Jeden díl novinařiny, tři díly rumu. Americký novinář Hunter S. Thompson (1937–2005) byl významnou postavou kontrakultury šedesátých let a představitelem tzv. gonzo žurnalismu, vyznačujícího se extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. V režii Terryho Gilliama vznikl snímek Strach a hnus v Las Vegas (1998), účtující s hnutím hippies, protesty proti vietnamské válce a všeobecným psychedelickým šílením šedesátých let, v němž s Deppem hrál Benicio Del Toro. S dvanáctiletým odstupem byl pak zfilmován jeho Rumový deník (2010), líčící zážitky svérázného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Většinu času tráví v alkoholovém či jiném opojení a snaží se psát o potenciální korupci amerických financí, jež na ostrov začínají proudit. Barvotisková krása turistické destinace se tu střetává s bídou místních obyvatel, kteří Američany nemají rádi, ač k nim v podstatě sami patří. Film režíroval anglický herec Bruce Robinson (*1946), který se uvedl jako režisér pozoruhodným autobiografickým příběhem dvou nezaměstnaných herců Withnail a já (1986) a psychothrillerem o stíhání sériového vraha Jennifer 8 (1992). Deppovou hereckou partnerkou ve snímku je Amber Heardová, která pak byla dva roky jeho manželkou (rozvedli se v lednu 2017). (Česká televize)

Streeper

Pohodový film, kde je spousta exotiky. Několikrát jsem se během filmu zasmála. V hlavě mi utkvěla želva a taky Amber Heard, která filmu dávala nádech romantiky. Johnny jako novinář závislý na rumu byl dobrý, ale ne nejlepší. Jsem u něj zvyklá na daleko lepší výkony a filmy. ()

O´Neill

Taková typická odreágovačka na nudné odpoledne. Deppa jsem až do tohodle filmu moc nemusel, nicméně zahrál to zase skvěle a názor na něj jsem rázem změnil. Námět je docela dobrý, provedení je díky prvku komedie hodně slušné a už díky Amber Heard se na to vyplatí dívat. Znovu si to pravděpodobně nepustím, ale jako one-time-thing Rumový deník určitě obstál. ()

Radush

Komedie - tak tři scény. Drama - ?. Romantický - tak dvě scény (sex v moři a sex překažený Hitlerovým proslovem, což byla jedna z oněch vtipných scén). Thriller - jedna scéna (honička s autem). Tak bych to asi vystihla já. Kromě té komediální části a docela napínavé honičky aut jsem se nudila. V koutku duše jsem marně čekala na nějaký zvrat, jenže ten nepřišel, a já ve stále častějším intervalu kontrolovala hodinky a zívala. Rumový deník bych popsala jako splácaninu, která žádnou zápletku nedovede do konce a film Johnnyho Deppa jako navrátivšího se Jacka Sparrowa, jen ve vizáži 60. let. Čili mé hodnocení: 1* za pár vtipných momentů a 1* za krásné pláže Portorika. ()

bukowski83

Když se asi pětkrát během filmu přemlouvám, abych to nevypnul a dokoukal to do konce, nikdy neznačí nic dobrého. Něco tak vleklého a nudného už jsem dlouho neviděl a na to že byli v Portoriku, toho rumu pili zatraceně málo. Sorry Johny ale vzpamatuj se, protože v takovýchto filmech jsi prostě pouze průměr. ()

enjoi

Velmi zvláštní film, hlavně díky Deppovi, který opět nezklamal. Je to spíš taková koláž scének, slepená dohromady.A mezitím téma žurnalistky, rumové „dýchánky“ a vztah mezi Deppem a Amber Heard. Přes všechny tyto názory (ač se můžou zdát negativní) dávám 70 %. ()

Winnie

Kdyby existoval žánr "oddychovka", tenhle film bude jeho ideálním představitelem. Oproti Strachu a hnusu naprosto jinak vyobrazenej a především zahranej Hunter S. Thompson (především proto, že ho hraje opět Depp). Normálně bych to asi v půlce useknul a věnoval se radši něčemu užitečnějšímu, jenže ztělešnění mýho ideálu krásy aka Amber Heard mi to nedovolilo. I kvůlí ní za tři. ()

Wormboy

Jojinecko napisal v podstate vsetko, co bolo nutne povedat. Par vydarenych scen nezachranuje pribehovy balast a zanrovy mismas, a ked sa k tomu prida skutocne zabijacka stopaz, Nunkin spanok sa stava absolutne pochopitelnym :) Hunter S. Thompson by veru radost nemal. 1,5/5* ()

Juto

Film Brucea Robinsona, chce byť veľa vecí: dobová rekreácia, spoločenské komentáre, hra o morálke, romantika, zasvätený pohľad na novinovú hru. Ale nič z toho nie je dobre spracované. 3/10 ()

