Jediná věc nebezpečnější než mise je útěk... Tajný zpravodajský agent Tom Harris (Gerard Butler) pracuje pro CIA a operuje na Blízkém Východě. Uvízne na nepřátelském území v Afghánistánu poté, co selhal  a jeho krytí bylo odhaleno. Nyní musí i se svým tlumočníkem Moem (Navid Negahban) uprchnout. Pronásledují ho nejlepší žoldáci světa a elitní speciální jednotky nepřítele. Dostat se do Kandaháru je jediná šance na záchranu. Zde na hrdinu budou čekat buď spojenecké vrtulníky, nebo kulka s jeho jménem. (JOJ Cinema)

Polux

4/10 | Další standardní (tj. levná a nenáročná) butlerovka v řadě, bohužel tentokrát z toho méně povedeného ranku. Waugh a Butler tady pracují s podobnou premisou jako nedávno Ritchie a Gyllenhaal v Covenantovi - nesourodá dvojice vojáka a místního překladatele na útěku před hordou fanatických nepřátel v nehostinném prostředí, během nějž si k sobě obě postavy profesně i lidsky hledají cestu - ovšem s rozdílným výsledkem a to jak po stránce děje (nejde tak znovu o to samé jen v lacinějším provedení), tak i celkové kvality (nikoliv v dobrém slova smyslu). | Na Butlera je tradičně spoleh a ve filmu odvádí svůj herecký standard, Negahban v roli jeho parťáka je mu více než důstojným spoluhráčem (i díky tomu, že má v ději mnohem zajímavější a vděčnější postavu), kamera sem tam předvede líbivý záběr na nějakou atraktivní lokaci a soupeření více zájmových skupin při pronásledování titulní dvojice působil na papíře jako dobrý způsob, jak dodat filmu dodatečné napětí. Tím ovšem výčet pozitiv končí. | Tvůrci totiž měli, kdoví proč, poněkud vyšší ambice než jen dodat divákům přímočaré žánrové béčko. Nejenže akce nestojí za nic a napětí se nekoná, děj je jedno velké klišé včetně finální deus ex machina záchrany shůry, tklivá hudba ve vybraných scénách je na hraně parodie a rozšířit příběhový záběr i na rodinné pozadí a motivy vedlejších postav je teoreticky zajímavý nápad, ale v praxi jen odvádí pozornost a narušuje tempo, ale dokonce je tady vidět snaha o nějaký politicko-společenský komentář. Bohužel není moc jasné, co by mělo být předmětem sdělení, ale ať už je to ve výsledku cokoliv, nestojí to za divákovu pozornost. Stejně tak jako samotný film. | PeZet ()

xed0s

Jen proto, že se osvědčená akční dvojka před i za kamerou snaží posunout ve své tvorbě trochu dál a představit trochu ambicioznější a serioznější pojetí událostí, které mají reálný základ z pera skutečného operativce si nemyslím, že si zaslouží zdejší hate. To, že se na první akci čeká hodinu není nutně vada, ale vlastnost a důležité je, jak je ta hodina pojatá. Motivace jsou načrtnuté za mě na mantinely stopáže OK. Srovnání s Covenantem to snese bez problémů. Doporučuji. ()

Raziel811

o chlup lepší než "Plane", ale to jen díky hezkým scenériím. Občas sem měl pocit, že se tvůrci snaží o něco víc epičtějšího, ale neví jak na to. Tím pádem, kdyby měl Butlera i s takovouto zápletkou někdo krapet šikovnější, mohl být výsledek mnohem lepší. Ale to by se nejspíš musel trochu překopat koncept a vypjaté momenty osudovější. Takto z toho máme relativně fajn jednohubku u které si za rok asi nevzpomene na název. Maximálně na to, že Butler běhal někde na písku a skalách. ()

zekon

Do půlky super, pak to jde do sraček a všichni přestanou používat hlavu. Ale hlavně že predátor unese 50 raket hellfire. ()

mdf

Docela teda velké zklamání.Unuděné a nezáživné a těžko uvěřitelné,vlastně ani nemám náladu o tomhle vůbec něco psát,protože v globálu,je to ztráta času. ()

Flav odpad!

Jen další ubohá zkazka o Ameriký super vyjímečnosti zatímco všichni ostatní na celým světě jsou blbci. Koukám, že někdo podemnou dal 4 hvězdy. Zřejmě taky nějakej tajnej agent do 20 let. )) ()

Zaks

Škoda do oči bijúcich technických hlúpostí a čírych nezmyslov, aj keď som sa snažil nad tým povzniesť, nešlo to. A záver s mortarmi a reaperom už ani netreba asi komentovať... ()

K1K0

Nádejný film uspokojil moje potreby jak sa hovorí, len niečo sa mi nezdá možno len som predsa očakával o niečo viac. ()

bycer odpad!

takový úplně zbytečný film. Je vám jedno kdo je kdo, všude samí arabáči co ječí Alah Agbar a je jasný, jak to celé dopadne. Vcelku je to takový guláš, akce k uzívání. Přestřelka s vrtulníkem je takový flusanec do ksichtu. Sorry jako ()