Miluj mě, prosím

• USA Wicker Park (více)

Silas

Jako kdyby Ińárritu natočil Magnolii s prvky romantiky, detektivky a dramatu dohromady. Jistě chápete, co je tím myšleno. Precizní scénář zručně pracující s náhodou a shodami událostí, notně zašmodrchaný děj s mnoha flashbacky, které dovysvětlují hlavní dějovou linii. Obsah je zvládnutý geniálně, McGuigan dostává prostor pro formu. Moderním stylem vypráví netradiční romantický příběh, který byste za normálních okolností označili za kýčovitý nebo triviální. Ale režisér vás svým obrazovým vyjádřením naprosto omámí. Rozdělování obrazu (daleko efektivnější než ve “24 hodinách“), zpomalování, bezprostřední prolínačky, zmíněné flashbacky, za podpory výborné práce kamery je stále se na co dívat a co obdivovat. S ubíhajícími minutami se začíná děj zhušťovat a počáteční nevinnost příběhu vystrkuje své růžky. Divák může kroutit hlavou, ale až do první vzpomínky, kdy docvaknou některé souvislosti. Když už se vám zdá, že tápete příliš, tvůrci opět hodí stéblo. Je jasno. Vzápětí ale při dalším skoku zpět máte nad čím přemýšlet. Až v závěru doceníte vyšperkovanost scénáře – vše bude řečeno, vše zodpovězeno. Ke konci jsem seděl zaražen v sedačce se srdcem rozbušeným a myšlenkou, že některý ženský dokážou být fakt svině. ()

salahadin

Asi měknu, nebo se v nepřátelském znamení štíra střetl mikrokosmos s makrokosmem, ale mně se tahle romantická věc i líbila. Teorie lásky je andělská, její praxe však dábelská. A dodnes vlastně platí nadčasové pravidlo, jak si najít svou Popelku - podle střevíčku. Jakkoli bych ji být v kůži hárajícího Hartnetta zabil, jako divák s kouzelnou Rose Byrne soucítím. A to morálně dopadla ještě docela dobře, takový Josh taky kecal jako Rudé právo o žních na západě - a to se nezmohl ani na omluvu, když svou snoubenku poslal v dost rozporuplné scéně do háje. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +výborná, dechberoucí atmosféra dotvářená parádní hudební kulisou, postava Rose Byrne a hodně slušný Josh Harnett -opravdu velice složitý děj, Diane Kruger mě opět nepřesvědčila./// Koukám, že film buď u diváka uspěje (většinou na plné čáře) a nebo zůstane nepochopen. Z počátku se nebudete vůbec chytat. Snad jsem neviděl zamotanější děj, který režisér díky romantickému čtyřúhelníku žene do nevyššího extrému. Ovšem zhruba od poloviny jsem na film koukal s otevřenou pusou a děj si neobvykle vychutnával. Závěrečné "prozrazení" je opravdu uchvacující. No a samotný závěr nemohl dopadnou lépe (ono to opravdu jde udělat i originálně a s galancí)./// Celkem 80%/// ()

S.Quentin QUALE

Hodně zamotaná a napínavá love story, jejíž nejsilnějšími atributy jsou nečitelný, do mysteriózna vanoucí scénář, a neskutečně sympatické herecké osazenstvo. McGuiganovi se povedl majstrštyk, protože romantiku pětkou hodnotím málokdy. Doporučuju! ()

misterz

Tak toto je veľké sklamanie, aj keď nemôžem tomu uprieť zaujímavý účinok. Celý čas som totiž nadával, že ako mi tu všetko nedáva zmysel, ako je všetko zbytočne komplikované... no a keď mi pri konci už tie jednotlivé príbehové čriepky oboch zaľúbencov konečne začínali do seba zapadať, tak už som bol tak otrávený, že to na mňa nemalo žiaden vplyv. Skrátka metaforicky povedané, tá cesta k úspechu bola pre mňa až príliš zarúbaná. Ale na druhú stranu chápem i tých, čo tomuto snímku dajú plný počet. Hlavne vďaka prekrásne presladenému, gýčovému záveru, ktorý rozplače nejednu gazdinku. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

k212

Zajímavá narativní struktura povyšuje banální příběh v lehký nadprůměr, s vydatnou pomocí atmosférické hudby a zajímavým režisérským vedením, které rovněž zviditelnilo téměř manekýnské výkony herců. Pro mě osobně Wicker Park příliš koukatelný film není, postrádá pro mě dynamiku i obsah, navíc mám odlišné představy o romantice. FM-NM! 60%. ()

kingik

Absolutně mě pojetí tohoto filmu neoslovilo. Velmi jsem se nudil. Nechápu, co na tomto filmu bylo tak úžasného. že se vypracoval až do červených čísel. Pro mě jeden z nejhorších a nejméně záživných filmů s milostnou tématikou. Herci asi sami nevěděli, o co ve filmu jde, nebo alespoň mně tak připadali při ztvárnění svých postav. 40% ()

IQ Tiqe

Mohl to být tuctový slaďák o tom, jak se dva hledají a osud jim stále nepřeje se potkat. Ale někoho napadlo film rozstříhat, trochu s ním zamíchat a poskládat jinak. A vznikl celkem geniální zamotaný snímek, kterému nechyběl spád, poutavost a romantika nebyla ani za mák přeslazená. # [viděno: monitor] # příběh ***** | hudba **** | humor - | akce - | napětí * | pustil bych si znova *** ()

