Miluj mě, prosím

• USA Wicker Park (více)

Vráťa

Chlapi, tohle je přesně ten typ filmu, na kterej berte holky do kina. Teda, pokud zrovna nerandíte s kleopatrou. Budou rozněžnělý a dojatý. Protože láska překonává všechno. Souhlasím s logickými námitkami k zápletce ostatních komentátorů, ale na druhou stranu, tohle neni Columbo, ale lovestory. U Pretty Woman se taky nikdo nepozastavoval nad pohlavními chorobami. Mám jednu výtku, a to Matthewa. Když se do takovejch týpků zamilujou všechny ženský, kdo zbyde na nás ostatní? Já osobně jsem teda vždycky spíš za toho Luka než Matthewa, ale to je zas jiná story :o))) ()

Mezerník

Doporučuji! Nebýt ČSFD, tak mi tenhle film unikl, v kinech jsem si ho ani nevšiml. Přitom jde o jedno z obrovských překvapení. Krásný, romantický, přitom ne primitivní a ne předem odhadnutelný film. ()

Lynnet

Už podle názvu jsem mnoho neočekávala a herecké obsazení také nenapovídalo ničemu většímu než nějakému romantickému plácání s troškou kotrmelců a jistým happyendem. Chyba lávky! Už v první hodince cítíte odlišnost a snažíte se držet krok s dějem a hlavně zjistit jak jsou vlastně karty rozdány. V druhé části se už pouze držíte rozjetého vlaku emocí a pomalu vám začíná docházet jak se veskrze jednoduchý příběh dá natočit s nápaditostí s šmrncem. Nemám slov,bravo! ()

fasko

Romantický film, ktorý je rozhodne viac než len romantický. Spočiatku je to veľmi slušne budovaná detektivka a zhruba v strede filmu zistíte o čo vlastne ide, ale nezúfajte pretože druhá polovica filmu je napechovaná zvratmi do prasknutia. A tá piata hviezdička je za konečnú scénu a perfektný soundtrack. ()

BRONER

Krásny film, ktorý v sebe spája romantické, dramatické aj detektívne prvky. Vyníkajúca réžia s veľmi zaujímavým strihom kamery. Názory, že herci podali slabé výkony sú podľa mňa absolútne neopodstatnené, pretože pre účel tohto filmu úplne stačili a vyjadrenia typu "Diane Kruger alebo iní nevedia hrať" vážne neberiem. Každý, koho takéto názory odženú od sledovania filmu, spravia obrovskú chybu... Wicker park považujem za najlepší film v tomto žánre aký bol kedy natočený. ()

BillyBob

Zápletka je celkem komplikovaná, ale co už. Tento film má úžasnou atmosféru a skvěle vyprávěný příběh, který vás nenechá ani na vteřinu vydechnout. Co bych vytknul tak je možná to, že jakmile vynecháte třeba jen 2. minutky filmu, začnete se v ději trochu ztrácet. No a herecký výkonu jsou obstojný. ()

honzahucin

Nápad ukázat tutéž scénu z pohledu více zúčastněných osob mě nadchl už před časem u Má mě rád, nemá mě rád. Zde je dotažen k dokonalosti, i když se divák chvíli rozkoukává, než pochopí, že se před ním objevují jednotlivé dílky skládačky, jsou přehrávány s odstupem znovu v úplnějším kontextu (a mnohdy s úplně opačným vyzněním). Rafinovaně jsou občas předhozeny nepodstatné či zavádějící indicie, nejsou hluchá místa, luštění téhle křížovky jede ve vysokém tempu a dá zabrat víc než detektivka. Možná je těch klacků házených na konci pod nohy Joshe Harnetta až příliš... a taky zůstala nevysvětlená jeho náhlá nevolnost v restauraci, takže to není zcela čistých pět hvězdiček, ale jinak všechna čest. Edit po druhém shlédnutí: Diane Kruger si tady vlastně až tolik nezahraje. Hlavní roli má Rose Byrne a s odstupem se mi zdá, že zastiňuje i Joshe. Vášeň je ničivá. "Nežádám tě o odpuštění. Já s tím budu muset žít." ()

