Mrazivé drama nám poodhaluje temnou stránku amerického snu. Snímek Zabiji Nixona je neobyčejně poutavým a tragickým příběhem Sama Bickea, muže, který byl v roce 1974 dohnán k naplánování atentátu na 37. prezidenta Spojených států amerických. Film je natočen podle skutečných událostí. Samovo manželství se rozpadá. Práce v obchodě ho ponižuje. Přesto se Sam snaží za každou cenu uspět. Jediné, co chce, je získat svoji rodinu zpět a rozjet svůj vlastní podnik. Avšak ve společnosti poznamenaní politickým rozkladem a válkou ve Vietnamu není mnoho místa pro snílky. Samův svět se rozpadá a v Americe vrcholí aféra Watergate, která odhaluje vinu na nejvyšších postech společnosti. Ve všech mís promlouvá k lidu prezident Nixon - Sam věří, že našel osobu zodpovědnou za jeho i další americké problémy. Určí si tedy schůzku s osudem... (oficiální text distributora)

danoo

The Assassination of Richard Nixon je kritikou americkej spoločnosti, ktorá núti ľudskú bytosť robiť neľudské veci, pokiaľ si chce paradoxne zachovať ľudskosť. Ide o herecký koncert Seana Penna, ktorý dokáže zahrať rôznych bláznov a loserov s virtuozitou Jacka Nicholsona. ()

creeper

film trpí schematičností. ovšem má přímý tah na bránu a jisté sympatické konotace k taxi driver. penn opět exceluje. slabší 4. ()

zaseprd

Vynikající výkon Seana Penna, jemuž se život drolí mezi prsty. Manželka zažádala o rozvod, v práci si s ním jeho vyžraný šéf vytírá řiť a když si chce založit vlastní firmu na rozvoz pneumatik (!) tak se setká s "pružností systému". Vinu svého zpackaného života přenese na prezidenta Nixona, který k němu z obrazovek promlouvá v průběhu celého filmu. Na druhou stranu jaký si to uděláš, takový to máš. Bez Penna by se jednalo o pěknou šeď. ()

Brain-D

Pro mě skoro naprostá spokojenost. Scénář měl chvílemi hluchá místa, ale příběh o muži, který nechtěl lhát, nesouhlasil se společností a ta ho ke všemu ještě ubíjela. Otroctví na světě nikdy nevymizí, nikdy si lidé nebudou rovni- je to prostě hnus :) Sean Penn utvrdil své herecké nadání, které bylo fantastické. ()

cross

Silně průměrný film o životním zkrachovalci bravůrně ztvárněném Seanem Pennem, který však bohužel nezachrání jinak velmi poklidný scénář. Film s výborným prokreslením hlavní postavy, o hlavní postavě, téměř stále s hlavní postavou..a strhujícím, zoufalým činem v závěru. Ono, není to málo, ale bohužel, přijde mi to celkově neatraktivní a tím pádem tak ztrácí i jinak velmi slušná tvůrčí potence. ()

Autogram

Samovi ako notorickému looserovi nevychádza rodinný ani pracovný život a ani najnovší šialený podnikateľský plán, s ktorým musí uspieť, aby zachránil svoju situáciu. Tak mu zostáva ten najmenej rozumný plán, ktorý je v názve filmu, a chce sa ním zapísať do histórie. Nezapísal sa, dokázal len dohnať tvorcov k natočeniu tohto filmu a je otázne, či je potrebné o takýchto ľuďoch točiť filmy, najmä z ich osobného pohľadu. Vo filme je v obraze trvale takmer iba Sean Penn, už z princípu postavy nesympatický a nemá pre neho pochopenie ani filmová manželka Naomi Watts upravená takmer na nepoznanie, ktorá sa objavuje iba sporadicky. Vo filme ma nezaujalo skoro nič, aj záverečná polo-akčná scéna bola veľmi rozpačitá, či už podľa skutočnej udalosti alebo nie. ()

jenik71

Samotný název navozuje dojem, že divák uvidí nějaký thriller, kde se má stát terčem útoku prezident USA. Ale kdeže. Tohle je totiž čistokrevné psychologické drama. Zkuste pochopit tato slova, která zazní z úst Sama Bickea: "Obyčejnej člověk nic nezmůže. Protože systém je prolezlej rakovinou. A mě za to všechno trestají jenom proto, že se tomu bráním. Ale někdo se zkrátka bránit musí !". Lepší ale bude, když se na tento snímek podíváte a sami zjistíte, jak smutnou pravdu Sam vlastně má. A já dávám 80%. ()

