Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

LBsmoke

řekl bych že jakmile dají kluci ruce od south parku tak už to úplně nefunguje .. tam jsou si jak ryby ve vodě... a tady ty postavy nemají za sebou tolik(historie:), aby to místy nesklouzlo k trapnostem.. a charakteristika postav není až tak zábavná, krom kim jong ila ten je parádní a ukrutně hláškující "When you see Alec Baldwin, you´ll see the true ugliness of human nature".. a jinak spousta klasických parker/stoneovských kladů..(songy,výprava,narážky..) mno co mě nejvíc naštvalo, že Trey pohřbil Randyho Marshe v úvodní parádní scéně! BTW---teď čtu od Tetsua že "prý že nihilismus nemůže být kreativní" a přidávám hvězdu.. a to sem tuhle sračku fakt nemusel.. ()

Ollie235

Neskutečná blbost. Proč teda 4*? Protože jsem se bavil. Rukopis tvůrců South Parku je znát a i když tohle dílo balancuje na samotné hraně totální kraviny, nakonec se udrželo ve snesitelné rovině, v takové, kdy se divák ještě směje. Nicméně to i přes kladné pocity znovu vidět nepotřebuju. ()

Milky.

Původně jsem se chystal dát odpad, ale po chvilce zamyšlení si tahle sračka aspoň jednu hvězdičku za skvělé loutky zaslouží. Jinak film naprosto o hovně, snaha o SouthParkovskou satiru jde úplně mimo a celý film se topí v trapnosti. Nudil jsem se a co chvíli jsem koukal na hodiny. Čas při tomhle klasicky americkém stupidním a fekálním humoru ubíhal neuvěřitelně pomalu. ()

Rufete

"We're dicks! We're reckless, arrogant, stupid dicks. And the Film Actors Guild are pussies. And Kim Jong Il is an asshole. Pussies don't like dicks, because pussies get fucked by dicks. But dicks also fuck assholes: assholes that just want to shit on everything. Pussies may think they can deal with assholes their way. But the only thing that can fuck an asshole is a dick, with some balls. The problem with dicks is: they fuck too much or fuck when it isn't appropriate - and it takes a pussy to show them that. But sometimes, pussies can be so full of shit that they become assholes themselves... because pussies are an inch and half away from ass holes. I don't know much about this crazy, crazy world, but I do know this: If you don't let us fuck this asshole, we're going to have our dicks and pussies all covered in shit!" Komentář může obsahovat spoilery. Dalo se na to podívat, podobně jako u filmového South Parku nejde moc o děj, ale spíš o hlášky. Garyho závěrečný proslov je prostě nejlepší. Protože když se nad těmi sprosťárnami zamyslíte, tak to fakt dává smysl. Jen je to podané poněkud hruběji, což je o to geniálnější. Taky chválím scénu v hospodě, kde se říkalo vlastně úplně to samé jako na závěrečné konferenci, a následných několik minut Garyho zvracení (bože, myslel jsem, že to neskončí, ale s každým nadechnutím a následným zvracením jsem se začal nehorázně smát). A Kim Jong Ir byl taky super, skvělý dabing. ()

Renfield

Samozřejmě mi vůbec není lhostejné, že je Gyron stále pokryta pylem Barmacků. Tak jedině že by se toho chopil další z Kimů, klasicky opět ve spolupráci s jiným aktivním hercem, když Alec Baldwin trestuhodně selhal. To Trey Parker a Matt Stone opět neselhávají a servírují nejen loutkovou akci, ale i soulož, či souboj s kočkami. To vše za zvuku (a hlavně slov) písní, které jsou mířené stejně dobře, jako velká porce hlášek. Závěrečný proslov a vysvětlení dělení obyvatel světa snad nejvíce. 80% ()

hell_boy

Tak takhle má vypadat parodie - paroduje snad úplně všechno (ze všeho nejvíc ale USA, i když nepřímo:) takovým přehnaným způsobem, že to může někomu připadat až trapné. Podle mého názoru to ale "filmu" silně prospívá, ten nadhled a odvaha tvůrců dělat si srandu i z teroristů, Kim Chong Ila apod. je obdivuhodný, loutkové zpracování samo o sobě směšné a hudební doprovod (taktéž ukradený :) je fantastický - ústřední píseň America..fuck it nebo písnička ve které se objevuje zhodnocení filmu Pearl Harbor jsou skvosty této "ujetosti". Už dlouho jsem se u filmu tak nepobavil = 5*. ()

rsimonyi

Vtipná loutková komedie s odvážnými erotickými scénami a narážkami. A proslov na konci filmu plný nepublikovatelných slov, to musíte slyšet. ()

wampire23

Stone a Parker dokazujú, že to vedia roztočiť aj s bábkami:D. S humorom, ktorý je pre nich charakteristický, si berú na mušku všetko od terorizmu až po slávnych hercov. A k tomu skvelý soundtrack:D. ()

Emzet

Rozdíl oproti South Parku není nikterak dramatický. Opět, velké množství dobrých vtipů a narážek a zároveň i velké množství vulgárních a nudných scén. Respektive scén, které jsou pouze vulgární nebo nechutné a proto nudné. Tady je navíc i docela dobrý soundtrack a nápad s kompletně loutkovým filmem je zajímavý, přesto jde o průměr, ()

Brejlil

Nic moc, nápad použít loutky sice vypadá výtečně (a klobouk dolů před loutkoherci), ale celý film na tomto jediném dobrém nápadu ne a ne stát. Sprosťárny, navážení se do "amerických" hodnot, ani ta největší klišé akčních filmů 80. let mi příliš vtipné nepřipadaly. Snad by bylo lepší vynechat loutky a nasadit opravdové herce. Ale Baldwin by do něčeho takového nejspíš nešel. ()

dezert

Jeden z nejgeniálnějších a nejpropracovanějších filmů posledních několika let. Nedoceněná genialita. "Matt...Damon!" ()

kubyno

Parodie na všechno, včetně na sebe sama. Má to nějaká ta hluchá místa, ale některé narážky jsou geniální (útok v Pařízi nebo třeba Kim-Čong Il). Za originální pojetí přidávám hvězdičku, protože na tohle jen tak nezapomenete. ()

Hepy13

Přesně takhle nějak si představuju pořádnou parodii na americký patriotismus. Totálně bez cenzury, a navíc v podání loutek. Kdo nemá rád South Park tak doporučuji se ani nedívat. Kdo ale je milovníkem vulgárního a drsného South Parku tak tohle musí vidět. Smál sem se od začátku až do konce. Např. při předělání Garyho na teroristu, akce v egyptě nebo milování loutek. K tomu písnička "Amerika Fuck Yeah"- McDonalds! Fuck Yeah! Wall Mart! The Gap! Baseball! NFL! Rock n Roll! Internet! Slavery! Fuck Yeah! Sturbucks! Disney World! Porno! Valium! Reeboks! Fake Tits! Sushi! Taco Bell! Rodeos Bed Bath and Beyond! Fuck Yeah! Liberty! White Slips! The Alamo! Band-Aids! Las Vegas! Christmas! Immigrants! Popeye! Democrats! Republicans! Fuck Yeah! Toť vše :) ()

Johny303

Tohle je teda dílo! :D Každá mise Teamu America, doprovázená songem America Fuck Yeah!, je vždy úspěšně ukončena, ovšem tradičně za cenu totální demolice nejslavnějších národních symbolů - Eiffelova věž ve Francii apod. Totálně mně dostal Matt Damon a další herci, bránící ,,mír". Brutální souboje působí u loutek velice humorně. Bavil jsem se. Jediné co se mi teda opravdu nelíbilo, byl finální proslov - Tři druhy lidí p*če, č*ráci a p*dele - to mi nepřišlo ani trochu vtipný, spíš trapný. ()

jajsemja

Úžasný film na dlouhé zimní večery, pokud už vás nebaví se dívat na South Park. Satira, slovník už víc vulgární snad ani nešel, spousta vtipů a rozstřílených loutek. Co si přát více. Povídal mi jeden kamarád, že pustil své 5 leté dceři nějaký film, ať se zabaví. Našel nějaký kreslený, vypadalo to jako pohádka, tak to pustil. Co pustil mu došlo, až v kuchyni při chystání večeře uslyšel ten příval sprostých slov. Aneb: co se v televizi naučíš, ve školce jako když najdeš. ()

embecka

Najskôr sa ku mne dostalo super video, kde má Gary za úlohu dostať sa pod kožu teroristom. Nikdy predtým by som nepovedala, že by som takýto film pozerala. No po videu vo mne zostala zvedavosť a pocit, že by sa mohol dostaviť nevídaný humor. A tak som pripustila možosť, že si to niekedy mrknem. Ten čas prišiel a bolo to fajn. Fajn znamená, že sa nebudete smiať non stop, no pár momentov vám vytiahne kútiky úst nahor. Je škoda, že tých momentov nebolo možno viac, lebo príbeh samotný ako aj figúrky by na to mali vlohy. Podarená kôpka vtípkov na jedno pozretie, southparkovský fíling a keď sa zameriate na pohyby bábok, budete sa baviť ešte o stupeň viac :) ()

Jaroslaf

"BAKALA LAKA" - "Bože, je to fakt skvělý herec!" "FUCKING ASS HOLY TITTIES!" "Potřebuju tě tak, jako by Ben Affleck potřeboval hereckou školu ♫" Někdo tu zmiňoval a dokonce vychvaloval českou verzi. Zajímalo by mně jak si s tímhle dílem poradila :D Rozhodně nic pro intelektuály a abstinenty. Kupodivu až s přibývajícím věkem jsem plně docenil genialitu tohoto díla .) Beze srandy, ale některé efekty musely být skutečně náročné na přípravu :) ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)