Miluj mě, prosím

• USA Wicker Park (více)

Fajung

Neviem, čo k tejto mystery romance napísať, asi len to, že si z nej po týždni nepamätám ani jednu scénu. 50% ()

hony23

No romantika jako prase, ale dobře vystavená zápetka, nejeden dějový zvrat a dá se říci, že mě to kupodivu bavilo od začátku do konce. Kdyby byly takhle natočeny všechny romantické slaďárny, tak bychom se milé dámy na ně občas i dívali, pokud by tedy jinde neběžela Liga mistrů. ()

jjjerry

Skvělý snímek, pod jednou jedinou podmínkou. Představíte si děj o pár let (desítek let dříve) kdy nexistoval mobilní telefon a email. Potom to má logiku, suprovou zápletku. Skvělá atmosféra, napětí a romantika v jednom. ()

LencaN

Krásně vybudovaná atmosféra s bravurním scénářem. Jednu chvíli jsem byla tak zmatená, že se mi hlavou honily různé verze příběhu. Ale i když to místy vytvářelo na mé kůži husinu, tak to bylo fajn. Nesmíte moc hloubat nad tím, že se třeba dlouho někdo nespojil, že na sebe neměli telefony, adresy a tak. Byly doby, kdy každý nevěděl o každém všechno přes naše supr trupr chytré sociální sítě. Tenhle film jsem si užila a zkoukla jsem ho jedním dechem. Paráda. ()

Marty58

No, dalo se to vidět, ale děr ve scénáři bylo dost. Diane to svým šarmem naštěstí zachraňovala. Co na tom Joshovi všechny viděly moc nechápu... ()

F2003F

Môj absolútne najsilnejší filmový zážitok v danom žánri prehlbovaný väčšmi každým ďalším videním vždy sprevádzajúcim ťažobnými pocitmi na duši. Wicker Park je nádherná smutná chladná a zároveň trochu temná romantická dráma, ktorá sa na nič nepotrebuje hrať lákavosťou alebo akýmkoľvek otravným klišé (koniec sám o sebe nie je šťastný zo všetkých uhlov). Film, ku ktorému mám veľmi silné puto ani nevedno prečo, napriek jeho ťažko stráviteľnému deju a z neho priam sálajúcich vysoko nákazlivých emócii, ktoré dokážu vyvolať všelijakú náladu alebo zanechať jemné poznačenie či uvedomenie samého seba. Všetci herci hrajú skvelo s výnimkou Rose Byrne, tá je extrémne presvedčivá už pohľadu na mimiku a pohľadne zatieňuje každého vedľa nej presne ako to jej postave vyhovuje. Takto sa HRÁ TVÁROU! Diane Kruger ani nemusí hrať, stačí, že iba je a pritom nepriamo pózuje a stále máte pocit akoby z obrazovky zvodne milo prehovárala svojimi krásnymi očami. Lillard dobré humorné oživenie tiesnivého prostredia aj keď v niektorých momentoch pôsobiaci ako rušivý element v rámci vstrebávania tvrdého emočného vypätia. Jessica Paré hraním nič extra s tými dokopy piatimi minútami nič nepokazila len záver mierne nedostala na úroveň akú by si zaslúžil. Svojou záplatkou, bravúrnym scenárom - čím väčšie rozuzlenie, tým väčšie zauzlenie - je toto dielo nielen umelecké, ale hlavne originálne a nezopakovateľnou atmosférou či údernosťou aj unikátne. Dokonalosť, ∞/10   | „Niekedy si o ľuďoch vytvoríš určitú predstavu, a keď ich potom spoznáš nezostavá ti nič, len všetkého ľutovať.” / „Láska ťa donúti robiť šialené veci. Veci, ktoré by ti nikdy pred tým snáď ani nenapadli. Aj tak ich robíš, nemôžeš inak.” ()

hero666

Asi 2 roky predtym ako som videl tento film, som videl francuzsky film L'Appartement s Vincentom Casselom a Monicou Bellucci, ktory bol vynikajuci. Tvorcovia filmu WICKER PARK len okopirovali sceny z originalu a vlozili ich do prostredia Spojenych Statov a vlozili tam vcelku priemernych hercov. Vysledok funguje vcelku OK, ale ked som to pozeral, vo vacsine pripadov som mal pocit, ze aj vacsina interierov je uplne rovnako naaranzovanych, a ze pozeram film ktory som uz videl, ktory sa len odohrava v inom meste a hraju tam iny herci. ()

