Zkušený šerif Doug z městečka Wheaton City si myslel, že už ho nic nemůže překvapit. Potom však ve sklepě osamělé farmy objevil ukrytého mladíka - geniálního albína s mimořádnými psychickými schopnosti a s duší nevinného dítěte. Jeremy Reed, který si pro svou bělostnou pleť říká Pudr, skončil v domově pro mládež. Jeho ředitelka Jessica Caldwellová chce přecitlivělému, zvláštnímu mladíkovi pomoci, stejně jako šerif, jeho nový učitel i spolužačka Lindsay. Většinu obyvatel městečka výstřední "zrůda" odpuzuje. Jako by tušili, že v Jeremym se tají podivuhodné a smrtící síly. Mladík však nikomu nechce ublížit: přeje si jenom klid a možnost žít na rodné farmě. Nic z toho však už není možné: ani chápaví přátelé nemohou odvrátit od pokorného Jeremyho katastrofy, jež ho provázejí od samého narození... (oficiální text distributora)

dopitak

Nenápadný klenot mezi mysteriózními filmy. Je to trochu násilnější s těmi výboji, ale nic, kvůli čemu byste se museli kroutit na židli, že jste šli na drama a ne scifárnu. Původní dabing s Jiřím Pomejem pro fanoušky povinnost. ()

Chrustyn

Pamatuji si, že když mi bylo asi 9 nebo 10 tak jsme na tenhle film šli do kina se školou a i když už si film moc nepamatuju vím, že mi po jeho skončení do smíchu nebylo. ()

Khalesi

Vyčnievaš z davu? Tak za to zaplatíš! Bělásek je živá výčitka, jeho duša je čistá, ako čerstvo napadnutý sneh. Môže snáď niečo viac rozzúriť tupé hlavy, pre ktoré je vrcholom blaha požieranie steriodov a šikana bezbranných? Ako veľmi sa mýlite vy všetci, ktorí si súcit pletiete so slabosťou. Prežiť vo svete ľudí, vnímať všetkú krutosť a dobrovoľne sa neodporúčať na onen svet, chce kurevskú dávku kuráže. To ale tí, ktorí radšej odvracajú oči nevedia, pretože život na spôsob nevidím a nepočujem, je tak pohodlný... Chápem Běláska, viem aké to je hanbiť sa za vlastný druh a želať si, aby som k nemu nepatrila. Dovoľte detskej časti vašej duše nahliadnuť do pravej tváre sveta, ale nebuďte prekvapení, keď vás rozplače. ()

Terva

Jeremi Reed alias Bělásek ( Powder ) alias Sean Patrick Flanery to nemá v životě lehké. Je jako albín, matka mu umřela, táta se ho vzdal. Proto žije se svou babičkou a dědou, ani ti však nebudou žít věčně. Jejich smrtí začíná jeho příběh. Příběh albína z nejvyvinutějším mozkem v historii lidstva, příběh " člověka ", který přitahuje všechny formy elektrické energie. Příběh dojemně poukazuje na několik lidských vlastností, které bychom snad ani neměli mít. Příběh zloby a nenávisti vůči jedinci, který nezapadá do našich měřítek. V příběhu si mimo jiné zahrají Jeff Goldblum alias Donald Ripley, Lance Henriksen alias Sheriff Barnum nebo Mary Steenburgenová alias Jessie Caldwenová. Tento příběh točil kameraman Christopher Doyle a hudbu dělal Boris. ....věřím v posmrtný život, protože energie nezaniká, přenáší se, transformuje a je věčná..... ALBERT EINSTEIN. ()

corpsy

Skvelá sci-fi dráma, ktorú nad priemer ťahá strhujúci výkon ´´mladého Indiana Jonesa´´ Seana Patricka Flanneryho. Sladké, ale vynikajúce. ()

