Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

showxman

Nevím už, jestli to bylo herecké obsazení (výborné mimochodem), které mě přitáhlo k tomuto filmu, každopádně jsem rád, že jsem ho viděl. Skvěle napsaný, zahraný a inteligentní romantický film, aby člověk pohledal. ()

Prcek54

Romantický propletenec lží, lásky a sexu opakující se pořád dokola. Dokonalý scénář a fantasticky zahrané role. Nemám nic, co bych danému filmu vytkl a to především díky Natalii Portman a Clive Owenovi, kteří opravdu perlili a za pomoci chytrého scénáře udělali z romantického filmu inteligentní a začarované drama. ()

Badseeds

Čím mě film dostal je především mistrně napsaný scénář - nedivím se, že se u nás Closer dočkalo divadelního zpracování. Z herecké "fantastic four" to pak byl hlavně Jude Law, který svým hereckým umem pomohl poodkrýt zcela novou dimenzi slabošství. ()

hunterN

Už dlouho jsem se nesetkal s filmem, který by měl tak bravurně napasané dialogy, že jsem dokázal od začátku do konce doslova viset na rtech jeho aktérům a užíval si každé jejich věty z úst vypuštěné. Jistě, je to patrně dáno hlavně tím, že se jedná o filmovou adaptaci divadelní předlohy, ale to nemění nic na tom, že se jedná o neskutečný filmový zážitek a důkaz o tom, že lze natočit film, který, ač rozhodně nešetří sexuálními vulgarismy, nepůsobí díky jim ani na okamžik nijak pohoršujícím dojmem. Jedním slovem skvost a to přesto, že se celý děj, na první pohled, netočí vlastně kolem ničeho jiného, než kolem milostného čtyřúhelníku, nevěry a nezvladatelného chtíče. ()

krtek138

Tři bravurní herecké výkony a jeden plonkový. Julia Roberts mi přišla suverénně nejslabší. Jinak výborná konzervačka s trochu depkoidní atmosférou. Jestli za sebou máte nějakej těžkej den, tak bych na to radši nekoukal. ()

Drc

Nádhera. Tenhle film je tak skvěle cynický a při tom vlastně dokonale reálný, že musím smeknout. Nabízí řadu odpovědí. Ukazuje život, člověka a zejména lásku takovou, jaká je, nebo spíše dost často je. Pomíjivá, krutá, absurdní, bez pravidel, nepochopitelná, nesmyslná a ano, dejme tomu, pro úplnost, také krásná .. ale. Skvělé herecké obsazení, velice výstižné podání, citové zvraty a vyjádření pocitů, nepodstatný děj o dvou párech lidí, poněkud depresivní atmosféra. Sám nevím proč jen průměrné hodnocení, možná se mi pořád lépe dívá na záplavu romantických a optimistických hapyendů než na realitu (asi trošku pokrytecký přístup :)), možná proto, že v určitém (možná mizivém) procentu případů je to vlastně jinak. Každopádně stojí za podívání, pokud máte rádi citové a mírně zasmušilé filmy. ()

Bouřňák

Je třeba přiznat tomuto filmu zájímavý a drsně "realistický" příběh, nicméně jen horko těžko jsem se prokousával všemi intrikami a hrami na pravdu a lež. Zbytečně nahuštěná směsice mezilidských partnerských vztahů. ()

Angelino

Niekedy pri filme zažijete momenty, kedy výkony hercov, scenár, kamera či strih sú úplne nepodstatné. A toto je môj prípad s "Closer". Veľmi subjektívne hodnotenie z veľmi osobných dôvodov. A krásne spomienky. ()

Piškotka

Milostný čtyřúhelník plný vášně, nenávisti a intrik. Vskutku herecká podívaná. Oba mužští protagonisti protikladní, ač spoustu věcí měli společných. Chlapák versus chlapecká jemnost, avšak spalující touha versus spalující touha. Naopak obě ženy, zralost versus mládí působily jemně a přitažlivě. Nevím, jestli mi bylo někoho líto, tak to v životě prostě chodí. Clive Owen mi připadal jako typický macho, který umí hrát na city a mstít se ve své zvrácenosti. Jude Law chlapeček, který umí být pěkně zákeřný a podlý. Ví, co chce a tvrdě si za tím jde. Natalie Portman působí od počátku tajemně, snad jako Američanka v Londýně. Julie Roberts je nevinnost sama, ale uvnitř její podstaty se skrývá rohatý ďábel. Souhrně řečeno, vidím to na prostopášné drama, kde lidská sexualita nezná mezí. ()

Kevadros

Docela povedené dílko, ale bez skvělého obsazení by to rozhodně nebylo tak silné. Po celou dobu filmu kolísala moje náklonost od Cliva Owena k Judu Lawovi, aby se nakonec ukázalo že jsou oba stejní, stejně vystresovaní a chamtiví. ()

Moskoe

Dobrý. Čtyři herci odehráli celý film a člověk si toho ani nevšimne. Ale na konci už mi vlastně bylo docela jedno, kdo s kým zůstane, kdo s kým spal, kdo komu lhal... Nějak jsem se v tom ztratil a už jen sledoval výkony herců. ()

jasiska

Parádička. Closer je ďalším z filmov, ktoré dokazujú, že niet nad dobré dialógy. Páčilo sa mi, že napriek tomu, že vo filme v podstate boli len 4 postavy, vôbec nepôsobil dejovo ochudobnený. Pôsobil tiež veľmi reálne, najmä vďaka nie zrovna happy endu. ()

DannyBoy80

70%. Docela zajímavý film reflektující současnou dobu zejména vztahovou rozpolcenost lidí. Herecké výkony velmi solidní, hlavně Portman je sexy a její část v "klubu" je parádní, Clive Owen taktéžperfektní, průměr od Roberts. Některé věci nejsou úplně pochopitelné nebo já jsem je nepochopil, ale to se stává. Solidní oddychovka. ()

kwoky

Hodnotit tento film je dost těžké. Míchají se ve mně všechny dojmy a emoce a nevím, co s nimi. Snad se mi bude lépe hodnotit po druhém shlédnutí. Každopádně skvělý film "pro dospělé". ()

peetriss

Do posledního detailu dokonale promyšlený psychologický rozbor jakéhosi zvláštního milostného čtyřúhelníku, kde i přes na první pohled chladnou skořápku všech postav, jsme svědky komorního dramatu plného emocí, slz, vzplanutí, pomsty či trestu, a to vše v nenápadné lehce sarkastické rovině. Smekám před prací Mikea Nicholse a výkony Natalie Portman a Clivea Owena. Bravo! ()

Schuldiner

Možná je to chvílema zkratkovitý, laciný, možná, že jo... ale tohle je prostě život! Takhle to prostě chodí. Tohle sme my! Všichni! Takhle mluvíme a takhle jednáme...někdy! Viděl sem se tam tolikrát, v různých rolích. Je to trpký a zároveň směšný! Prostě takový jaký to je! Složitý... Líbilo se mi to! ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols