Duratec

Není to špičkový horor, dobrá. Není to ani špičkový akční film, dobrá. Je to asi béčkový, či céčkový americký film, dobrá. Ale o tohle v tomto filmu vůbec nejde. Tvůrci jde o to, abychom si nasadili ty jeho černé brýle a konečně už viděli pravdu! Abychom už konečně viděli, jak jsme zotročováni, jak jsme ohlupováni, jak se necháme utáhnout na nudli! Že už konečně jako lidstvo musíme prozřít, abychom se zbavili okovů otroctví. To je hlavní náplní filmu. Kdo chce vidět pravdu, tak ten jí vidí. Z ostatních komentářů vidím, že skoro nikdo význam a hlavní sdělení tohoto filmu nepochopil, což je mi velmi líto. ()

jafidel

John Carpenter a jeho vize zhypnotizovaných ovcí,která se teď poslední roky naplňuje.Velmi nedoceněný filmový kousek.Ano Jsou mezi námi!88% ()

renegad

K filmu som sa dostal ako slepé kurča k zrnu. Zisťujúc si zaujímavosti o hre Duke Nukem som skrze pôvod hlášok hlavného hrdinu narazil na akýsi film They Live z roku 1988. Počiatočná nedôvera zľahka vyprchala keď som videl že film je od Johna Carpentera takže som to riskol. Dostal som tak fajnové osemdesiatkové béčko s celkom slušným Roddy Piperom a Keithom Davidom. Možno nie úplne prelomové dielo ani vrchol Carpenterovej tvorby ale ako kritika konzumnej spoločnosti má film stále čo povedať. Hlavné postavy sú celkom sympatické aj keď sa väčšinu filmu len poflakujú po meste a skrz "čarovné" okuliare neveriacky sledujú v akom svete to vlastne doteraz slepo žili. Jediný kto mi tu liezol na nervy bola Meg Foster so svojím ľadovým pohľadom a začervenanými očami akoby celú noc flámovala. Takže nakoniec jej postava ani neprekvapila a splnila presne to čo som od nej čakal od okamihu kedy sa zjavila na plátne. Obyčajne by som dal len 3* ale štvrtú hviezdu zdôvodňujem gestom zo záverečnej scény. A práve sa mi minuli žuvačky ... ()

70s80s90s

Bud poslusny - Milujte sa mnozte sa - Nepremyslaj-konzumuj - Sleduj TV - Nakupuj - Nemysli - Spi - Nepochybuj - Nemaj fantaziu - Posluchaj a prisposob sa.... Carpenter je sku*veny genius a vizionar. To, comu ludia stale nerozumeju, on uz popisoval vo svojich filmoch pred 30 rokmi. V tomto masovu hypnozu, ktoru v beznom zivote tvoria reklamy. V peknom scifi kabate. Carpenter ma tymto filmom nepriamo priviedol k tomu, ze uz 8 rokov nemam tv stanice a teda ani reklamy. ()

Dalajlada

Děj, hudba a herecké výkony jsou opravdu slabé. Některé scény jsou zbytečně natahované a dělají tak film až neuvěřitelně nudným. Ale ta myšlenka. Ta myšlenka je za 100% a je platná i dnes. ()

MaxBodycount

Carpenterov cynický masterpiece môže byť zrážaný ktoroukoľvek zo slabín, na aké si práve spomeniete /slabí herci, sám majster v nie príliš presvedčivej forme etc./, aby sa hneď postavil a odpálkoval Vás či už stále viac aktuálnym námetom, naivnou detskou dementnosťou s ktorou si autor zinscenuje wrestlerský mač či občasnou hláškou náhradného Kurta Russella. Myšlienka, že sme iba zneužívanou súčasťou obludária nie je originálna, jej prevedenie však áno a rezultujúci kyslý úsmev nad stavom amerického sna v ére trickle down economics je grimasou plnou trpkého sklamania. Nebyť toho, že Nada je klasický westernový tulák-individualista, obvinil by som Carpentera z komunizmu, koniec koncov, komúny sú vo filme prominentné, záver však patrí jednotlivcom ochotným odkráčať to svoje až do trpkého konca ak to zaručí ďalší deň pre ľudstvo a jeho možnosť slobodne páchať blbosti . Asi najviac politický majstrov film v poslednej sústavne naberá na dôležitosti, podobne ako iné kúsky, stal sa súčasťou memesféry a je zrelý na objavenie, alebo znovuobjavenie. A vážne si k tomu nezabudnite dať žuvačku ... . ()

