Mrazivé drama nám poodhaluje temnou stránku amerického snu. Snímek Zabiji Nixona je neobyčejně poutavým a tragickým příběhem Sama Bickea, muže, který byl v roce 1974 dohnán k naplánování atentátu na 37. prezidenta Spojených států amerických. Film je natočen podle skutečných událostí. Samovo manželství se rozpadá. Práce v obchodě ho ponižuje. Přesto se Sam snaží za každou cenu uspět. Jediné, co chce, je získat svoji rodinu zpět a rozjet svůj vlastní podnik. Avšak ve společnosti poznamenaní politickým rozkladem a válkou ve Vietnamu není mnoho místa pro snílky. Samův svět se rozpadá a v Americe vrcholí aféra Watergate, která odhaluje vinu na nejvyšších postech společnosti. Ve všech mís promlouvá k lidu prezident Nixon - Sam věří, že našel osobu zodpovědnou za jeho i další americké problémy. Určí si tedy schůzku s osudem... (oficiální text distributora)

vykyn

Velmi vážné téma,skvělý Penn,vynikající konec..Místo důrazného poukazování a bodání do vosího hnízda,to však celé působí jako marná bitva "nezdravého" jedince s větrnýmy mlýny.Spíše než prohnilý systém na mě působila průměrnost a omezenost hlavního hrdiny.A to si myslím,že nebylo cílem tvůrců..Ovšem je to možná Seannem Pennem,který se do té role ponořil naprosto až na dřen.A paradoxně tak škodí celkovému vyznění filmu.Přesto velmi dobrý film ()

rene75

Celkově za tři hvězdičky, ale Sean Penn to posouvá o jednu výš. Jeho ustrašeného prodejce s nábytkem je třeba vidět. ()

gizi

Tak to je herecký koncert Penna. Mistrovsky se vcítil do postavy. Film se mi líbil také obsahově - naprosto jsem soucítil s hlavním hrdinou a s jeho názorem na Ameriku a život. 85%. ()

Svadbos

Sean Pen je brilantný v úlohe Sama Bickeho (v skutočnom živote sa volal Byck), ktorý ventiloval svoj u frustráciu spoločnosťou pokusom zavraždiť prezidenta Nixona v roku 1974. Sága o vydedencovi je zaujímavá pozorným vykreslením detailov v scenári (autori Niels Mueller a Kevin Kennedy) a prenikavým Pennovým výkonom. Naomi Watts ej excelentná v úlohe Pennovej odcudzenej manželky. Koprodukcie sa ujal Alfonso Cuarón. Film bol zčasti natáčaný v Mexiku. Medzi exekutívnymi producentami sú také mená ako Alexander Payne, či Leonardo DiCaprio. ()

chlievik

Sean Penn je pán herec. Ale ako doslovne Pán Herec. Neviem, ale všetky filmy čo natočil stáli za to. Zase skvele odohrané. Myslím, že je každému jasné, o čom je tento film, povedané je to jednoducho a prirodzene, úprimne, a skutočne. Kapitalizmus je dnes u konca, a nezaslúži si ďalej existovať. Podvody, obchody, klamstvá, bábkové vlády. Kapitalizmus je výmysel 19.storočia, je to len vyústenie z feudálneho otroctva s inou nálepkou. Stále existujú "vyspelé demokracie", kde vládne kráľ alebo kráľovná. O tom je tento film, úprimná spoveď o svete kde žijeme, a o človeku na dne, ktorý sa už jednoducho nedokáže vylízať z toho, kde spadol, kam sa dostal, rozbitá rodina, stratená práca, zničený americký sen, jeden z desiatich percent ľudí, ktorí sú na dne a majú sa zle.Niečo na štýl filmu "Voľný pád", povedané inak, ale v podstate je to o tom istom. Myslím, že som ten film už videl, ale len jeho koniec, pamätal som si finálnu scému na konci v lietadle. Zaujímavé je, že exekutívnym producentom je Leonardo DiCaprio, v podstate šušniak. :D Proste film stojí za to ho vidieť, všetci vieme o čom je tento svet, aj kde je chyba, a niekto sa odváži aj povedať pravdu priamo a otvorene. Obdivujem odvahu. Samozrejme hlavný hrdina nie je výlučne pozitívna postava, je to šialenec, a tak to aj treba chápať. Ale šialencom sa nestal zo dňa na deň, aj to je treba si uvedomiť. ()

Bragi66

Film stojí na hereckém koncertu Seana Penna. Sakra, to se za jím prezentovanou figuru člověk až takřka bytostně stydí. Tomu ríkám řádná vciťovačka!  S tímto hercem doporučuji také další filmy - například Tady to musí být  (2011), nebo V kůži Johna Malkoviche (1999). ()

