Madax

Carpenter ve výtečné formě. Osmdesátý roky, to bylo jeho. Tento zábavný sci-fi horor říznutý béčkovou akcí se mu vážně povedl. A hlavně nesmím zapomínat na příjemnou dávku poselství a alegorií, která dodává tomuto dílku ten správný říz. Když kolem sebe vidím ty davy konzumentů, jak se cpou popcornem při sledování hollywoodských komerčních sraček, načež začnou hltat nechutné bulvární plátky, to vše na pozadí upadajícího a krizí stiženého hospodářství, tak vážně nabývám dojmu, že ONI ŽIJÍ. ()

EnneX

Tohle je asi nejlepší béčko co znám. Hlavně výtečná myšlenka, která prostě jasně pasuje do naší společnosti. Tohle prostě nemá chybu, jen si tak říkám, že někdo by měl udělat to co hrdina, aby lidi procitli a pochopili konzumní svět. Jednoznačně 5 hvězdiček. ()

Ruadek

Zpočátku výborné, dalo se delší dobu očekávat cokoli už jen díky tajemné atmosféře. Prozření v prvních momentech prakticky dokonalé, časem už slušně odfláknutá béčková nuda. Zajímavé záběry na zářící očka emzáků v noir filtrech, bez barev, v ředěné tmě. Lepší béčko plné brýlí a manipulace s konzumní společností, u které se nejspíše tvůrci náramně bavili. ** 19.3.2010 ()

MFZB

Prekvapil ma celkom tento Carpenterov snímok. Bol som v tom, že to bude nejaká nudná sprostosť, ale ono to bolo dobré. Nápad sa mi tiež celkom pozdával a aj tie niektoré nečakané zvraty boli fajn len škoda, že ich bolo pomerne málo. Všetko to začne cca od 30-tej minúty ale aj doivtedy je snímok celkom pozerateľný. Herci taktiež nehrajú najhoršie, proste fajn podívaná. Ešte aby som nezabudol, píše sa tu, že horor. No podľa mňa nič hororového v snímku neni. Podľa mňa sa jedná skôr o akčné sci-fi... ()

Katy19

Pamatuju si tenhle snímek z dětství. Ty černobílý pohledy jsou úžasný a konec je jak má být - výborný. Taky bych chtěla takový brejle! A vidět přes ně svině... ()

Trinculo

Ghůlové z vesmíru. Mám rád tyhle staré horrory a to díky jejich atmosféře. S minimem prostředků dokáží vytvořit maximální efekt. Film na mě přenesl bolení hlavy z používání brýlí a také jistou, hlodající nejistotu zda jsou mezi námi. A když se ohlédnu zpět, tak se i usmívám a vzpomínám na některé obzvláště vypečené scény. Klade si to jednu otázku - jsou-li mezi námi a jejich věci, jsou ty věci, které nás ovládají, jaký pak tyto věci mají smysl ? ()

Dr.Abe

Zajímavej spád děje, občas neobvyklé hlášky a hlavně nekonečná rvačka v průchodu u popelnic. Holt život je čubka a zrovna začala hárat. ()

nichts

o filmu se zmiňuje Žižek v perverzním průvodci ideologií, pokud to již někdo nezmínil a vskutku je pojednání anti-ideologie jako brýlí, jež si nechceme nasadit zajímavě pojednáno v absurdní scéně bitky u popelnic, i s jejich náhodným objevem jak diktuje tradice, tajemný původ poznání. ()

sibskyn

Jakmile si John nasadí brýle, tak se s toho stává celkem chytlavé béčko a ta scéna co následuje hned poté, kraluje celému filmy. Černobílé scény jsou lahodné, masky mimozemšťanů super a hlavní hrdina je prostě drsňák, který se s vámi bude bít i 5 minut, jen aby jste mu dali za pravdu. Je to fajn béčko na oddych. Ale nejvíce se mi líbilo to podobenství, když se podívám kolem, tak vlastně také vidím stejné nápisy, i bez pomocí brýlí. ()

jojto

S odstupom času to vyznie ako komédia, no na 80-te roky to musel byť teda riadne akčný trhák. Nápad je supiš a porovnávať triky, zvuk či oblečenie nie je košér. Teraz neviem, či by som bral skôr tie okuliare ako hodinky. Bez brokovnice ale radšej ani na krok :) ()

FandaF

Velmi jsem se bavil :) Provedení je hrozné a hlavní postava se chová převážně jako totální kretén, ale i tak je to dost dobré. Ve filmu je tolik hlášek a věcí k zamyšlení v dnešní době, až je to neuvěřitelné. ()

Adoshek

Výborný námět, ze kterého se bohužel dalo vytřískat víc, ovšem nápad a pointa zajímavá, okořeněná o povedené hlášky :) ()

Naranyan

Matně si vzpomínám, že ještě jako malý pšontek jsem byl z tohodle filmu totálně paf. Ještě dlouhou dobu mě hodně žral, to vězte že jo. Teď už samozřejmě vidím vše úplně jinými očima. Po shlédnutí musím konstatovat, že jsem se ale náramně bavil a při některých scénách, (jako třeba žvýkačka v bance) to byly exploze smíchu. Proto prostě nemůžu jinak, než rovnýma 4 zářivýma hvězdama, za což jedna z nich patří až posvátné úctě k tomuto filmu z dávných dob :-). ()

Tomulka odpad!

Kdyby měl tento film pirádský dabing ( jako za starých časů pirádských videokopií dabovaných jedním hlasem přes originální zvukovou stopu) tak bych kvalitu zpracování filmu toleroval, ale takto musím konstatovat, že film je brak. Herecké výkony jsou velmi slabé! Scénář katastrofální dialogy na zastřelení. Možná ten film stratil malým rozpočtem nebo co já nevím, ale některé počiny Johna Carpentera hltám jako blázen a námět byl slušný tak mi řekněte co se nepovedlo? ()

pájap

dobrý,,...děsivý .ovšem je na tom hodně znát doba vzniku.ale to nevadí já v 80tkách vyrost........samozřejmě naivní ale dobrý.... ()