Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Fridecka

Silný příběh o propletených osudech čtyř lidí, kteří si navzájem vymění patrnery založený na skvělých hereckých výkonech. Ne úplně nereálný příběh, který citlivě nastinuje podivnost osudovosti, palčivou trýznivost bolestí, které si milenci navzájem dokáží působit. Zpočátku dojem osudovosti, nevyhnutelnosti citu, nakonec hořkost, zklamání. Celý příběh je protkaný hlubokými, ale bohužel v konci marnými city. Pro mě No. 1 film! ()

MatesMS21

Film nasáklý lží, sarkazmem a zvratů mezi dvěma páry. Spanilá jízda všech čtyř hlavních postav, naprosto uvěřitelné dramatické výkony.Koktejl deprese a ostrých mnohdy vulgárních dialogů. Při závěrečné písni si člověk uvědomí, že mu na duši sedí pořádnej balvan. Gradace v závěru mě totálně zaplácla do křesla. Krásný milostný drama pořádně nasáklý emocema a jedním životním uvědoměním. PS: Natalie je prostě kus. Miluju její maličká prsa! ()

Folky

Chvíly mi trvalo než jsem se rozhodl jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec se přikláním k druhé možnosti, především díky skvělým hercům (ostuda že Owen a Portmanová nedostali oscara). Nevěřil bych že mě může nějaký romantický film takhle dostat. Skvělý scénář, skvělá režie, skvělé všechno.90% ()

BOURQUE

Perfektne napísané dialógy, dokonale zahrané scény (najme hádka medzi C. Owen a J. Roberts, rozhovor medzi C. Owen a N. Portman v klube a rozhovor medzi C. Owen a J. Law v ordinácii ) a bravúrne herecké výkony, najme od C. Owen. K dokonalosti chýba už len veľmi málo. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

GOREGASM

Mistrně kočírovaný vztahový čtyřúhelník, ve kterém je nakonec máloco tabu a krásně si celý snímek pohrává se vztahovými emocemi a sympatiemi diváka vůči jednotlivým postavám. S těmi logicky stojí, či padá úspěch celého filmu. Všichni čtyři své role dávají po svém a je skutečná radost sledovat v jednom filmu, dvojnásob podobně vypjatém, Julii, Natalie, Clivea a Judea. Clive Owen a Natalie Portman budou pro mnohé díky jejich vývoji v rámci děje nejzajímavějšími, ale to rozhodně neznamená, že Jude Law nebo Julia Roberts jen sekundují. Právě Julii Closer ukazuje opět ve světle, ve kterém ji zaslouží být. 100% ()

burton

Takže, kdo chce znát pravdu, ba přímo ji vyžaduje, měl by ji také unést. A zase naopak, kdo chce lhát, měl by se držet svého lhacího kopyta a tu svou lež nikdy neprofláknout. No a není nutné vždy a za každou cenu říkat, nebo znát pravdu a kupodivu lež je v mnohých případech velice dobrým nástrojem k odhalení pravdy. Pěkně jsem si zde toto pravdomluvné lhaní užila. Také notnou porci žárlivosti. Střídavě s kamenem a lechtivými pírky v žaludku.... Dumám teď o tom, proč tolik póz a trápení a mučení. Proč prostě ne jen láska, sex a láska a super sex a zase sex a líbání. ......a láska a láska a pohodička....no, já myslím, že to jde, rozhodně. Clive Owen je tu úúúžasný, Natalie taktéž. No vlastně všichni čtyři zúčastnění pravdomluvní žárliví lháři jsou k sežrání. No ale Clive se mi líbil absolutně totálně popravdě nejvíc :). Mrkněte se a úplně nejlíp s vodkou a s tonikem :). ()

Rathalos

Drama s troskou romantiky o vztahoch a osudoch styroch ludi,ktore su samozrejme komplikovane ako to byva zvykom v tejto citovej oblasti,herecke obsadenie na urovni,postavy Julie Roberts a Judea Lawa neboli az tak zaujimave,no Cliwe Owen bol vyborny a Natalie Portman ako tradicne skvela,radost pozerat na jej vystupovanie na scene,cize je to takmer plne hodnotenie...:-) ()

levente

Vynikající začátek, o to horší konec. V lesčems se člověk zhlédne, až to bolí. Nerozumím výtkám k hereckému výkonu J. Roberts, která (nemám ji moc rád) byla stejně vynikající, jako ostatní herci. Hlavní zápory snímku je scénář s efektně působícími dialogy, které mají překvapit (nicméně stále zůstávají zajímavé!!!) a je proto přizpůsobeno vše, od slovníku, přes rychlost, k mimice herců. První polovina je opravdu skvělá, důvod proč na tento snímek jít. Nicméně s přehoupnutím přes polovinu se začne vytrácet pracně vybudovaná, pevná konstrukce a divák je nucen se dívat na deklamace spíš než na dialogy, navíc "okořeněné" milionem slov při kterých by nejeden dlaždič zrůžověl. Efektní ubližování, jen proto, aby se hrdinové sami nezranili časem přerostlo v jemnou šeď. Závěr je pak čistě divadelní, mrzí mne, proč při tom neustálém vysvětlování zapoměli, proč se Anna vrátí k Larrymu. Efekt pak přebírá hlavní roli a srovnání s "nevědomým" Danem a sebevědomou "Jane" je vyložené hloupé. Přesto přezevšechno - doporučuji pro dnes tak vzácné jemné uchopení vztahů a lásky..... ()