MissJ

"Tak ještě jednou, Jeremy, tvrdíš, že ti předtím ještě nikdy neměřili IQ. Je to tak? A když tě doučovala tvoje babička, nekomentovala to nějak?" - "Říkala, že mi to jde." Citlivě, ne však přehnaně sentimentálně vyprávěný příběh muže, který se "trochu" liší. Film prodává především perfektní herecké obsazení. Kromě Běláska je velmi sympatická i postava Jessie Caldwell v podání Mary Steenburgen, a jako vždy mě potěšil Jeff :) ()

golfoxovox1

Velmi citlivý a působivý film o nepochopeném géniovi s čistou duší, člověkem, který si váží života jako takového Film s dobře vystavěným scénářem a několika velmi povedenými scénami... Nejvíce mě zasáhla scéna se srnou, dotek smrti. Víc psát nebudu, doporučuji všem, kterým nevadí, že film hodně tlačí na emoce... (A úspěšně v mém případě.) A hudba? Jeden z poměrně neznámých klenotů Jerryho Goldsmithe. :-) ()

Freemind

Sice slabé, ale čtyři. Každopádně doporučuji shlédnout, protože takových filmů se netočí mnoho. Je tam opravdu tuna sentimentality, pár zcela šablonových postav a ten děj jsme už taky viděli stokrát, ale nad běžné dojáky to vyčnívá jednak snahou o hlubší poselství a dvěma - pro mne - ultrasilnými scénami, u první jsem měl knedlík v krku, u druhé jsem brečel jako malej kluk (Powder se dvakrát dotkne smrti, víc neprozradím). Prostě si odmyslete ty chybičky a nechte ten film plout, rozhodně Vás nezklame. ()

Damiel

Téma outsidera vysmívaného a utlačovaného většinou sice vskutku není niajk originální, to přece ale ještě neznamená, že krásný film musí mít nutně originální zápletku. Záleží především na tom, jak je zpracovaná. Salvovi se to povedlo bravurně. Ano, je to velmi dojemné, ale přesně v mezích. ()

Falconica

Byl výjimečný, byl krásným člověkem, byl něčím, co nás průměr nemůže dokázat pochopit, byl něčím víc a rozhodl se stát něčím ještě víc...fascinující film o tom, jak lidský strach brzdí lidstvo, jak obyčejný lidský strach znemožňuje, abychom se posunuli dál a ubližuje těm, kteří si to nejméně zaslouží. ()

hygienik

Tak toto bol už ale vážne gýč. Tu sa hralo na city bez prestávky. Popri obvyklých poučeniach (tolerancia k slabším, každý má nejaký problém, ale nie vždy ho vidieť, byť iný neznamená automaticky zlý,...) sa nám tu v pozadí nenápadne predkladá nosná idea postmoderny - jednotlivec, ako taký nemá dosť síl, aby zmenil spoločnosť, a preto má v zásade dve možnosti: 1. snažiť sa čo najviac prispôsobiť, alebo 2. byť vytesnený na okraj spoločnosti. Ja však verím v opak. Mohol to byť výborný film, keby hlavný hrdina nebol čosi ako superman, ale obyčajný chalan, a keby sa režisér nesnažil každých 5 minút diváka dojať. ()

kalap

Uslintana Mi NU-CHAi píše o uslintanom príbehu, Pomo o hypersentimentálnej rozprávke, ale nad gýčom ako bičom Gran Torino všetci slintate slzy nad primitívom, ktorý sa nechá dobrovoľne zavraždiť sprostými vrahmi.Fascinuje Vás zlo ako také, lebo sa Vás priamo nedotýka ale, čo keby sa Vás priamo dotklo? V príbehu chlapec so svojími schopnosťami mohol všetkých poslať do horúcich pekiel, ale on urobil to najkrajšie, čo mohol, stal sa energiou v priestore a čase, kde Vaše zlo nemá miesto. ()

Lord.Jim

Mohlo to být hódně dobré, postava Běláska byla nádherná a celý Bělásek byl nádherný, děj však vyrazil - po pár hezkých momentech - nezajímavým směrem. Na druhou stranu, co s tím? Kolik přijatelných konců přichází v úvahu? Žádný. ()

honajz2

Asi to nejmysterióznější, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Kvůli tomu taky nakonec ty slabé 4* dám, protože záhad je zde skutečně mnoho a díky tomu mě celý ten film většinu času celkem fascinoval. Ze začátku jsem se obával, že půjde o klasickou americkou citovou vydíračku - a ono taky jo. Nejedna scéna tu emočně vydírá diváka místo toho, aby z ní šly reálné emoce a to mi zážitek z celého filmu celkem kazí, jenže i když ten film je vydíračka, i tak má ve většině případů celkem uvěřitelně se chovající postavy (třeba u Jessicy nebo šerifa (jméno si nevybavím, asi Doug?)), zajímavě se vyvíjí, nepůsobí ani moc jednostranně a překvapivě má i silné scény, na kterých sice je trocha patosu, ale jinak dokáží být silné i samy o sobě. U postav by se teda dalo vytknout chování šikanátorů, které je strašně přehnané a v závěrečné čtvrtině to trochu ztratí dech, ale to pak zachrání povedený (ale opět trochu pateticky udělaný) závěr. Toho patosu, citového vydírání atd. tam bohužel není málo a dost mi to vadí, ale jinak je to zajímavý a povedený film, který dokonce má i přesah do sci-fi a dokáže být hutně mysteriózní (třeba scéna s bleskem ve škole mi nahnala celkem dobrou husinu, jako už žádný film dlouho ne), což se mi líbí vždycky. Má to i chvíle, kdy to působí chytře, ale celková myšlenka mi přijde tak trochu naivní (+ "newageovské" Všichni jsme jedno tu taky zaznělo). Docela se mi to líbilo, ale i tak z toho mám trochu rozporuplné pocity. A jak už jsem psal na začátku komentáře, kvůli vší té mysterióznosti nakonec jednu slabou hvězdičku přidám. Slabé 4* ()

Stanley

Sice nikterak originální příběh (pomineme-li tu Běláskovu určitou nadpozemskost), ovšem zpracovaný s neobyčejnou ladností a decentním citem. Dočkáme se několika natolik silných emocionálních scén, že se slzám místy nelze ubránit. To vše ověnčeno krásnou, jemnou a nesmírně působivou hudbou Jerryho Goldsmithe. ()

Flaxik

Velezoufalá blitka o nepochopené duši přecitlivělého kokota, který má sice hrozně načteno, ale zjevně z knížek vůbec nic nepochopil, protože se všemu diví jak dementní Lojzíček z dolní chaloupky. Krom toho, že je hodně elektromagnetický, je taky úplně vylízaný a když se chová jako čurák, tak se pak hrozně diví, že ho nikdo nemá rád. Děj filmu je tak příšerně na palici, že jsem to dokoukal už jen proto, že jsem byl zvědav, jakou další píčovinu tam scénárista vymyslel. Pokud se chcete podívat na film o podivném outsiderovi, ale bez toho, abyste celou dobu čekali, jestli bude nějaký coming-out a bílý hovád se konečně objeví na love parade v duhovém, pusťte si raději Forrest Gumpa. Naštěstí film skončí tím, že toho kreténka vezme čert. Musím uznat, že v ranku sentimentálních kundovin o nepochopených buznách je tenhle film úplně na dně. Hnus. Jedna hvězda ani nevím za co. ()

C0r0ner

Magneto, Xavier a několik dalších mutantů v jednom člověku a nechá se šikanovat. No. Na druhou stranu byla postava Jeremyho úžasně zajímavá a pár momentů fakt stálo za to. Nicméně jsem se nemohl zbavit dojmu, že už jsem to v nějakých parafrázích všechno viděl. 70% ()