozici mého nejneoblíbenějšího herce. I přes tyto dvě skutečnosti mě film zaujal. Líbil se. ()

Vabr

Paradoxně nejlepší šikana z filmů Ben X, Bang, bang, seš mrtvej a Slon, a to ani není hlavní cíl tohoto filmu. Po úvodní scéně, která je má nejoblíbenější, jsem si byl hned jistý, že to bude pecka. Bělásek je opravdu originální a dokáže vymyslet tolik super scén, že není možné, aby vám ani jedna neutkvěla v paměti. Dlouho jsem neviděl tak dobrý film, který by měl tolik scén, které by stály za zhlédnutí. Postavy jsou velmi sympatické, hudební podkres krásně zní a ani minutu jsem se nenudil. Konec překvapivě vygraduje nelítostnou šikanou a milým závěrem, který pohladí na duši. Vyhodnocení: Přemýšlím, nebyl Bělásek gay (scéna se šmírováním)? ()

Adiemus

Svým způsobem další varianta Střihorukého Edwarda, ale Bělásek se mi zaryl pod kůži víc. Hudební motiv se opakuje jako kolovrátek, a přesto (aspoň mně) neleze na nervy. Salva v případě Douga téměř doslovně opakuje motiv vztahu otce a syna ze Zkoušky dospělosti, ač se tentokrát o důvodu jejich rozkolu můžeme jen dohadovat. Jeff Goldblum ve svých nejlepších letech byl prostě k sežrání. Ne že by ve filmu nebylo pár hluchých míst, i tak nepůjdu s hodnocením dolů. Asi nejlepší Salvův film. ()

Melandrix

Krása tohoto filmu je pro mne jednoznačně veliká až převeliká.Nedokáži zkrátka vysvětlit,čím vším mne naplnil a proto ho nebudu více popisovati.Každému jej doporučuji a doufám,že i přední uživatelé CSFD znovu zváží svůj verdikt na tento film ve směru k většímu pozitivnu a jsem velice rád,že jej nikdo neohodnotil jako odpad a doufám,že nikdy neohodnotí. ()

bono22vox

Muj oblibeny film, hrajici na tu nejcitlivejsi strunu... nekomu to muze prijit jako kyc, ale ja se rad dojmu. A u tohoto filmu i opakovane. A to predevsim kvuli vybornym hercum a predevsim hudebni slozce, ktera ze me vzdycky vydoluje alespon kapicku slz i kdyz se na tento film divam uz po 20... pro me 5 hvezd. ()

josieaddms

Je to film který mě zaujal už před devíti lety, kdy jsem to viděla jako celkem malé dítě, a co jsem to viděla teď, stále mi to přišlo dost zajímavé. Vím, že třeba takovýhle filmů je dost, o nějakém zvláštním člověku, kterého má společnost za zrůdu, ale tohle se v mnoha věcech vymyká. Například obsazením, přesto že tam hrají i hodně známí herci, stále si to udržuje ten pocit opravdovosti. Nebo atmosféra, film s tak silnou a přesvědčivou atmosférou se málokdy vidí. Člověk z toho má úplně takový stísněný pocit Amerického venkova, trochu strach, a trochu respekt. Navíc postav Běláska mi byla dost sympatická. Doplnili to dost zajímavou hudbou, otevřeným závěrem, a nenucenými dialogy, a vznikl dost povedený film. Málokterý člověk ví jaké to je, když ho celé jeho okolí má za divného vyvrhele, ale podle mně ti, kteří se už s tímto názorem setkali, budou dobře vědět on čem tenhle film je. Přestože je sám trochu ze sci-fi světa. Mně to přišlo působivé, a dost se mi to líbilo. Takže za mne klidně čtyři. ()

Smrtholka

Sean Patrick Flanery, Jeff Goldblum a Lance Henriksen...trojice nejen pro mě pohledných herců, ale i výborných herců, která když se sejde v jednom filmu....hm Nejlepší výkon předvedl Sean Patrick Flanery, hned za ním Lance Henriksen, jehož scénu, kdy mu umírá žena, jsem oslzela i já. Sentimentálnost tu je, jak jsem četla v příspěvcích, ale dá se ustát a je akorát v mezích. ()