Scénář: Stuart Beattie .. Ne tak dobré, jak jsem očekával.. A ten konec (pozor spoiler!), kdyby ta přestřelka skončila obráceně a něž by Max umřel, tak by Vincent před jeho zrakem oddělal tu žalobkyni s nějakou cynickou hláškou, střih a několik záběrů na město a východ slunce a odlétající letadlo s Vincentem.. Ale to by asi Holywood a celé americké publikum nezvládlo... Škoda! 75%.(3.11.2004)

Michael Mann holt umí, jeho decentně i precizně zrežírovaný Collateral rozhodně není běžný thriller, kecá se v něm více než dost a to je jen dobře, když to má úroveň. Ať mi nikdo netvrdí, že úvod byl příliš vlažný, neboť já si ty dialogy skvělě užíval (viz "How many cabbies get you into an argument to save you money? There were two of us. I had to kill the other one. I don't like competition."). Tom Cruise také zabodoval, roli chladného, profesionálního zabijáka zvládl na jedničku a jeho prošedivělý, ale stále šarmantní look mu dodává na stylu i originalitě (a rozhodně by nemohl být zaměněn za Van Damma)... Gradování je výtečné a celé to působí relativně komorním a uvěřitelným dojmem, jen ten závěr se trochu vymyká. 9/10(28.6.2008)

Digitální kamera nejde skoro poznat, ale když se náhodou projeví, působí to velice rušivě. Jinak však není téměř co vytknout, Jamie Foxx je výbornej, Tom Cruise hraje jako nidky... Velice realistiký a rozhodně zajímavý film, kterej ovšem na konci tak nějak vyšumí do ztracena...(1.2.2006)

No, na Cruisa som si v tejto roli nezvykol, ani keď som film videl druhýkrát, no herecky bol fajn a seklo mu to. Každopádne je ale film bravúrne natočený a určite nepatrí ku klasickým thrillerom s obohranou zápletkou, tu naopak je skvele predetailovaná. Dej je akoby priamo 'in medias res' a prakticky som nenašiel nudného miesta, ktorým by film začal zaváňať prúserom. Dôležité a dobre odvedené je prekvapivo psychologické vykreslenie postáv, a Foxx sa skvelo chopil hodenej rukavice. 95%.(8.3.2006)

Ach jo, ten hollywoodský konec mě fakt mrzí! Takhle by to přece určitě nedopadlo!!!! Škoda. Jinak Cruise je fakt dokonalý, rozhodně pro mě jedna z jeho nejsympatičtějších rolí, krásně napsaná. Foxx na mě působil jako celkem charismatický chlapík, ale stejně jsem držel na 100% palce Cruisovi !!!!!!!(30.10.2004)

• - Na jedno večerní natáčení prý Tom Cruise koupil jídlo v In N Out fast foodu pro všechny herce a celý štáb. (Specs)

• - Téměř 80% filmu se natáčelo digitální kamerou, protože režisér chtěl co nejvěrněji zachytit noc. (imro)

• - Film se odehráva v noci z 24. na 25. ledna 2004. (Kulmon)