Jeden díl novinařiny, tři díly rumu. Americký novinář Hunter S. Thompson (1937–2005) byl významnou postavou kontrakultury šedesátých let a představitelem tzv. gonzo žurnalismu, vyznačujícího se extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. V režii Terryho Gilliama vznikl snímek Strach a hnus v Las Vegas (1998), účtující s hnutím hippies, protesty proti vietnamské válce a všeobecným psychedelickým šílením šedesátých let, v němž s Deppem hrál Benicio Del Toro. S dvanáctiletým odstupem byl pak zfilmován jeho Rumový deník (2010), líčící zážitky svérázného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Většinu času tráví v alkoholovém či jiném opojení a snaží se psát o potenciální korupci amerických financí, jež na ostrov začínají proudit. Barvotisková krása turistické destinace se tu střetává s bídou místních obyvatel, kteří Američany nemají rádi, ač k nim v podstatě sami patří. Film režíroval anglický herec Bruce Robinson (*1946), který se uvedl jako režisér pozoruhodným autobiografickým příběhem dvou nezaměstnaných herců Withnail a já (1986) a psychothrillerem o stíhání sériového vraha Jennifer 8 (1992). Deppovou hereckou partnerkou ve snímku je Amber Heardová, která pak byla dva roky jeho manželkou (rozvedli se v lednu 2017). (Česká televize)

Matulko_

Po dopozeraní som sa radšej išiel zvaliť na posteľ a spať, na ten večer už stačilo. Ráno potom mi zostalo len okno, slabé spomienky na lámanie Deppa na PR pre nejakého zloducha, nedosiahnuteľná pekná žena v pozadí, nabúrané auto, „namíchnutí miestni“ a hlavne veeeeľmi veľa rumu. Zvyšok sa stratil, alebo tam ani nebol. Noyo, ešte tam bol nejaký politický kontext. Nejak som nepochopil, kam to malo smerovať, ani či to niekam smerovalo, alebo čo to vlastne... Popojedem... Mimochodom, nebol tu včera na chvíľu aj Ribisi? ()

Terminator666

Musím říci, že jsem se na tento snímek vcelku těšil. Zpočátku hlavní hrdina vypadá na takového bohéma se kterým se moc nudit nebudete, bohužel opak je pravdou. Film má těžce stravitelný děj, místy jsem přemýšlel, jestli se tam vůbec nějaký děj odehrává. Tento počin má jen jediné plus, tím je Johny Depp. Doporučuji všem, aby se Rumovému deníku raději vyhnuli. ()

Johgas

Mohl to být docela zajímavý příběh o podvodech s pozemky, kdyby v něm hrál někdo jiný než Johny Depp. Moc mě nepřesvědčil, což je škoda, jeho postava alkoholického novináře nebyla špatná. Pěkně vystižená atmosféra Portorika v roce 1960, včetně hudby. Vrcholná scéna byla "plivání zapáleného špiritusu ála Rammstein" a následná jízda zdemolovaným autíčkem. A stejně by mě zajímalo, co si to kapali do těch očí :-) ()

robbez

Dekadentní pohádka s mnoha karibskými rekvizitami: rum, horko, pláže, milostný vztah, kontrast bídy a luxusu. ()

nikhaj

Smutne realisticka biografia. Chudat johny tento film sa mu stal o 10 rokov realitou s tou xantipou amber no-hearth Ale zbohatlici si chcu robit co sa im zachce a kdekolvek a kludne si idu kupit ostrov kde ma byt wellness zona :D Je to zurnalistika a zaujimave prostredie kdesi kam museli zakotvovat aj pirati z Karibiku. Aj tak je to bizarny film hlavne kvoli prvej vete mojho komentu ()

SkeeveTulp

Nezáživná slátanina, stejně jako knižní předloha, která připomíná vzpomínání dlouholetého opilce, který už neudrží myšlenku, ale ani ji nedokáže opustit. ()

PhobiaCZ

V tom filmu je strašně nevyužitého potenciálu. Autoři se ani tak nesoustředili na propracovanost děje jako na to, aby divák sledoval opilce po celou dobu filmu, ikdyž se občas zadaří nějaký ten vtípek... ()

thesevcik

Knihu jsem bohužel nečetl, takže hodnotím čistě film. Deppovi tyhle role prostě sedí, už od začátku pohled na jeho zarudlé, skelné oko a následná scéna, kdy se toulá po pokoji. Nemůžete očekávat velké zvraty, je to prostý příběh o životě v zemi, která je ,,obsazena,, Američany a místní nadšení zrovna nejsou. Za shlédnutí to dozajista stojí. ()

derris

Při sledování tohoto filmu jsem si připadal, jako by mi soused v kině přilil trochu toho zmíněného rumu do kelímku s coca-colou. Film se pěkně rozjel, já pravidelně uhašoval žízeň a perfektně se bavil. Krásné prostředí, zajímavým směrem se rozvijející děj a tradičně výborný Depp. Přibližně po hodině filmu mi však pití došlo a pomalu se začínaly projevovat příznaky vystřízlivění a kocoviny. Tento pocit bohužel umocnil konec filmu, kdy nám bylo oznámeno, že nakonec vlastně všechno dobře dopadlo a šmitec. Kdyby mi vydrželo pití na celý film, možná bych dával 75%, ale takhle musím ještě o deset procent slevit . . . ()