Tsuki

Pěkně zamotané - tak, že vás to nutí bedlivě sledovat. Zápletka se mi rozhodně líbila, i když "míjení" dvou postav bylo poněkud okaté a přehnané, ale tím to aspoň zvyšovalo napětí. Za Joshe Hartnetta jsem byla ráda, protože jsem ho už hodně dlouho v ničem neviděla. Ve výsledku dobrý, promyšlený romanticko-dramatický film. ~(4,0)~ ()

Anderton

Ak túto komplikovanú romantickú historku rozmotáte, nezostane nič iné len romantická historka. Forma je ale zaujímavá, na tomto poli sa stále niekto snaží vymyslieť niečo originálne, čo može byť aj časovo poprehadzovaný dej. Paul McGuigan má síce na viac, jeho kritizovaný Acid House mám rád, ale ako bokovku pre Hollywood to zvládol. Casting je vhodne vybratý, každý sa na svoju úlohu hodí, čo je v prípade romantických filmov základ. ()

boshke

Většinu filmu jsem si říkal, co se z toho vyklube. Pak se to vyklubalo a byl jsem doslova šokován tím, jak odporná lidská bytost může být. Nakonec si však člověk stejně řekne, že je celý film postavený na hlavu, neb v dnešní době nemoci potkat člověka dva roky, maje jeho adresu a telefonní číslo, je dost absurdní... 60% ()

Smok

Romantický kúsok tak trochu z iného súdka. Pred zhliadnutím doporučujem hlavne mužskému publiku jednu dve tabletky niečoho na koncentráciu, aby nemuseli otázkami na nepostrehnutý vývoj deja rušiť uslzené ženské publikum. ()

swamp

Po zhlédnutí snímku Lucky number Slevin jsem zjišťoval, co ještě režisér Paul McGuigan natočil. Překvapil mě Acid house, ale žádný z dalších snímků jsem neznal, a proto jsem se rozhodl si nějaký sehnat. A onen "sehnaný" Wicker park mě naprosto odzbrojil. Na "fešácký" projev Joshe Hartnetta už jsem zvyklý a dalo by se říct, že mi vyhovuje. :) Rozhodně dobrou volbou bylo obsazení Diane Kruger, která se ve filmu celkově vzato moc neobjevuje, ale když se na obrazovce ukáže, člověku srdce zaplesá. Zkrátka, je nádherná. Alex (Rose Byrne) rozehrává hru na Lisu a všechno ji vychází..jenže pravá láska si k sobě vždy cestičku najde. :) Nevím, zní to slaďácky, což? Ale nebyl jsem toliko dojat od filmu Love actually. ;) "Love makes you do crazy things, insane things. Things in a million years you'd never see yourself do. But there you are doing them..can't help it." ()

teutates

Jedna veľká nuda..!Je mi ľúto,že musím sklamať fanúšikov tohto snímku,ale Wicker Park ma nijak nezaujal-samozrejme okrem plagátu a Diane Kruger!Hranie sa s časom ma nijak neočarilo,tak ako"romantický"dej!Snaha o antickú drámu z krásnym koncom,alebo skôr o divadelnú hru..?sa nepodarila!Možno aj preto,že očakávania boli veľké a nakoniec som dokopy nevidel nič!Nečitateľný dej?,mne sa zdal až priehľadný!A Josh Hartnett,tak ten to zahral lepsie uz vo filme 40dni a 40noci-tu to bol skôr trapas!2* davám za soundtrack a"slečnu D"! ()

meave

Strihom mi to trošku pripomenulo Ľúbi ma, neľúbi ma. Pár dôležitých stutočností z minulosti sa strieda s prítomnosťou, v ktorej Josh hľadá lásku svojho života. V ceste mu stojí iba jedna prekážka. Zase láska. Spolu z obdobím sa striedajú aj pohľady jednotlivých zainteresovaných, aby sa nakoniec všetky časti príbehu stretli v jednom celku. Emočne bola hlavne druhá polovica dostatočne vypätá, ale samotná zápletka nebola až taká „thrillerová“. Život nám prinesie množstvo podobných situácií, ktoré napokon pre náš nezáujem zaniknú vo víre ďalších udalostí, aby nám ich neskôr zase niečo pripomenulo. Alebo aj nie ()

predators

Je těžké, najít životní lásku. A ještě těžší je, zfilmovat tento životní příběh. To se v tomto případě povedlo, a pokud se rozhodnete, podívat se na něj, nebudete chtít být nikým jiným, než J. Hartnettem nebo D. Krugerovou... :-) 80% ()

nascendi

Nechal som sa nachytať ako malý chlapec na názov filmu. Hanbím sa, ale spravodlivosti bolo učinené zadosť 114 minútovým nepodmienečným trestom. Prvá štvrťhodinka bola tým, čo nazývam prázdny film. Herci tam chodili, otvárali dvere, prechádzali cez ulicu a robili desiatky iných činností, ktoré normálny režisér nenakrúca. Potom sa úbohý scenár niekomu vysypal z dosiek a nakrútili to tak, ako sa im to podarilo zozbierať. Údajne to vyzerá umelecky. Nemal som ani predtým ilúzie o hereckých kvalitách fešáka Harnetta, ale až v tomto filme ukázal, akým drevom dokáže byť. Obdivovať krásu herečiek a priznávať, že to je jediným pozitívom tohto filmu, ktorý je nespravodlivo zaradený medzi thrillery a drámy, hoci podľa mňa by nemusel byť zaradený ani medzi filmami. ()

Slarque

Romantický film natočený jako kriminální thriller(!?). Jak se informace postupně skládají, přestává to vypadat pošahaně a nakonec jsem autorům odpustil i to, že se odpíchli od něčeho tak filmově nepravděpodobného, jako je klíč od hotelového pokoje zapomenutý v telefonní budce restaurace. ()