milancecil

Bez pochyb mimořádný film s tísnivě závažným tématem, osobní drama Sama Bickea, psychicky narušeného muže, kterému se život nedaří, nenachází v něm to tak potřebné uspokojení, ani smysluplné naplnění, snaží se, ale ani přes vynakládané úsilí není podle vžitých představ úspěšný, stále výrazněji se projevuje jeho komplikovaná, s každodenní realitou obtížně slučitelná povaha, život je pro něj jen ubíjející a otupující přežívání, nenalézá v něm žádné uplatnění pro své ctižádostivé sny, ani prostor pro své představy o morálních principech, podle kterých by měl život kolem něj všeobecně fungovat, bez lží, klamání, bez přetvařování, se svými těžko pochopitelnými a konfliktními postoji se stále více izoluje, své dosavadní těžkosti si tak jen prohlubuje až do téměř nezvladatelné osobní krize, vlastní pochybení nevnímá jako nějaké své selhání, ale už jen jako důsledek chybně fungujícího systému, opomíjí tak skutečné příčiny svých problémů, nechce nic na svých postojích měnit, hledat pokud možno spásné východisko, směřuje již jen neodvratně k poslednímu zoufalému kroku s předvídatelným tragickým vyústěním, opravdu silný a přesvědčivý příběh s herecky excelujícím Seanem Pennem, bravo!!! ()

Arius

Film síce profesionálne a usporiadane objasňoval Pennove rozhodnutie, rozprával o jeho dôvodoch a zaujatí no na mňa pôsobila postava Sama Bickea viac ako nesympaticky, systém naozaj jeden človek nezvrhne aj keď voči nemu cíti silný odpor, všetci pokladajú dej za veľmi uvedomelý a bohatý ja ho považujem za čistú ameriku, vidím vo filme americké chápanie, celý film sa točí okolo ameriky to ma vie fakt naštvať, aj keď som v Amerike nikdy nebol mám o nej svoju mienku a preto pozerám filmy o nej aj s miernym odporom, je to hrozne hrdý národ no nemá byť načo. Ďalej aj čo sa týka filmu Penn zahral dobre no taká Naomi Watts či Cheadle hrali hrozne a boli doslova otravný, podla mňa priemer. ()

kisha

jéje, zas film o nechutnosti a nespravedlnosti systému, nemůžu si pomoct, tyhle témata jedinec vs. společnost už sou až moc všude:)ale jak tady píšou všichni, Sean to nejvíc zachránil a zvládnul z toho vytřískat lehce nadprůměrnej film ()

sedm.1

Já těmto nezávislým snímkům zrovna nejsem dvakrát nakloněn a opravdu málokdy jim podlehnu.Zabiji Nixona však mělo pro mě jedno obrovské lákadlo a tím bylo jméno Sean Penn.Nakonec musím tedy přiznat,že ani samotný příběh nebyl špatný,skutečně mě dokázal i přes své nesporně nezávislé postupy a prostředky dost zaujmout,v závěru i dokonce strhnout a především jsem po hodně dlouhé době nepocítil u nezávislého filmu pocit nudy.A navíc i hlavní postava outsidera Sama Bickea je velmi dobře vykreslena,znázorněna a charakterizována.Člověk s ním musí jak na jednu stranu souhlasit,tak ho musí zároveň i odsuzovat,je to velmi složitá osobnost,ale autorům se jí podařilo dát zajímavě proporce a charisma.Nicméně,ať už byl Sam Bicke a jeho životní příběh jakýkoliv,tento film je skutečně dle mého očekávání jen a jen královstvím a koncertem Sean Penna.Co on tu opět předvádí je prostě radost sledovat a on je tím králem a hlavním tahounem celého tohoto filmového zážitku.To on z něj udělal svým výkonem skutečně intenzivní a strhující podívanou,kdy si divák při sledování jeho gest,mimiky,emocí,pohybů a celkového výrazu musí prostě chrochtat blahem.Zabiji Nixona je zkrátka filmem Sean Penna,ovšem nutno dodat,že jeho úžasný výkon je podpořen i zajímavým a poutavým příběhem. ()

