Starman je mimozemšťan, který přijel pozorovat Zemi. Uvízne však ve Wisconsinu nedaleko farmy čerstvě ovdovělé Jenny Haydenové. Starman na sebe bere podobu jejího nedávno zesnulého manžela Scotta. Za tři dny se potřebuje dostat do Arizony, kde ho nabere jeho mateřská loď. Potřebuje Jenninu pomoc. Tak se Jenny nechtěně stane účastníkem výletu přes Spojené státy, při kterém jsou společně se Starmanem pronásledováni nejen americkou armádou, ale i nasazenými tajnými agenty. Během společně strávených dnů se jejich zpočátku chladný vztah pomalu mění v lásku, která vyvrcholí úžasným rande na Starmanově mateřské lodi. (Cinemax)

blackrain

Vúbec mi nevadilo, že je tenhle sci-fi příběh jednoduchý a předvídatelný. Já ho mám strašně ráda. Film sice pořádně zestárl, ale já se k němu pořád vracím. Jeff Bridges byl výborný jako mimozemšťan. Ty jeho zvláštní pohyby byly nezapomenutelné. Docela rychle se naučil být člověkem. Velmi mě překvapilo, že tenhle film má na svědomí John Carpenter, přece jenom se tenhle člověk věnoval úplně jinému žánru. ()

Tony.cs

Jeff Bridges fantastický, jeho krásná kolegyně taky. Ale nejlepší je Carpenter, který dokáže navodit dokonalou atmosféru. ()

kaylin

Vůbec nic jsem od toho snímku nečekal, ale John Carpenter mě opět jednou pořádně překvapil. Kromě toho, že si vybral na sebe celkem zajímavý námět, který je hlavně romancí, i když i společenskou kritikou, tak humor, který je zde podáván, je milý, ladný, což v případě Johna ne vždy platí. Jeff Bridges a Karen Allen jsou skvělý pár, který úchvatně funguje. Jeff zde pak předvádí jeden z mnoha svých neuvěřitelných výkonů. ()

CageDepp

Dal bych 4 hvězdy, ale 38 let po vzniku filmu viděno poprvé a naprosto suprově zahraný a přijemný filmek, že musim dát plný počet hvězd..  V dnešní době už tohle asi nenatočí jediný co umí jsou superhrdinové.. ()

Skip

Tak tohle převtělovací sci-fi mě dost míjelo. Ne že by to byl špatný film, ale mně prostě nesedl. ()

Vědma

Film, který vyvolá úsměv a dobrou náladu. Poměrně pitomý scénář, ale výsledek - ten mix filmů Seznamte se, Joe Black, Terminátor a E.T. mimozemšťan byl osvěžující. ()

honajz2

Jo, jestli romantický film čistě pro mě, tak něco na tenhle způsob. Tohle se mi fakt líbilo snad po všech stránkách - filmařina je to dokonalá a je to znát z mnoha scén (srnka, červená a oranžová, herce to má taky skvělé, příběh se mi taky moc líbil a ani chvíli mě nenudil, jo, Carpenter prostě ty filmy točit umí, ono tady vlastně ani snad není skoro co vytýkat, až takhle dobré to je. Nejzajímavější na tom však je ta dokonalá filmařina, jak to dokáže mít tak dobře natočené a vymyšlené scény, jak to dokáže působit vesele i smutně zároveň v jedné chvíli... Tohle je prostě fakt povedený film, který strčí do kapsy spousty áčkových vysokorozpočtových amerických filmů (a taky komplet Marvel). 5* ()

Martin741

Len priemerna kopirka Spielbergovho Blizka Setkani Tretiho Druhu, akurat film dobre zvladal Jeff Bridges /Big Lebowski/ a Karen Allen. V strede sa dost keca dialo sa toho akosi pomenej : 55 % ()

kaposlav

Sci-fi klasika o návšteve z vesmíru. Podľa môjho názoru ide o jeden z najlepšie vymyslených scenárov na toto téma. ()

Jino

John Carpenter natočil skvělé sci-fi s Jeffem Bridgesem v hlavní roli, ale bohužel se filmu nevyhlo pár hluchých míst, což je docela škoda, jinak bych dal plný počet. Starman určitě patří do těch nejlepších snímků co kdy Carpenter natočil. I když se nejedná o horor, ale o pěkný mix sci-fi, romantiky a road movie, tak s klidem můžu říct, že to na mě zapůsobilo perfektně. ()

C0r0ner

Strašně mi to připomnělo Svět podle Prota, jen že to nebylo tak filozofické. Jinak je to podobný princip, který se víc zaměřuje na vztah hlavních hrdinů. Tak jako tak ale Carpenter opět ukazuje, že za kamerou je na pravém místě, a že dobré filmy točit umí. Dvě hodiny utekly jako nic a závěr nabídl překvapivé emoce, takže za mě spokojenost. 85% ()

Juto

Je to dobrý film, ktorý spája sci-fi, road movie a romantiku do pútavého, veľmi zábavného celku. Vizuálne spracovanie je nadpriemerné na to, že film je natočený v 84 ' roku. Film závisí vo veľkej miere od výkonu Jeffa Bridgesa ako mimozemšťana. Robí to zvláštnymi gestami a trhaním hlavou, ale vždy je presvedčivý ako neľudský manekýn. Dokonca aj jeho chôdza je strnulá. 6,5/10 ()

Martrix

Ve skutečnosti je Starman romantický blábol, který obsahově kopíruje Spielbergovu klasiku. Jen je tentokrát cíleno na trochu starší a estrogenem vybuzené divačky. Možná si je chtěl Carpenter udobřit po Věci, u které měly polovinu stopáže zakryté oči. Starman s Věcí ostře kontrastuje ve dvou aspektech. Zatímco on byl na Zemi pozván, tak zmrzlý záprtek jen nezvládl řízení a havaroval. Ten druhý zásadní rozdíl mezi Starobšourníkem a Starnákazníkem je v tom, že Bridges vypadá líp, než zmrzlý slizák, takže interakce proběhla dobrovolně a radostně. No a podle stejných not bylo i to, že jak už je v USA zvykem, všechno z vesmíru se snaží zabít a vykuchat. Velmi ohraná písnička, už i v osmdesátých letech. Kdysi dávno, jsem viděl Starmana v kině a tenkrát to pro mě bylo úžasné sci-fi. Bylo mi tak 13 let, srovnání jsem měl leda s Majkou z Gurunu, E.T jsem neviděl; takže si vzpomínám, že se mi to líbilo. Byl jsem ještě nevinný, ženou neoslizlý hošík, takže jsem ten sentimentální a romantický balast nevnímal. Ale vnímám ho dnes a dost mi vadí. Přesto nemám potřebu hodnotit to přehnaně tvrdě. Pokud budu chtít film s návštěvníky s vesmíru, vždycky dám přednost Věci, Slizu, nebo Vetřelci. Leda by se ten emzák příště zdéenáloval třeba do čtyřicetileté Monicy Bellucci. PS: překvapuje mě, že nevznikl nějaký blábolinec jako Starmanův syn, nebo Starman 2: Návrat... ()

majo25

Ďalšia sci-fi klasika, ktorú mám rád aj po rokoch. Charizmatický Jeff Bridges, napínavý dej, vtip, fakt skvelé efekty na svoju dobu a zaujímavý príbeh. Škoda možno, že ostatné postavy sú skôr do počtu a tiež, že hl. ženská postava nie je veľmi dobrý výber. Carpenter si síce odskočil od hororrových tém, ale sci-fi zvládok po režisérskej stránke veľmi dobre. Hodnotenie: 80% ()

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi

19.01.2014

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)