Viděno 3x, poprvé jsem se posadila na prdel a žasla, musela jsem to vidět znovu, ale to už jsem byla zklamaná, proto do třetice... a zklamání zůstalo, nevím proč, M. Manna miluju...(23.5.2008)

Oscar 2 nominace: Herec VR - Jamie Foxx, Střih(26.1.2005)

Zpočátku to vypadá, že se jedná o další film jako je výtečný povídkový snímek Jima Jarmusche Noc na zemi. Noc ve velkém městě a taxikář. Jenže tady se jedná o kruté drama o přežití. Jak nemám rád Toma Cruise, tak tady se mi líbil a musím mu přiznat i velmi slušné herecké představení. Přesvědčivý je i Jamie Foxx. Od prvních minut jsem byl napnutý a proto velkoryse přehlédnu i pár logických kiksů.(10.5.2009)

(1001) "Já se tím živím." Bez chuti. Bez zápachu. O čem to bylo? Pamatuji si kamennou tvář Toma Cruise. Pamatuji si také, že ji mívá i ve filmech, kde nehraje kamenné lidi. Proti své vůli vzdělán. Kdo - divák, drožkař. Noční město? Noční můra.(1.9.2010)

Bezmála dokonalý thriller, který spojuje lehkost a komplexnost nezávislé americké kinematografie a bezchybnou vizuální pompu hollywoodských filmů. Michale Mann našel naprosto dokonalý tón narace, který je úzce napojen na skvělý soundtrack – tu zádumčivě analyzuje nitra postav, tu dynamicky rozvíjí akční sekvence. Chvíli klip a chvíli velmi citlivá a svérázná studie dvou naprosto odlišných charakterů. Právě dvojice Cruise-Foxx je bezchybně předoucím motorem téhle podívané, cynický a machiavelistický zabiják versus idealista a průměrný snílek. Jejich vzájemná chemie drží film i tam, kde se jakoby chvilkově vytrácí jiskra příběhu, jejich vztah dovedně balancuje na černém ostří komedie a osobního dramatu. Po víceméně poklidném (snad až trochu moc) začátku a skvěle natempovaném středu přichází oslnivá finální gradace, kterou narušuje jen až příliš okatě signalizovaný twist. Dá se bohužel vytušit už v prvních minutách, ale to katarzi Collateral nijak nebrzdí. Brilantní práce kamery a brilantně napsané dialogy i vymyšlené postavy udrží tuhle podívanou v neskutečné rovnováze, kde jemnou psychologickou hru precizně vyvažuje adrenalin. Michael Mann vyrobil husarský kousek, strhující thriller s neodolatelným cynismem, skvělými postavami, přesahem k dehumanizované realitě dneška a nezaměnitelnou atmosférou spící a nezúčastněné megalopolis. Smekám.(29.3.2006)

• - Spoiler: Vincent (Tom Cruise) zavraždil 14 lidí. Celkový počet mrtvých je na čísle 17. (Zdroj: moviebodycounts.com)

• - Spoiler: Vincent (Tom Cruise) používá pistoli Heckler & Koch USP45 ráže .45 ACP, která má zásobník na 12 nábojů, avšak během přestřelky v klubu Fever z ní Vincent vystřelí celkem 17krát, než přebije. (Rimland)

• - Scénář byl původně situovaný na Manhattan, no když prišel na plac Michael Mann, přesunul děj do L.A.. (imro)