Sdoom

Budu opakovat, co tu už napsala většina přede mnou. Totiž že snímek z velké části táhne svým hereckým mistrovstvím Sean Penn. S čím se ale neztotožním je, že je to to jediné zajímavé. Také mi přijde velmi zjednodušující odsoudit Sama jako neschopného loosera, který ve všem selže. O tom, proč selhalo jeho manželství, můžeme jen spekulovat. Vím, jak člověka může poznamenat těžký rozchod po několikaměsíčním vztahu, natož pak když se Samovi jedná o několikaleté manželství, tři děti, psa a dům. To si vážně představit neumím a nechci, a proto dost se Samem soucítím. Když se k tomu připočtou problémy s prací, pocity zbytečnosti a černé myšlenky, že vše pro co člověk žije, se hroutí, je na psychický kolaps zaděláno. Vskutku depresivní snímek, kterému jen málo chybí do pěti hvězdiček. A btw. mám sice radši brunetky, ale Naomi by měla zůstat určitě blondýnkou. :-) ()

blastboy

Poněkud překotně natočené, přesto však zajímavé dílko. Dle mého názoru by sneslo o idelší stopáž, než 95min. Plynulosti a gradaci příběhu by to rozhodně neuškodilo. I přes tuto výhradu se mi film zalíbil a neodcházel jsem zklamán ()

uzzi

Film, který stojí a padá na výkonu Seana Penna, který je nemohu si pomoci, zatraceně skvělý. Vnitrní promluvy jsou fajn, další atributy filmu se ale začínají bortit a drolit do drobných záblesků a nedotažených dějů a scén. Pennovo herectví sice omamuje mysl, ale i tak celková nebetyčnost a neobjevnost scénáře a režie vyplouvá na hladinu. Pachuť něčeho mírně nakyslého ale zůstává až do závěrečných titulků, kdyby se této látky s tímto hercem chopil někdo schopnější (scénář i režie), bylo by moje nadšení daleko větší. Ovšem i tak se jedná o poměrně zdařilou záležitost, která i díky stopáži nenudí, ale projede Vámi dovnitř a ven a nic nezůstane. 60% ()

wikus

Ja si stojím za svojim názorom a možno to nebudete chápať,ale ja som sa nudila. Jediná dobrá stránka filmu bol výkon Seana Penna.To súhlasím.Ale film nie je iba o tom.Scenár bol nezaujímavý,dialógy ma nudili a celkovo to vo mne nezanechalo žiadny kladný dojem. Keby nebolo Seana, dávam 2*.Nič prevratné,pre mna len slabší priemer. ()

Herráček

Asi nejsem schopen ztotožnit se se zde často prezentovaným názorem, že celý film stoji na Seanovi Pennovi... Ano, jeho zoufalec byl naprosto zoufalej, ale možná až moc... Ten věčně ufňukanej obličej mě celou dobu neuvěřitelně iritoval... Sice je pravdou, že v porovnání s ním byli všichni ostatní herci (možná s výjimkou Nixona) neuvěřitelně nevýrazní, leč musím si položit otázku, zda to bylo kvůli tomu, že Penn hrál opravdu tak skvěle, nebo to náhodou nebylo tím, že byli opravdu strašlivě nevýrazní... Například Don Cheadle neměl tolik prostoru, aby něco předvedl a Naomi Watts sice prostor měla, ale zřejmě neuznala za nutné předvádět nějaký dechberoucí výkon. Ono to taky nebylo potřeba... ()

Mistickzz

Tak toto bol herecký koncert Seana Penna, ktorý bol jednoznačne najväčším ťahúňom tohto filmu. Zabijem Nixona bola v celku solídna mrazivá dráma o človeku, ktorý sa už nezvládol pozerať na daný systém a máličko mu z toho preskočilo. Jediné čo mi na tomto snímku nejak vadilo bolo to mierne naťahovanie niektorých scen ale inak fajn a Naomi Watts ako hnedovláska bola fakt nice. 76% ()

Nassau

Zajímavý film. Sean Penn špatně nezahraje. Film ale sám neutáhne, protože nenabízí v podstatě nic navíc, než-li jeho herecký výkon. Příběh blázna, který hledá v moderní společnosti své místo, tak vyzní naprázdno. (35%) ()