huriccan

Na Štědrý den bylo v České republice odesláno 68 mil. smsek, nevěděl jsem, že jsme o tolik vpředu před amerikou, tam takový vymoženosti zdáse ještě nedorazily, nebo že by stál film na tak chatrném základu nedorozumění? V tom případě se rozhodně nedá hodnotit vysoko, byť si to i díky napínávému ději zaslouží ()

jjituska

Zpočátku jsem do toho moc nadějí nevkládala, ale pak mě ten film úplně dostal. Výborně zamotaný... Co se výkonů týče, určitě si zaslouží vyzdvihnout Rose Byrne:) ()

fakáč

Pokud jste někdy někoho milovali, bude se vám film líbit. Připomnělo mi to v mnohém film Milenci ze severního pólu, který je pro mě etalonem dramatické romance. No škoda že scénař nebyl oproti francouzskému originálu Byt patřičně updatován na rok 2004 a tak vznikají otázky, proč si třeba hlavní hrdina se svojí láskou nikdy nezavolali mobilem. Ale to jsou jen technické detaily nad které je jednoduché se povznést. ()

hudson07

Tak teď je ta stupnice hvězdiček pro mě trošku nerozhodná. Nevím jak přesně tenhle film vystihnout. V první polovině trošku romantický cajdák, který se chvílemi trošku vleče. Ovšem ve druhé polovině nastává obrat o 180 stupňů. Velice dobře zřežírované romantické drama. Je fakt že to bylo hodně čitelné ale tak už to býva, ovšem pojetí na výbornou. V tomto žánru velice než nadprůměrné, řekl bych až vyjíémečné. V celkovém hledisku vice než jen dobré. Hezky strávene nedělní odpoledne... ()

Jarosh66

Moc hezké romantické drama. Výborně natočené a záveřečná scéna, tak to i ta slza padla :-) Ještě bych zdůraznil opravdu skvělý soundtrack. A to nejen díky Coldplay. ()

aronofsky

Původní verzi jsem neviděl, takže nemůžu porovnávat. Ale když vezmete Paula McGuigana (který není kdoví jak dobrý režisér) a do hlavní role obsadíte Joshe Hartnetta (který není kdoví jak dobrý herec), nemůže to dopadnout na jedničku. Je to „jen” mírně nadprůměrné romantické drama, které staví na výborném nápadu, ale provedení není už tak úplně dokonalé. 60% ()

Jeer

Příliš zmatené. Celkem o ničem. V polovině filmu jsem se začala ztrácet a stěží jsem jej dokoukala. ()

Matt2626

Zvláštny film. Zvláštne náhody a okolnosti mi v niektorých prípadoch prišli až veľmi pritiahnuté za vlasy. Ale pointa krásna. Malo to náboj aj atmosféru. Niektoré momenty boli fakt krásne podfarbené výborne zvolenou hudbou. Herecký výkon tiež na úrovni. Klasický americký Happy-end, tomu trošku uberá na kráse, ale dal sa očakávať takže 65% ()

akneleH

Zajímavý film na zajímavé téma, řekla bych ze života (i když místama nadnesené), protože se takový příběh klidně může stát. Odhadnutelný konec mi nevadil... jen se u podobných filmů vždycky krátce zamyslím nad tím, že vlastně nikdo nelituje ty druhé, ty, kteří jsou tam navíc... teď myslím jeho snoubenku. ()

Fufak

A ja dám 5*, lebo je to najlepšie natočený príbeh o tom, ako môže láska bolieť, kvôli režisérovi, ktorý na základe výborného scenára natočil jednoduchý príbeh, ale podal ho veľmi zaujímavo a kvôli Coldplay. ()

Mildik789

Thriller??? Spíš takové romantické drama s docela zajímavou zápletkou, kterému docela slušně sekunduje soundtrack v pozadí. Hlavní zápletka se točí kolem lásky na první pohled z pozitivního, ale i negativního postoje, tam kam by nás mohla dovést, film nevaruje ( tím myslím kriminál, když budete líst někomu kdo o Vás neví do bytu). Výborní herci, ale nutno vyzdvihnout Rose Byrne v roli nešťastně zamilované Alex, která byla až neskutečně přesvědčivá. ()