skleboun

i přes hvězdné obsazení je tenhle film opravdu komorní (ostatně je vidět, že je to přepis z divadelní hry) a ne žádný kasovní trhák (naštěstí se tak ani nesnaží tvářit :) Co mi ale vadilo, byla vyhrocenost jejich vztahů - vím, že to byl záměr, ale na mě to bylo někdy až moc...stejně tak mi vadilo, že se všechny debaty točily jen kolem sexu - jakoby byly vztahy jen o tom :) ale jinak docela poutavé drama se zajímavými postavami, které nejsou ani zdaleka černobílé (je pravda, že právě tady je vyhrocenost až trochu moc velká, ale budiž). takže celkově 70% a lehce depresivní a zamyšlená nálada - uvolnění a relaxaci od tohoto filmu rozhodně nečekejte :) ()

GrgaPitic

Tak tenhle film je oříšek. Herecky brilantní, nejvíc se mi líbil Clive Owen. Scenáristicky taky. Dialogy vybroušené, nečekané rychlé časové posuny. Prostě paráda. Až na ten pocit bezradnosti při závěrečných titulcích, který byl bezpochyby záměrem pana Nicholse. Nutno však dodat - ten pocit nebyl příjemný, ne, ne, nebyl ........ ()

martiňák

Na dotek je pro me jednim z nejpusobivejsich a nejlepsich filmu co jsem kdy v kine shledl. Jedna se svym pojetim spis o zfilmovanou divadelni hru (je to zfilmovana divadelni hra, coz tvurci nijak nezastiraji) nez o film v pravem slova smyslu, ale to v tomto pripade nijak nesnizuje zazitek pri sledovani. Ten je hodne ovlivnen uzasnymi hereckymi vykony, tezko rict, kdo ze ctverice hlavnich predstavitelu je nejlepsi, exceluji vsichni, vsem v jejich rolich naprosto verim. Na dotek je o partnerskych vztazich 2 muzu a 2 zen, o tom jak se schazeji a zase rozchazeji. Tematicky i dejove je podobny filmum Woodyho Allena, ale je nekdy drsnejsi, vice dramaticky a realisticky. ()

Redbee

Překvapivě komorní příběh nahuštěný emocemi a mezilidskými vztahy. Výjimečně kvalitní herecké výkony způsobují, že hlavní postavy jsou lidské - až reálné, to však nic nezmění na faktu, že v poslední třetině je těch zvratů a emocí přeci jen příliš, což je škoda. ()

Xatrix

Pribeh o milostnem ctyruhelniku hlavne drzi po hromade diky excelentnim hercum (zvlaste pak Owen Wilson) - ke konci uz se propletenost vsech postav zdala trochu moc, ale i presto se mi film moc libil. Nenechal ve me zadne pouceni, ale presto jsem rad ze jsem ho shledl.. ()

medii

Propletenec vztahů mezi citově rozharašenými hlavními hrdiny je natočen chladným okem režiséra Nicholse. Je to pro filmovou adaptaci divadelní hry plus? Výsledkem je průměrný konverzační film, který působí na rozměry stříbrného plátna příliš "komorně"... ()

Joeey

Nemůžu říct, že bych tento film celý pochopil. Možná za pár let, možná mi tento žánr prostě nesedí. Je to však velmi zručně natočené. Z herců byl nepřesvědčivější Clive Owen, Jude Law mě příliš neoslovil, nicméně jeho postava byla herecky náročnější. S hodnocením Natalie Portman a Julie Roberts jsem měl u tohoto filmu podobný problém jako uživatel Rob Roy... ()

Cruchot

Velmi originální a zajímavý filmeček s výborným scénářem, postavený na hereckém koncertu 4 ústředních aktérů., z nichž mě nejvíce zaujal Clive Owen. První půle velmi svižně odsýpá a jedna skvělá scéna střídá další (obzvláště vychytaná je scéna chatování po internetu), ale postupem času už to přestává být ono, milostné kotrmelce 4 hlavních postav mě přestávaly zajímat a závěr tak trochu vyšumí do ztracena. Přesto pokud hodnotím ***, tak jsou to hodně pěkné ***. K tomuhle filmečku se určitě ještě vrátím a možná, že ještě nějakou tu * přihodím. ()

maaan

Čekal jsem že to bude jaksi "vážnější", takže asi tak od poloviny filmu jsem z pochopitelného důvodu spíš jen usmíval. Až tady jsem si přečetl, že se nejedná o britský film, jak jsem se celou dobu domníval...z nějakého důvodu mi to připomínalo Lásku nebeskou. 75%, tedy 4***. ()

Yojimbo

Psychologická propracovanost postav, problematika vztahů, herecké výkony, vyšperkované dialogy - to všechno sedí a vytváří úžasný celek, působivou exkurzi do lidských partnerských vztahů a emocí, které je doprovázejí. Bezchybný a perfektní výběr hereckých es je vskutku neuvěřitelný a žádný svou kvalitou nepřevyšuje ostatní. Vše, co by se dalo kritizovat ,omlouvám tím, že jde zkrátka o filmovou adaptaci divadelní hry. O skvělou filmovou adaptaci:) ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols