Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

mala_kea

To je tak suché, až jsem se něčemu musel zasmát. Nejsem zastánce sprostých slov, ale někdy nejsou na škodu, třeba v tomto případě. Režie je děsně nudná, ale některé "triky" a "efekty" popřípadě pohyb loutek jsou fascinující. Takže hodnotím možná trochu hůře, ale bylo by třeba na tom trochu zapracovat. ()

Krchy

Ze začátku to má pár hluchých míst (proto "jen" čtyři hvězdy), ovšem s nástupem hereckého spolku F.A.G to nabírá grády a konec v paláci je dokonalost sama. Potěší též pár starých známých vychytávek ze South Parku. A píseň o Pearl Harboru je nejlepším milostným songem ever! :) Jinak osobně nechápu, jak v tom někdo může vidět politickou nevyhraněnost - stačí si poslechnout brilantně napsanou řeč loutky Aleca Baldwina a jste doma. *update: po druhém sledování přidávám i tu pátou, předtím mi uniklo, jak nesmírně nabouchaný je ten film snad veškerými klišé, které si lze v akčních filmech představit. Terrorize this, pyčo! :) ()

Mbeast

Na 5* to sice není (převážně kvůli pár vyloženě trapných vtipům), ale 4* můžu dát s naprosto chladnou hlavou. Už jenom kvůli ztvárnění. ()

Rockerman

Ti ,co dávají méně než 4 hvězdy,tak si troufám tvrdit,že tomu filmu vůbec neporozuměli. Vždyť takový je přece South park ,politicky nevyhraněný,protože nemá potřebu se vyhraňovat.Tvůrci těchto filmů si dělají nepokrytě srandu ze všeho a ze všech,kteří si to více či méně zaslouží.Takže buď tento film přijmete takto anebo se vám opravdu líbit nemůže.*****/85% ()

Hapretor

Výborná loutkařina. Vtipná sprosťárna. Tohle dílo se s ničim a nikym nesere. Na nic si nehraje - velkej svéráz. Kdo neuvidí, neuvěří. ()

Mary19

"Matt Damon!" Urážlivé a nechutné... Přesto jsem se párkrát od srdce zasmál a to především v momentech, kde se parodují... ale to už poznáte sami... Nezapomenutelná scéna, kdy Gary zvrací, je pak jasně nejlépe vygradovaným okamžikem celého filmu... 60% ()

Luk Skywalker

To se snad ani nedá brát vážně. Satira a parodie na americký boj proti terorismu. Příběh je okoukaný a tuctový, hlášky jsou vtipné a sprosté a písničky parodické (např. všichni mají AIDS a America, fuck you). South Park to sice není, ale pokud ho máte rádi, tak to se vám bude taky líbit. ()

Hermi14

Po příběhové stránce samozřejmě nic hlubokomyslného, ale zpracování je naprosto úžasné. Propracované do nejmenších detailů. ()

WillyMarks

Satira, satira, satira... je to místy velice tupé a naprosto ulítlé, ale... je to od Parkera a Stonea takže, co se taky dalo čekat že? Nicméně musím srovnávat se South Parkem a ani po kolena mu toto loutkové dílo nesahá. Jsou tam velmi husté momenty, kdy se člověk směje a netuší, co tím chtěli tvůrci říct. Na druhou stranu je tam spousta nudných a nepotřebných scén a například zpívánky bych tam ani nebyli potřeba, i když to byli parádní texty. K tomu všemu rozhodně potřeba shlédnout v originále s dobrými titulkami, protože americké hlášky, prostě nikdo nedokáže nadabovat....silnější 3* 68% "Mááátt Damoooon" :D ()

johnywalker

Dvě scény, které mě přinutily se zasmát... Dvě! To je u komedie sakra málo... Blicí scéna a závěrečný proslov... Dvě, ale dobrý..:D ()

owwidius

Humor Southparku akurat inak zabaleny. Skvele paroduje, super songy, mrte politicky nekorektne, proste kto ma rad SP, ten si to uzije. Ale nebolo to ako najlepsie SP diely, ale stale nadpriemer. Mozno keby som to videl pred tymi 10 rokmi ked to vzniklo a bolo aktualnejsie, tak by to bolo este udernejsie. [#10/2016] ()

Folky

Některé scény jsou vtipné a loutková forma tomu sluší, ale rozhodně to mohlo být dějově lepší, zvlášť hraní si s klišé. Ke genialitě některých dílů South Parku to má velice daleko. ()

AnanAss

Za studentských časů asi nejčastěji přehrávaný firm, který u nás běžer jednu chvíri pořád dokora. Nedám na něj tedy dopustit… a ani na dabing s brutárně ráčkujícím Kim Čong-irem. Když se severokorejský vůdce spojí s isrámskými teroristy, jediný, kdo může zastavit hrozbu zničení světa, je Team America se svými profesionáry, kteří se v zájmu záchrany ridstva neštítí srovnat se zemí eifferovku, Rouvre nebo egyptské pyramidy. Firm, ve kterém nechybí ani Matt Damon, zré sdružení horrywoodských herců v čere s Arecem Bardwinem, superinterigentní počítač nebo zběsiré střídání poroh při souroži routek. A také firm, díky kterému jsem si uvědomir, že Pearr Harbor je sračka a začar jsem si dávat bacha, ať při návštěvě zoorogické zahrady u výběhu gorir, náhodou nemám kapsy prné borůvek. Škoda, že tvůrci South Parku skončiri pouze u jediného routkového cerovečeráku - routky i modery měst jsou totiž boží (vede okorí urice Bakarakadaka street). Bez jakéhokoriv naréhání dávám poctivou čtyřku. „Jsi herec Garry, tak doprdere hraj!“ ()

plagjoklas

Velmi dobrá komédia - paródia. radím vykašlať sa na akekolvek titulky, dabingy. Znalosť anglictiny je pri tomto filme nutná! Mnoho veľmi vydarených vtipov, perfektné pesničky, neskutočne vtipné súboje. Tak prečo nie 5*? Kôli scéne zo zvratkami. bola príliš dlhá. Trošku skrátit by určite nezaskodilo. takže u mňa je to 4 a 1/2 * ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)