EnnyBerry

Strach a hnus v Las Vegas byl skvělý film, který předčil i knihu samotnou a vytáhl z ní to nejlepší. I proto jsem si jako Huntera nemohla představit opět nikoho jiného než Johnyho Deppa. Ale zatímco ve Strach a hnus v Las Vegas bylo Johnymu 34 let a představoval 33letého plešatého Huntera naprosto dokonale, tak v Rumových denících 49letý Depp už jako 23letý (vlasatý :-)) Thompson tak věrohodně nepůsobí. Ve filmu není samozřejmě zmíněno, že hlavní hrdina je mladinký zajíček a koneckonců Johny mladě vypadá, jen ne na 23 let. K těm které fascinovala svůdná Chenault - taky je fotka její předlohy - Hunterovy ženy Sandy, tak jak ji v počátcích jejich vášnivé lásky zvěčnil na panenských plážích Portorika: http://hunterthompsonfilms.com/vodcast/wp-content/uploads/2011/10/SandyThompson.jpg Film byl vtipný, oproti knize, která byla ponurejší, temnější, depresivnější a vzbuzovala pocity nekonečné prázdnoty. Rumové deníky i tak předaly vzkaz o moci mocných, jako věta která ve snímku zazněla "Znají cenu všeho a neznají hodnotu ničeho." ()

killingminds

Hele já nevim s tim Deppem, je poslední dobou nějakej divnej, ne? Nebo spíš neni divnej, to možná bude ten kámen úrazu. Ale koukat se na to dá. Knížku jsem nečetl, byl jsem ale informován, že Hunter S. Thompson byl magor první třídy, takže to asi mohlo bejt o dost šílenější, takhle je to jenom doooceeela fajn komedie, která se ti dvě minuty po závěrečných titulkách vyleje z palice. A toho rumu tam bylo málo. ()

Tunator

Člověk začne vzpomínat, jak je nádherně v Karibiku, otevře láhev rumu a druhou půlku filmu si už nepamatuje :) ()

Montmorency

Hektolitry rumu, pohoda, klídek a tabáček v podání J.Deppa, do téhle hnusné zimy se film hodí jak prdýlka na nočník:-) .....já se výborně bavila a nebýt závěrečné třetiny, tak bych hodnotila výš ()

denyel

Žurnalistika, alkohol, korupcia, + kruto vzrušujúca Amber Heard a to všetko zaobalené v exotickom prostredí „kde bolo - tam bolo, stálo jedno Portoriko“. Veľmi príjemná oddychovka. Depp nemá moc čo hrať, no aj to málo zvláda dobre, v príbehu nie je síce žiadna výraznejšia, alebo lepšie povedané, žiadna gulervúca, scéna, nehovoriac o gradácií, no pokiaľ film človeku zahrá na strunu aspoň čo sa témy týka, katarzia zaručene nastane. ()

Eksi

...this is the end of one story and the beginning of another. Haha. Chcel by som vidieť ten príbeh. Príbeh tvoria titulky v závere filmu, no pred tým je to iba The Hangover bez komédie a retrospektívy. Proste o ničom. Dalo sa na to pozerať, ako oddychovka je to príjemné ale to je asi tak všetko. Depp nesklamal ani neprekonal očakávania a Amber Heard stačí dobrý záber kamery a nepotrebujete na obrazovke nič viac. ()

jjemi

Díky lehkosti s jakou Johny Depp hrál i drsné scény jsem se místy smála jako při grotesce. Pár krátkých pohledů do tváří lidí, kteří se nesmí ani podívat na pláž ve své vlastní zemi, vysvětlilo divákovi vše, co by měl o zemi ve které se příběh odehrává, vědět. Při divoké automobilové honičce, kdy naštvaní místní chtějí zbít a nejspíš i zabít nenáviděné gringos může pomoci Deppovi jen zázrak. Tak je to celý film, Depp se houpe na vlnách, ale je víc dole než-li nahoře. Původní cíl jeho cesty - redakce místních novin - je vykreslen tak, že přímo cítíte ten pach nudy a beznaděje a cigaret. Zástupce „žraloků“ Aaron Ekhart byl věrohodný. Jediná žena ve filmu měla být krásná a také byla, konečně jednou nebyli tvůrci slepí. Závěr filmu se zdál být kýčovitý, ale tak nějak to prý bylo i ve skutečnosti. Ve filmu je vše co ve správném letním filmu má být: Nádherné záběry moře, nohy bořící se do mokrého písku, blondýnka v červeném autě, cudná erotická scéna, láska, přátelství, sympatický hrdina, který opět nalezl své ideály. Nejsem novinář, ani Deppova fanynka, nevěděla jsem na co jdu, odcházela jsem s vůní moře, úsměvem a novou informací. Depp se zase jednou pochlapil. ()