gattaca

Celkově herecky vyvážený film. Rozhodně se ale nedá říci, že by po obsahové stránce tento film dokázal diváka v něčem překvapit či dokonce šokovat.Tento žánr byl již nesčetněkrát zpracován v jiných filmech, ať už lépe či méně vydařených. Ale možná, že prostě nechce mít ambice překvapovat ani šokovat. Je neobyčejně obyčejný. Stejně tak jako život. Život, v němž rozhodují okamžiky náhody o setkání s oním osudovým člověkem našeho života... s člověkem, do něhož se zamilujeme na první pohled a přesně v tu chvíli víme, že je to TA LÁSKA, která má trvat navěky. A samozřejmě by to přece nebyl život, aby si s hlavním hrdinou nepohrál a nepřipravil mu do cesty překážky a odhalení, že někteří lidé nejsou těmi, za které se vydávají. Dle svého celkového ryze osobního dojmu hodnotím pěti hvězdičkami. Líbil se mi Josh Hartnett a Diane Kruger, kteří museli překonat nástrahy, aby spolu nakonec vytvořili opravdu hezký pár (ale jinak po herecké stránce předvedli průměrné herecké výkony), dále velmi oceňuji herecký výkon Rose Byrne, jež jsem nejdříve považovala za nemocnou psychopatku, ale jíž jsem nakonec vlastně spíše litovala a soucítila s ní, doufám, že o ní ještě někdy v budoucnu uslyším. No, a nakonec mých pět hvězdiček je i za píseň Coldplay - The Scientist, taková velmi příjemná, ona pověstná třešnička na dortu. Zkrátka a dobře, po zhlédnutí "Wicker Park" ve mně zůstal příjemný pocit, že jsem se sto patnáct minut ze svého života rozhodla strávit s tímto filmem. V době neuvěřitelných trikových efektů, je tento film balzámem na duši, na moji určitě. ()

cmman

Ale jo! Když už si myslíte, že všemu rozumíte, tak se příběh zvrátí. Na můj vkus to bylo až moc stylem každý s každým a všechno se vším souvisí, ale i tak se mi to velmi líbilo. Nečekanou zápletku vždycky ocením. Hodnotím na úrovni 70%, ale díky Diane Kruger, která mě naprosto okouzlila, dávám 85%. ()

J.Bonnie

Dobrá hudba a hlavně skvělá režie a scénář, který se nebojí koláží využívajících retrospektivních vsuvek (ano, těch náhod sice bylo příliš a ubíraly filmu na realitě, ale proboha, vždyť je to film! Hvězdným válkám například taky neubírá na zajímavosti a kvalitě to, že je to scifi, ne?). A už se mi dlouho nestalo, abych "záporné hrdince" tolik při filmu nadávala:)) Jinak se těším, až uvidím Joshe Hartnetta zase v nějakém filmu, který by nebyl americkou romantickou komedií. ()

Rapollo

Ano, to už tady bylo - zpětné dovysvětlení předchozích událostí ve formě puzzle, neboli skládačky. Zde je sice podáno poněkud polopatě, ale herecké výkony jsou vynikající a buhudíky ubírají filmu značnou dávku romantiky, takže se chvílemi ocitáme téměř na pokraji psychologického thrilleru. Jsem vcelku potěšen, že zlá podvodnice (Rose Byrne - mimochodem nikdy nezapomenu na její úžasnou roli v australském snímku The Rage in Placid Lake) nebyla až tak zlá a že sebejistý bonviván (Matthew Lillard) nebyl až tak sebejistý. Režisér si nás trošku vychutnal při závěrečné scéně, kdy jsme byli už už u cíle, když tu náhle, kde se vzala, tu se vzala, jako Murphyho démon schválnosti vyloupla se nehezká a pokrytecká snoubenka, aby celý proces vykoupení pěkně, ale opravdu pěkně natáhla. Ovšem nakonec - uf! - i tento démon zdolán jest a princezna je naše! OFICIÁLNÍ TEXT DISTRIBUTORA JE ASI TROŠKU ÚLET, NE?! Vždyť popisuje úplně jiný film! Mladý bankéř svou bývalou lásku v kavárně nepotkává "pravidelně", stejně jako ji "pravidelně" nesleduje! Kde jste to sakra vzali? P.S. Musím ještě zmínit úchvatnou scénu, kdy Diane Kruger tančí na hudbu MUM (We have a map on the piano) - celý týden jsem to měl před očima jako přelud, jako zjevení - výjimečná symbióza hudby, krásy a tance. ()

