Píše se rok 2022 a do odlehlé trestanecké kolonie, řízené špičkovou elektronikou a psychopatickým ředitelem, právě přivezli nebezpečného vězně. Bývalý kapitán Robbins dává od počátku najevo, že s tímhle systémem nehodlá spolupracovat ! Se zvlášť vzpurnými chovanci hraje sadistický ředitel speciální hru, kterou jen málokdo přežije. A tak je provokující Robbins vyhozen z vrtulníku do elektronicky monitorované džungle, v níž již číhají smrtelně nebezpeční Outsideři, vedení chladnokrevným zabijákem Markem. Ale Robbins se dokáže probít až do pobřežní osady mírumilovných Insiderů, kteří vedou s barbarských Markovým kmenem krvavou válku o přežití. Na ostrově Absolom se schyluje k poslednímu střetnutí a ředitel dělá osudnou chybu, když nastupuje do helikoptéry, aby osobně zkontroloval situaci. Kapitán Robbins byl totiž kdysi velitelem vrtulníku a toto je příležitost, na kterou dlouho čekal... (oficiální text distributora)

Aleix

Nostalgická vzpomínka. Viděno teď , tak bych asi hodnotil jinak .V Lipové Lázních v mini kině jako dvanáctiletej šulda a pozor to to bylo od 15ti let NEŘÍSTUPNÉ . Holt stárnu ()

Kingjiri

Obyčejná akční béčkárna, která nakonec skončí někde ve středověku, ačkoliv ze začátku slibuje scifi podivanou. Na druhou stranu, když jsem viděl úroveň efektů nebo kulis v rámci moderního světa, byl jsem za lokace džungle vcelku rád. Akce byla vcelku fajn (občas i poctivě naturalistická), ale ke každý akční scéně vedla zdlouhavá cesta v podobě nudnejch scén nicneřikajicích dialogů. Určitě by pomohlo zkrátit stopáž o nějakejch dvacet minut. Příběh taky nebyl žádný terno. Vždycky mě u těhlech námětů udiví, kolik dobráků se ve vězení najde a jak dokážou držet spolu. Finále nedávalo díky debilnímu chování ředitele žádnej smysl, nicméně i tak nechápu, proč takovej spoiler dával distributor do popisku. Několik slušnejch akčních scén a pár hlášek nebo schopnejch herců opravdu k mý spokojenosti nestačí, dvě silnější hvězdy. ()

Likan7

Jen potvrzení, že Martin Campbell natočil sice nejlepší bondovku širokodaleko, ale v dalších svých filmech, ať už před Casinem nebo po něm, jen ukázal, že moc dobrý režisér není. Útěk z Absolomu se sice tváří jako akční sci-fi se sociálním přesahem, ale ve skutečnosti to je jen šílená nuda nedávající vůbec smysl. Není akční ani zábavný, je ale šíleně dlouhý. ()

Steel

Příjemně stravitelné béčko v zajímavém prostředí + solidní výkon Raye Liotty. Přes spoustu klišé jsem se celkem dobře bavil. ()

beso74

Sci-fi film s väzenskou tématikou patriaci do obdobia Obojku (Wedlock 1991) či Pevnosti (Fortress 1992). Výborná dvojica ústredných kladných hrdinov v podaní chladnokrvne horkokrvného Ray Liottu a pacifisticky založeného Lanca Henriksena, démonický zaporák Stuart Wilson a na režisérskej stoličke Martin Campbell, ktorý sa týmto filmom prebojoval k Bondovi. Inač je to čisto mužský film, ženských hrdiniek v ňom nájdeš asi toľko ako na Mesiaci vody. ()

Sir Ludvig

Ked si predstavim, aky paskvil mohol vzniknut z daneho scenaru, obsadenia a nie velmi vysokeho rozpoctu ~ tento film si zasluzi uznanie. Lahko nadpriemerne dielko a s prizmurenym okom davam... ()

