Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

monicorn

Des ty zivoty a pribehy. Peknej scenar, promyslena zapletka. Natalie skvela jako vzdy. Film ktery rada shlednu i ponekolikate. ()

NSN

Tohle byla strašně ukecaná a zdlouhavá hra na pravdu, která se obyčejně neříká, a pokud ano, reakce bejvaj o dost jiný. Za zmínku tu stojí povedenej chat a vlastně i ty dobře procítěný a precizní (ale ujetý) dialogy, a ten ze stript baru vypichuju. ()

Serjoza

Vzalo mě to jako už dlouho nic. Tak dobře vypointované drama s vynikajícími hereckými výkony, velmi jemně a pečlivě vybranou hudbou a některými v prvoplánu neskutečně vtipnými scénami se vážně jen tak nevidí. Líbila se mi ta velice tenká hranice mezi humorem a nadsázkou a těžkým dramatem, na které film po většinu stopáže balancoval a leckdy se přes ni přehoupl na jednu (ale spíš na druhou) stranu. Nejsympatičtější mi byl Pan herec Owen v těsným závěsu s vynikající krásnou Natalií, ale je to jen rozstřel preferencí a sympatií, celá herecká čtveřice hraje jak o život. Závěrem... nevím, jak je celá situace vůbec pravděpodobná, nicméně film dobře a neotřele poukazuje na řadu vztahových vymožeností i problémů současnosti a do toho reflektuje řadu špatných lidských vlastností. Rád bych řekl, že pravda a láska vítězí, ale... ani náhodou, přátelé. Možná. 90 % ()

Mark1983

Docela, co se mezilidských vztahů týče, depresivní snímek. Náhodou jsem na to narazil v televizi, tak jsem to zkusil. Owen tady je jako totální úchyl a Law jako totální debil. Tu, co ho má ráda, odmítá a dává přednost děvce. Tomu se říká absence základní inteligence. ()

elEStet

Divny film. Narativne. Uz som len cakal kedy bude prestrih a tam sedi zamasteny upoteny ufajceny Jean Paul Belmondo ako pise tieto panflety, ked mu domaca vytiera podlahu. Nerealne....... alebo ze tam bude mindfuck, ako v Ozonovom Bazene, a ono NIC :-). Iba hlupy film o to kto s kym a rozchody a navraty a zase znovu..... Velkohubu velmi nemusim, a Portmanova mi pride presne ako to co hrala. Neviem za mna len *** ()

DK197

Velice zvláštní počin... Obsahově i zpracováním... Úplně mi to nesedlo. Ačkoliv některé pointy byly brilantní. Asi budu nad tím snímkem dlouho přemýšlet, nějak totiž pořád nevím, co si o něm myslet... ()

DrifterSoul

Vtipný, zajímavý a zároveň tragický obraz dnešní "flexibilní" vyprahlosti. Z těch čtyřech nejhůř dopadají (symptomaticky) oba pánové, řídící se převážně svou animální logikou. Naopak obě dámy, (opět příznačně) mají své komplikované, avšak v zásadě racionální světy, které jsou daleko blíže k realitě života. Nejsympatičtěji mi z toho povedeného čtyřlístku vyšla (přes svá specifika) postava Natalie Portman. Naopak nejhůř morálně dopadl (díky téměř úvodnímu unfair fake chatu) onen spisovatel nekrologů. V každém případě, povedené a dobře odehrané "divadlo". Mělo by nutit k zamyšlení zejména ty, kteří se teprve snaží najít své životní priority a hodnoty - a k nim i přiřadit vhodného partnera. ()

Feacher

Takovéhle filmy mám rád, co kombinují pěkné herečky a nějakou tu filosofii. Krásně nastíněné vývoje jednotlivých postav a jejich charaktery, jediné co mě teda šíleně vadilo, tak byly časově posuny mezi scénami, kdy ani nebylo vidět, jaký časový rozdíl tu je a často se to divák dozví až daleko v průběhu. To byl ale jednoznačně úmysl, takže to nejde vnímat jako chybu.. pouze mě to teda šíleně vadilo :) Jinak pěkné 5* ()