9HK

Někde jsem četl že to byl pro někoho nejlepší film roku 2004, tak jsem si to pustil...a bylo to opravdu skvělý.. ()

paranoid82

Romantický snímek jehož těžištěm je záměna identity mě nenadchnul, ale ani neurazil. Průměrné herecké výkony, Josh Hartnett ani Diane Kruger nepodali žádné extra výkony. Banální zápletka, žádná atmosféra, emociálně mě to taky moc nechytlo, ale nakonec jsem to dodíval. Příjemná byla hudba, na takovouhle romantiku se hodila, 2 hvězdičky ()

Maurice

Film Wicker park jsem při sledování lakonicky komentoval jako napínavou romanci s mírně kriminálním průběhem. Pokud si chcete zkrátit večer nějakou neobvyklou romantikou, pak se podívejte na tenhle film. Je pravda, že se děj poněkud rychle zamotává, ale pokud jste všímaví a pozorní, na konci přijde katarze, která nemusí nutně končit slzami, dostaví se však pocit zadostiučinění. Paul McGuian je pro mne neznámým pojem, nicméně natočil film, který mohu sledovat napjatý společně s mým děvčetem. Za Coldplay hvězdička+ ()

Pattrick

Krásné, úžasný propletenec několika osob v thrillerovském kabátku s romantickou pointou.. Bohužel konec mě nedostal tak, jak jsem myslel, že mě dostane. Přidání mé oblíbené písničky The Scientist se snažilo akorát o prohloubení dojemného závěru, což se docela povedlo, přidalo to hodně na emotičnosti.. Diane Kruger taak překrásná ()

eNesiss

Jeden z těch dojemnějších romanťáků u,kterého většina žen pláče. Ale má svoje kouzlo.. zajímavý ne bezduchý děj ! Většina záběrů v tomto filmu mě fascinuje ! Hlavně krásná Diane Kruger.. ()

babuca

Prvá tretina filmu alebo zhruba do 45 minúty som dokonca rozmýšľal, že to vypnem ale Krugerka sa mi páčila a tak som to pozeral ďalej......a urobil som veľmi dobre. Druhá polovica filmu bola skvelá !!! Život je o spúste náhodách a buď máme alebo nemáme šťastie. Trocha mi vadil Josh Hartnett, čo u mňa ovplyvnilo asi prvú časť filmu. Pôsobil skôr naivne a hlúponež ako zamilovane. Ale je možné, že som urobil chybu a nepozrel to v pôvodnom znení. Dabing dokáže často výrazne pokaziť pôvodné dielo. Pekný a romantický film , ktorý dostal aj mňa, 90% . Prídatok po zhliadnutí francúzskeho originálu ,,Byt,, : francúzsky film by som teraz pozrel ak oprvý a potom americký, ktorý čuduj sa svete sa mi páčil viac ! ()

margelle

Tak to v zivote uz byva, kvoli laske su ludia ochotni urobit cokolvek..nema to logiku a presne tak to je aj v tomto filme.Tento film je o laske a emociach na pozadi tajomna a osudovosti... Narazil som naň pocas vytvarania rekordu v pocte prepnuti dialkovym ovladacom a od toho momentu som sa dialkoveho nedotkol. Uloha šita Hartnettovi na mieru... ()

Durward

rozhodně to není mysteriózní thriller...takže nám zbývá romantické drama, které obsahuje to co drtivá většina filmů z této kategorie - příšerně tupé postavy, protože to je jediný způsob jak tyto filmy natáhnout na více než pět minut. navíc nechápu, proč je tu tolik chvalozpěvů na soundtrack, což je pro mě celkem nudný mix starých profláklých hitů od stereophonics, coldplay atd. hvězda a půl ()