mad.dog

Viděl jsem tenhle snímek v horor kině během Brutal Assault, seděl jsem v autosedačce a popíjel drink s absintem. Začnu jednoduše, horor to není. Je to béčko, satira, navíc se to nebere vážně, což filmu prospívá. Scénář je správně blbej a hlášky vtipný. Bohužel je děj, kromě antikonzumního poselství, vcelku o ničem. Kolem a kolem, bezvadný film pro sledování s partou kamarádů a kupou alkoholu. ()

Killbilly

Docela zajímavý děj a námět, a tak strašně brutálně osmdesátkové Bčko, že má člověk chuť vytáhnout z půdy Commodore 64 a zapařit nějakou střílečku. Superprkenní herci, ujeté přestřelky, které ale na obranu nebyly ve slavných hvězdných válkách vlastně o mnoho lepší. Hodně to zestárlo, no. Líbila se mi úplně zbytečná několikaminutová bitka mezi přáteli, jen aby si wrestleři zawrestlili. A to s tou žvejkačkou prostě vstoupilo do historie pop kultury navěky. ()

TylerD.

Jeden z mých prvních filmů na toto téma. Nedá se zapomenout neskutečně dlouhá rvačka budoucích kámošů ve válce proti... proti nim. A pak ten originální prvek viz obal, nechci spoilerovat. 70 % ()

ezop1012

Čakajte 80-te roky. Celkom zaujímavý počin, vraj majú dosiahnuť kompletne ovládnutie Zeme v roku 2025, to by Schwab mal radosť. Aj, keď to vyzerá na komediálny žáner, nie je tomu tak a tomu ešte viac pridáva zaujímavé prevedenie. P.S. Asi tá ženská predstaviteľka na konci bola ich kráľovná. ()

pezz

Nezazlievam komentátorom ich hodnotenie deja, ale do roku 2019 asi netušíme o čo v téme - scenári ide. Preto odporúčam si to pozrieť ešte dnes v 11/2023. Asi najbližšie to ohodnotil ezop. No ja mám iný názor. Tak stačí si pozrieť dnešný aj minnulý (vojny na základe mediálnych lží a vôbec mediálne ovládnie obyvateľstva "mediálnym hlavným prúdom") pokračujúci globálny politický stav, ovládanie obyvateľov planéty Zem a budete nedaleko od pravdivého skutočného aj svojho životného príbehu. P. Carpenter to asi tušil alebo predpovedal (podobne ako Hyams vo filme Kozoroh1). Všimnite si pararelu s brutálnym násilím proti obyvateľom, klimu agendu CO2, agendu 2030, elektromobilizáciu, digitalizáciu osobných údajov so stratou našej identity a súkromia, zničenie národných štátov premiešaním kultúr imigráciou s IQ 70, ovládenie svetovej ekonomiky, proxy vojny, hodnotou  papierových peňazí (epizodka s kioskárom, ktrorý drží v ruke papierové USD, ktoré sú iba obyčajným papierikmi a to platí i dnes aj o €), ktorých si svetové banky dajú natlačiť (vytisknout) koľko len chcú. No a môžem pokračovať.. WHO ako súkromná spoločnosť (!) vyžaduje od našich bábkových (loutkových) vlád aby sa zaväzovali poslušnosti a aplikovali farmakodemokraciu na svoje obyvateľstvo (10-2023 v N.Y.) podpísali zmluvu takmer všetky štáty okrem 11 štátov.) "hoši něco vám řeknu mají to vymakaný"... Žiaľ žiadni mimozemšťania (ani distribútor to nesmel povedať), ľutujem, všetko sa deje v "našich radoch" a dokedy to dovolíme je na nás, inak skončíme ako hlavný hrdina ("veřím v Ameriku, jedu podle pravidel"). Takže 4* dávam scenáru, herecké výkony a spracovanie je v tomto filme vedľajšie, nápad scenáristu so slnečnými okuliarmi bol výborný. ()