Jermann

Na Strach a hnus se člověk musí přinejmenším zhulit .. na Deník stačí mít po ruce láhev levného gay rumu a je z něj báječné uvolňující pokoukání, byť bez zásadního děje, ovšem velmi příjemně plynoucí. Toť komentář po jedné velmi rumové noci. ()

SHI-SHA

Film se tváří jako něco co není. V traileru slibuje akci, vzrušení, karibské scenérie a hlavně všudypřítomný rumový odér. Proč? Copak Hollywood nemůže jednou vyprodukovat něco inteligentnějšího s hlubší pointou bez střev na podlaze, rozmláceného vozového parku a explozí? Takhle akorát zklame lidi co čekali novodobé piráty z Karibiku. Dostanete jen zlomek a poněkud nudně vleklý příběh. Přesto se mi moc líbil. ()

Ice123

Tohle mě opravdu zklamalo... Pořád jsem čekal kdy se to rozjede a od půlky jsem již jen trpěl a každou chvílí koukal za jak dlouho to konečně skončí. Dokonce i konec je blbej a kdyby se zfilmoval psaný projev na konci, tak by to bylo mnohem zajímavější. Dvě hvězdy za čtyři scény u kterých jsem se opravdu zasmál a za větu "My whitch doctor. She's hermafrodit." :D a za Giovanni Ribisiho, který ztvárnil totálně zfetovanou osobu tak věrohodně, že bych uvěřil i tomu, že po natáčení se šel léčit do odvikačky ;) 35%. ()

mmmxzzz

" Lidé jsou jediná stvoření na Zemi, které vlastní bůh. A jediná živá věc, která se chová, jako by ho neměla. " ()

papaJA21

Charaktery postav a jejich jednání bohužel nejsou tak vyhrocené jak by si člověk po zhlédnutí Strach a hnus v Las Vegas představoval. Film je tak především vtipná detektivka o práci novináře, který to hraje na dvě strany. Je vtažen do luxusního života zkorumpovaného podnikatele, na druhou stranu žije se svými spolupracovníky s redakce, kteří jsou bez peněz a neustále v lihu. ()

KajusaK

Ve filmu není žádný akční příběh, je to spíš pohodička v Karibiku, příběh podle skutečnosti, vcelku trvá než se to rozjede, ale mě nic z toho nevadilo..Johnny Depp a Aaron Eckhart byli perfektní :) + ještě menší role pro Amurye Nolasca :) .. ()

klida

Nuda. Moc rád bych tohle "nic", které jsem prý v Modré posluchárně viděl jako českou premiéru, zhodnotil věcněji, ale jaksi se mi nedostává nečeho, o čem by se dalo mluvit. Ano, v Portoriku asi je/bylo krásně, kór když se díváš na Amber Heard přes dno skleničky, žel bohu toho film o mnoho více, co by stálo za zmínku nebo dokonce zapamatování, nenabízí. ()

sir-dave

Pro mě osobně spíše vizuální než dějový zážitek. Plusy Rumového deníku spočívají v krásných exteriérech (ostatně ty vidím i v galerii) a Amber Heard. Johnny Depp nijak nepřehrává a i toho rumu bylo dost poskromnu a působil spíše jako nevinný komparz.. Potencionál to mělo obrovský. 20% ()

bartias

Johnny Depp sice dělá co může a je nasáklý sympatickým šílenstvím stejně spolehlivě jako karibským rumem. Jenže Rumový deník není Strach a hnus v Las Vegas. Možná, kdyby se k režii dostal Terry Gilliam? Takhle film působí spíš jako bezvýznamná pijácká historka zamlžená horkým oparem tropického ostrova. Scéna s rozmláceným autem v ulicích města je ale vyloženě skvělá. ()

Noviik

Johnny Depp se definitivně zbláznil. Po otřesném zážitku z Cizince a naprosto tragických Pirátech z Karibiku další film v krátké době, ve kterém se snaží pohřbít vše dobré, které kdy natočil... ()

Radiq

Tak čekal jsem v tom teda mnohem víc chlastu. Ze začátku to vypadá ták nadějně, když Depp ukáže krvavý oko, ale pak jde spíš o novinařinu, politiku a chlast se dostává spíš do pozadí. Takovej Libertin se mi líbil teda mnohem víc, to byla aspoň pořádná zhovadilá povaha. 90% času filmu má Depp na očích sluneční brejle, což bych chápal víc, kdyby taky víc kalil a měl furt skelný oči. Příběh mi v podstatě nic nedal. Bylo tam jenom pár událostí, který mě pobavily, hlavně ten hořící destilát - zbytek mi už v hlavě skoro vubec neulpěl. Takže to beru jako zklamání, i když je to podle pravdy... ()