OL@F

No,docela mě to zklamalo..Celkem se tam nic neděje,postavy jsou plytké,vizuální stránka taky nic moc a hudba strašná...Čekal jsem více. ()

Tuco

...čtyři hvězdy za to, že jsem si to kdysi jako capart v kině moc užívala a i dneska se na to ráda kouknu znova...hlavně kvůli úžasnýmu Stuartu Wilsonovi:) ()

Romeroo

Slušné, zábavné, bez menšího problému koukatelné...prostě prima zábava. Mě osobně se strasšně líbil Stuart Wilson a jeho béčkové hlášky, Ray Loitta byl taky v pohodě....u finálního záběru na správce a jeho informátora jsem se řezal smíchy...mě to prostě v rámci možností bavilo 65%. ()

pekas

Tenhle film je i po letech zábavnej, asi hlavně kvůli stylizaci Outsiderů a Insiderů. Všechny výtky k obsazení a nelogičnostem beru, ale i tak se bavím. 75%. ()

Stejšn

Podprůměrný akčňák, který zaujme snad jen výpravou. Mockrát viděné téma, které má klasický schematický děj a mírně nelogický konec. Vidět se to dá, ale rychle se vykouří z hlavy a důvod koukat na to podruhé bych nenašel. Z dnešního pohledu to ale má jedno obrovské plus - nejsou tu sračkové počítačové efekty. ()

Gamekeeper77

Mám rád tenhle typ filmů z blízké(teď už hodně blízké) budoucnosti, obzvláště když se to zapasuje do vězeňského(i když tady ne úplně čistokrevného) prostředí. Filmu nechybí napětí ani akce a obě hlavní postavy odvádí výbornou práci. Útěk z Absolomu se mi líbí dnes stejně jako tehdy v 90'. 80%. ()

Blazkowicz

Neskutečně ukecané. Kde nic, tu nic, ale času na debilní dialogy mají spoustu. Já čekal, že to bude ve vězení a ne v nějakém táboře z chýší a primitivní obrany. Hlavní hrdina je stejně dřevěný jak všechno okolo něj. Akce pomálu, prostě nic. Kvůli usínání to nebude ani průměr. 2+* ()

Efreeti

Ve své době kvalitnější dílko v hromadě braku který se na nás hrnul z Ameriky. Neříkám že je to na Oscara, ale příznivce akčních sci-fi filmů to určitě pobaví ()

route60

Utěk z Absolomu nepřináši nic nového ve svém žánru, alespoň že akční scény mají spád a film si nehraje na více než múže mít, slušné herecké výkony předvádi hlavně Liotta a Henriksen. ()

Stanmi

Útěk z Absolomu je nenáročné akční sci-fi béčko, které působí, jako by bylo starší než ve skutečnosti je. Býválý voják Robbins (Ray Liotta) je kvůli zabití svého nadřízeného poslán do toho nejtvrdšího vězení, protože však je člověkem, který se nerad přizpůsobuje, tak je poslán na ostrov Absolom, kam jsou posíláni ti nejhorší vězni, neplatí tam žádná pravidla a nelze odtamtud utéct. Poté co se setká s gangem Outsiderů vedených Markem (Stuart Wilson), dostatne se do útočiště vězňů, kteří se snaží žit co nejvíce civilizovaně, jejich vůdcem je Otec (Lance Henriksen), Robbins nechce mít s žádnou skupinou nic společného, ale na tábor se chystá nájezd Outsiderů a Robbins si chtě nechtě musí vybrat stranu ke které se přidá... Je zajimavé, že jen o rok později se režisér Martin Campbell vytasí s bondovkou Zlaté oko (a později také Casina Royale), protože tady předvedl pouze standardní práci. Herecky je to však zvládnuté kvalitně a to neplatí jen pro ústřední trio Liotta-Henriksen-Wilson. Ale jak už jsem zmínil na začátku, snímek je béčko jako vyšité, přesto nabízí v rámci možností slušný příběh a solidní herecké obsazení. Film na pohodové odreagování jako dělaný (především pro příznivce futuristických věznic). ()