Wineology_

Pochybuju, že existuje člověk, který by dokázal podvést i po shlédnutí tohoto snímku. Ona je to totiž vlastně jedna velká propagace krásné, přirozené a ryzí lásky k druhému člověku. Tou neskutečnou pochmurností, všudypřítomnou zradou a odporem k chování postav si vlastně obratem člověk uvědomí, co to doopravdy podvést znamená a jak to všechno a všechny hrozně bolí, jaký se z toho dokáže stát kolotoč duševního bordelu, který člověka ne a ne pustit. Tím zmíněným opakem k ostatním románům plných lásky a přátelství si to totiž uvědomuje doopravdy, cítí to. A sledovat tento film byla jedna velká bolest a filosofická cesta do nejhlubších niter duše. Doporučil bych jako povinnou medicínu všem, ať už mají předpoklady být synonymem snímkových postav, nebo ne. ()

prof.horak

Nechybí příběh,nechybí humor,nechybí skvělé herecké výkony.Film je náležirě syrový a smutný,neboť je o životě jaký prostě je.Při jeho sledování se neubráníte smutku z toho,čeho jsou lidi schopni pro lásku a hledání štěstí.Jak moc mohou ztratit,jak moc získat,aby se nakonec museli spokojit se svými kompromisy v případě Cliva Owena,jenž je naprosto fenomenální,nebo prohrami,v případě Juda Lawa,jenž je jen o něco méně dobrý.Ženské sekundantky,mi až tak dobré nepřišly,ale neodpusťte jim to,když vypadají jako Julia Roberts a Natalie Portman.Přes tohle všechno, je to 75%.,protože něco mi prostě chybělo.Skutečná síla,jež by mě vtáhla do příběhu,něco,co bych si z něj mohl odnést.A život,jaký prostě je,ten žiju.Za lístek platím,abych zažil něco víc.Takže, u mně to na oscary nebude.Promiň Clive. ()

lobsang

Vynikající ukázka vztahů mezi muži a ženami a téměř přesná studie mužského a ženského chování ve vypjatých citových okamžicích. Perfektní výkon všech čtyř hlavních protagonistů, kde kupodivu starší mazáci (Robertsová, Law) vytvářejí podklad pro ekvilibristiku nastupující generace (Portmanová, Owen). Velmi pozoruhodný snímek i přes občasné zmatečné skoky a hlavně neviděné zvraty, o nichž se dozvídáme až z následného děje a které nejdou občas tak úplně snadno pobrat. ()

Cooolboy

Manželský trojuholník do štvorca alebo nevera plodí neveru a svinstvo plodí svinstvo. Skvelé dialógy a výborne spracovaná myšlienka sú asi hlavnou devízou tohto filmu. Herecké obsadenie sa mi na charaktery postáv veľmi hodilo, aj keď Juliu veľmi nemusím. Natalie Portman však dodala filmu aj správny erotický náboj a až sa divím, že v americkom filme dokázali podať erotiku tak nežne. K absolútnemu hodnoteniu mi však niečo schádza, takže 8/10. ()

Lynnet

Nečekala bych že se komorní divadelní hra o čtyřech aktérech dá takto skvěle převést na plátno. Marber se naštěstí podílel na scénáři a vznikl syrový a realistický pohled na lidské vztahy. V komfrontaci s přeslazenými limonádami plných klišé, miluji tě a "hepáčů" vyznívá tento film až neskutečně. Owen je výborný a Natalie Portman prostě exceluje! Ir Damien Rice přispěl neobvyklou baladou která ale přesně vystihuje atmosféru filmu. Jeden z mých nejoblíbenějších kousků vůbec. ()

nufiii

Na dotek jsem chtěla zkouknout především proto, že jsem nedávno byla v podobné situace jako hlavní hrdinové - podváděla:-( Žádné originální řešení partnerské nevěry, které jsem od filmu očekával nepřišlo, stejně tak jiskření mezi herci nefungovalo. ()

Vinczent

Drama o milostném čtyřúhelníku je zdařilým převodem divadelní hry. Všem hercům to spolu sedne a působí lidsky, díky tomu se do nich vcítí každý(nebo aspoň ten kdo má za sebou podobný vztah). Při dramatických zvratech mrazí a civilní dialogy jsou uvěřitelné. Nezbývá mi než smeknout před tak výborným filmem o mezilidských vztazích. Občas z toho čiší přílišná divadelnost ale to snímku vůbec neubírá na kráse. ()

Cristiena

Skvěle natočený film, při jehož sledování vůbec netušíte, co se stane vzápětí - dokáže vás strhnout svým podmanivým popisem čtyř lidí, jež k sobě pojí vzájemné city a jež dá dohromady vlastně jenom souhra náhod.Je zajímavé sledovat také to, jak se postavy průběhem času, okolností a pod tíhou zklamání postupně mění.Tak chladné a přitom tak emočně nabité dialogy jsou vynikajícím kontrastem, jež film několikanásobně vyzdvihuje. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols