Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Pipes

Zajímavý film se zajímavou pointou. Atmosféra byla dobrá, ne sice hororová, ale dobrá, navíc vhodně dokreslovaná sedící hudbou. Herecké výkony v pohodě. Celkově ale bohužel nic extra - film prakticky o ničem, pár nudných scén... ()

Specs

Hlášky: Kitty Walkerová: - "Jsem zamilovaná! Žádám vás o svolení vdát se, tatínku." Edward Walker: - "Takovéhle věci by se měly dít řádným způsobem. Teď by měl onen mladík, například, stát vedle tebe. Pověz mi, Kitty, kdepak ten hoch tedy je?" Kitty Walkerová: - "Počkejte! Ještě jsme o tom nemluvili." Edward Walker: - "Ten mladík o tvých úmyslech... ještě neví?!" & Lucius Hunt: - "Neštve tě, že nic nevidíš?" Ivy Walkerová: - "Vidím svět, ale ne tak, jak ho vidíš ty." & Ivy Walkerová: - "Jsem zamilovaná!" Edward Walker: - "Já vím!" Ivy Walkerová: - "A on je do mě!" Edward Walker: - "Já vím." Ivy Walkerová: - "Jestli zemře, všechno co ve mě zanechal, zemře s ním!" ()

manonfire

Poselství snahy vzniku utopické země bezpečí mě nadchlo. Shyamalan se nebojí na rozdíl od jiných vstupovat na zem nepoznanou, nekalkuluje, ale vytváří tak neskutečně lidské výjevy, že snad ani nesnesou reálnou kulisu. 80% ()

rudess

Dlho som sa na tento film tešil...Vopred som čítal jeho protichodné komentáre, čo som asi robiť nemal, pretože som sa vskutku bál, ako to celé dopadne, keď si ho pozriem...moje obavy však boli zbytočné, Shyamalan ma ani tentoraz nesklamal...nehovorím, že bol úplne dokonalý a vynikajúci, bol určite akýsi iný oproti Shymalanovym ostatným filmom - ale zas nie až tak iný. Podstatné musí byť pre každého, či si v ňom pre seba dokázal niečo odčítať alebo nie...určite tu platí, že to podstatné je očiam neviditeľné, procesy v hlave človeka bývajú rôzne, preto sa niekomu tento film vidí srdcom, iným vidí očami...mne tento film ponúkol dosť na to, aby som mu dal také hodnotenie... ()

Blackberry

No nie sú to už Znamenia, ale tu sú zase iné prednosti. Predovšetkým atmosféra. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva, má neopakovateľnú atmosféru, ktorú som priam nasával po celú dobu filmu. Bolo to ozaj také dedinsko-osadské prostredie trošku primitívnych ľudí, ktorí zložili sľub, ktorý však predsa niekto porušil ... Mysteriózna dráma s viac aj menej známymi tvárami nakoniec vyústila v dosť nezvyčajné rozuzlenie, ktoré v konečnom dôsledku odhalilo film po jeho skutočnej stránke. Stále hovorím, že mysterióznych kúskov je dosť málo a kvalitných už tobôž. Preto Osadu vnímam ako veľmi slušnú Shyamalanovskú epizódu z bohatej žánrovej tvorby jeho práce. ()

Almásy

jedine za nadherny soundtrack. osada je zlepenec vrcholne smiesnych a trapnych krcovitych dialogov, debilnych zvratov. brody by mal vratit Oscara a niekde sa zahrabat. howardovej vykon je genialny, tiez aj phoenix aj weaver. ale inak ruky prec. ()

AngelLucy

Je to hodně domyšlený a vážný film, který mě od začátku zaujal, protože mezi nejhlavnějšími postavami je slepá žena, kterou hraje Žena ve vodě. Nejdojemnější konec je na tom to nejlepší, film vlastně skončil tak trochu otevřeně, ale když skončil, bylo mi příjemné, právě takto. Ale musíte na Vesnici mít chuť nebo se vám líbit nebude. Nechte si poradit. ()

pfa

Začal bych tím, co je dle mě příčinou, která nás ponejvíce rozděluje v názoru na líbí a nelíbí. Není to film samotný, ale neuchopitelný žánr. Vesnice určitě není hororem. Nedá se ani dostatečně mluvit o thrilleru. Drama je asi to nejbližší k pravdě. Ikdyž, samotné to není zcela výřečné. A nelze opomenout ani slovo láska... Vesnice je zkrátka mysteriozní příběh, který vás svojí působivou atmosférou zcela odvleče od všeho hektického. Podlehněte tedy na chvíli svéráznému poklidnému podnebí jedné "dokonalé" vesnice, oddělené od tvorů, o kterých se nemluví... Bezesporu k tomu pomůže i báječná hudba J.N.Howarda. [7/1O] (The Village, USA, mystery-drama-thriller) ()

Beer Ceps

Opravdu velice zvláštní snímek, který ovšem mě sedl jako ulitý. Jednoznačné se nejedná o horor nebo mysteriózní, ale spíše o psychologický s velkým počtem otázek, které nás nutí se zamyslet: Je možný zločin mezi skupinou blízkých lidí žijící v uzavřené komunitě? A je moudré pro záchranu člověka obětovat i to největší tajemství, které drží všechny pohromadě? A je možné vůbec takhle žít? ()

Aberforth

Cit, alebo rozum? To by sa mal spýtať každý sám seba, predtým, ako pôjde pozerať tento film. Pre nás čo chceme cit, je to nádherné dielo, s krásnym prostredím, perfektnými kostýmami, dych berúcim príbehom ktorý celý čas sprevádza veľmi citlivá hudba. Škoda, že nám príšery odhalili už v prvej polovici filmu, no i tak mi naháňali skutočne strach. .."Sometimes we don't do things we want to do so that others won't know we want to do them." ()

zsn

Vynikající hra s lidskou myslí! Plejáda slavných ještě než byli slavnými. Víc takových iluzí! ()

Opsha

Příšery jsou trapné,souhlasím. Ale zbytek je výtečný. Výborní herci(hlavně Joaquin Phoenix), výtečná atmosféra a pointa která by mě nenapadla ni omylem.A zapoměl jsem. Ještě nejlepší lekačka kterou jsem kdy viděl (útok v lese). ()

Smileface

Tohle Shyamalan trošičku přehnal. Závěrečnou pointu jsem tušil od půlky filmu, směšnost "těch o kterých se nemluví" jsem tušil od třetiny. Kromě audiovizuální stránky je jediné, co táhne vesnici alespoň do průměru love story trojuhelník ve kterém ovšem Joaquin Phoenix nezvládá herní projev. ()

solskjaer

Nechápu co proti tomuhle filmu máte, je téměř dokonalý. Skvělá ponurá atmosféra, dokonale vymyšlený příběh, vynikající kamera, hudba na kterou se nezapomíná a skvěle sehraní herci. Nemám co bych k tomu vytknul. Ano film má své chyby hlavně ty faktické (např. proč je nikdo nikdy nenašel, jak to mohli takhle dlouho vydržet apod.), ale co, znám spousty filmů co jsou na tom hůř. Původně jsem chtěl dát jen 4 hvězdy, ale když si na to zpětně vzpomenu , bylo to opravdu parádní a já stále cítím tu temnou až mrazivou atmosféru samotné vesnice. ()

cyberhawk

Tenhle film jsem proste nepochopil... Asi jsem cekal dalsi dilko ve stylu mych oblibenych Znameni, ale po celou dobu sledovani jsem se vicemene nudil. Skoda, urcite by se z toho dalo vyzdimat vice... ()

sedm.1

Po druhém shlédnutí už né tak dokonalé,nicméně pořád napínavé a zručně natočené.M.Night Shyamalan točí skvělé filmy a jeho konce jsou už pověstné,nicméně pořád dokola to také nebude moct zkoušet.Jeho filmy mají sílu právě v prvním shlédnutí,po každé další repríze to jde automaticky dolu.Stejně jako v předchozích filmech měl režisér perfektní výběr při obsazování,což dělá u jeho filmů také mnoho.Vesnice už není tak napínavá jako jeho předchozí kousky,nedokáže si udržet diváka ve 100% napětí po celou stopáž,navíc zde najdem pár nemastných,neslaných pomocných berliček,které také filmu nepřidají,přesto všem,kteří ještě neviděli,doporučuji,za herecké výkony a pointu to stojí...na Shyamalana ovšem slabší. ()

ethos

Musim povedat, ze mna tento film strasne prijemne prekvapil necakal som veldielo, ale v takom mensom som sa ho dockal. Vobec som necakal ze pribeh bude mat realne vysvetlenie, a ked som uvidel to nove auto lesnej straze a bolo mi jasne o aku strasne dlhu dobu bol posunuty zivot vo villige, tak to ma fakt dostalo. Okrem toho to bolo mietami dost strasidelne malo to atmosferu. Aby som len nechvalil bolo to strasidelne len do vtedy kym neukazali tu priseru, ta bola dost onicom, ale co uz. ()

Arius

Na tomto filme sa to vidieť veľa nedá, bol veľmi nudný a zdľhavý plný dialógov ktoré už boli miestami až trápne. Ovšem treba uznať že niektoré scény priniesli aj napätie, no ináč veľmi naivný námet. ()

nightevan

Toto je pro mne srdeční záležitost. Dle většiny začal u tohoto filmu Shymalanův pád, u mě ale stále byl ještě na špičce. Pointa samotného příběhu je úžasná a ten konec (rozuzlení) mě fakt dostal. I když to není vyloženě horor, ti, o kterých se nemluví, udrželi chvályhodnou atmosféru až do konce filmu. A Bryce Dallas Howard vůbec nebyla špatná! 5*! ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)