Láska na hlídání

First Daughter

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 102 min

• EdaS

Katie jsem fakt v Dawsonově světě zbožňoval, jenže pak se z ní stala tuctová hollywoodská kravka. Na téhle blbosti je nejzajímavější fakt, že ji režíroval Forest Whitaker. Na druhou stranu jsem při sledování v sobotu odpoledne stíhal spoustu dalších věcí, což se někdy taky hodí.(29.9.2008)

• don corleone

Chtěl jsem to vidět jenom kvůli Katie Holmes a jenom kvůli ní jsem se dodíval do konce. Jinak opravdu spíš ten odpad!(3.7.2005)

• numi

Naivita a stupidita tohoto snímku je zřejmě omluvitelná, protože pokud spojíte název filmu a jméno hlavní přestavitelky (Katie Holmes), asi neočekáváte nějaký inteligentní nášup... (Jen připomínám, že se jednalo o rok 2004 - to jen pro případ, že by se v budoucnosti z Katie stala NÁHODOU kvalitní herečka.) Bohužel ani sázka na romantickou linku nějak nevyšla a vše je vsazeno na jednu jedinou kartu. Předvést všem, jak těžký život mají mladá prezidentská děvčata. Takže nakonec tenhle snímek nedokáže bojovat ani o tři hvězdičky a ukotví se někde na ušmudlaných dvou. Líbil se mi výběr hudby, který ovšem absolutně neseděl k cílové skupině diváků, kteří by tenhle snímek mohli shlédnout. Tady se někdo snažil o něco více než o podprůměrný film pro americké teenagery a dopadnul tvrdě na hubu. Zachraňují to tak jen ti dva stylový pánové v saku, kteří se od filmové První dcery nehnou ani na krok. [červen 2006](8.6.2006)

• burina

Niečo tak príšerné som už dávno nevidela. Prezidentská rodina je tu vykreslená ako trojica dokonalých ľudí a k tomu nudná a nezaujímavá romantická zápletka.(14.10.2008)

Teda vy jste tady hróóóózně netolerantní. Moje 5-letá sestřenka taky často používá ve spojení s věcmi: pitomý, pitomý, pitomý, všecko je pitomý! Jenže u ní to přičítám věku (nedostatek argumentů) a malé slovní zásobě (pitomý). Mně ale šest bylo už před dlouhou dobou, takže, kdyby se někdo divil, tohle byl tak film pro ní (čímž říkám, že žhavé scény a seksy záběry nejsou na místě), že scénář opravdu nemohl být hlubokomyslnější (ona by to asi chudák nezvládla) a že pointa opravdu neměla být, jak to mají prezidentské dcery hrozné, nýbrž jak i ony jsou dívkami hledající své štěstí. Já s tím ale problém opravdu nemám a aj slzičku jsem ukápla, když se holka jedna velkooká konečně našla. A upřímně, já teda vypadat jako Kate, mít za otce prezidenta USA a takovýho frajera za pantera (promiň drahý!), asi bych si nestěžovala. Že vy jí to závidíte?(25.6.2011)

• - Původně měl k tomuto filmu připravovat hudbu známý hudebník Michael Kamen (soundtracky Robin Hood, Smrtonosná zbraň, atd.), ten však neočekávaně 18.listopadu 2003 ve věku 55 let zemřel a tak podle jeho poznámek dokončili soundtrack jeho kolegové. Tento film je mu věnován. (Quido)

• - Film, ktorý Marc Blucas (James) a Katie Holmes (Samantha) sledovali v kine, sa volá The Girl Can't Help It (1956). Forest Whitaker mal po vydaní Lásky na stráženie pôvodne režírovať jeho remake. (misterz)