Nomád

Vynikající film a skvělý Sean Penn. Režisérovi se dokonale podařilo gradovat napětí a spád, takže ke konci má člověk pocit, že se dívá na úplně jiný film než na začátku. Během dlouhé, opravdu dlouhé expozice postupně pronikáme do života smolaře a možná i trochu prevíta Sama Bickea, kterému se život hroutí nejvíc ze všeho proto, že v sobě má zřejmě až moc slušnosti. Takže dává jednu výpověď za druhou, protože ze sebe v práci nechce dělat kreténa. Rodina jde do kopru, práce jde do kopru a do toho všeho pořád a pořád z televize vykládá Nixon, jak jde Amerika nahoru a jak se i obyčejní občané budou podílet na americkém zázraku. Není divu, že Samovi časem rupne v kouli. Tenhle přerod odehrál Penn dokonale a já mu toho chudáka Sama sežral i s navijákem. Pozoruhodné je, že když na konci v pominutí smyslů provede to, co provede, člověk s ním nesympatizuje, jak to tak bývá ve fimech, kde člověk nakonec ze zoufalství začne obdivovat zabijáka a doufá, že když zabije dost lidí, nebo ti lidi zabijou jeho, bude konečně konec. Naopak. Při závěrečné scéně je člověku líto, že už je konec. A že to neskočilo líp. Sam by si to zasloužil, ale svět se točil proti němu. ()

svendo

Celý film doslova stojí a padá na výkone jedného herca a vďaka Seanovi Pennovi stojí pevne...dokonale stelesňuje stroskotanca,ktorému ani vo chvíľach nádeje nezchádza z tváre pocit totálneho zúfalstva.Nnič proti Naomi Watts a Donovi Cheadlovi (sú to moji obľubenci....),ale práve od nich som čakal trochu viac. ()

golf78

Tento film není ani tak o přípravě atentátu na prezidenta. Tento film je velmi silný příběh jednoho člověka, který jen hledal štěstí, ale život mu neustále házel klacky pod nohy a on se propadal do stále hlubší a hlubší bezmoci. Film je hodně depresivní, ale přes to je to mistorovské dílo, které se opírá o herecký víkon Seana Penna. Rozhodně si tento film nepoušťejte ve chvíli, kdy Vás něco trápí. Vaše deprese by se prohloubila ještě více. ()

KcarlosK

Sean Penn se zbavil drog a začal konečně hrát. A že mu to jde. Ale bohužel film stojí pouze na něm a to je poněkud málo. ()

P/\/EL

Za poslední dobu mě tato záležitost ze všeho možného, co jsem viděl, zasáhla asi nejvíce, příběhů o antihrdinech sem již viděl nemálo, hrdina budí sympatie, ačkoliv je v podstatě poměrně neschopný a poměrně nepřizpůsobivý a naivní (to je mi svým způsobem blízké, protože je to lidské), čili zvláštní, vymyká se tím, že chce být čestný, inu čestný obchod bez manipulace zákazníka, kdoví, jestli je to vůbec možné, tohle téma je nadčasové (ale pak se sám v podstatě okrade vlastního bratra), nedokáže se smířit s tím, že jeho manželství je v troskách, nevychází mu pokus o vlastní podníkání, protože se jedná o né zcela patrně dobrý nápad, všímá si společenských problémů a nachází viníka v samotném Nixonovi (jenže Nixon je v podstatě pouze symbol, viz. všechny možné atentáty), ten nepochybně svatý nebyl, po záplavě neúspěchu vše vzdává, ale to jeho malé 11. září by stejně nic nezměnilo (nejdřív jsem si myslel, že se kontroly na letištích ještě tehdy nedělali a že jde na jisto, další problém by byl, jak donutit pilota, aby do Bílého domu skutečně narazil, film není nezáživný, např. jsem byl v napětí, co mu zabrání jeho smělý plán uskutečnit, to jak skončí je symbolické), problémy nejsou jen v systému, ale v mentalitě lidí, ovšem zároveň mu jde o to se zviditelnit (konečně něco dokázat, něco velkého, jeho další naivita - pocit, že vzbudí sympatie Bernsteina je zajímavá), vzbudit pochopení a soucit lidí, což by do jisté míry v té době možná vzbudil, Nixon se netěšil příliš velké popularitě, ale ty nevinné oběti, no, koukám, že se původně mělo jednat o čirou fikci, ale nakonec byl nalezen podobný příběh, inu, spousta takových zoufalců není motivována čistě politicky, ale rozhodnou se obětovat vše po sérii osobních nezdarů....jo, kde je Vaše čestnost, když se z vás stane terorista a vy si musíte alespoň částěčně uvědomovat, že nic nezměníte...Taxikář je něco trochu jiného a samozřejmě mnohem zajmavějšího... ()

mirika39

Skutočný príbeh o tom, ako to niekomu može rupnúť v hlave, pokiaľ sa nedokáže preniesť cez náročnejšie životné situácie ako je strata manželky, strata zamestnania.. Sam Bick mal privysoké ambície a príliš nedostatočnú sebareflexiu a musím uznať, že Sean Penn ho zahral výborne. ()