Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

SimcaJB

Tarrantino není bůhvíjaký režisér, natočil sice několik slavných filmů, napsal několik dost dokonalých scénářů, ale přiznám se, mě se jeho poslední film vůbec nelíbil. Nejen kvůli tomu, že kvůli tomu, aby vydělal více peněz, film rozdělil na více části, na dvě, ale že nesplnil mé očekávání, že druhý díl bude lepší než ten první. Řekl bych, že do první části dal to lepší, a na druhý dal méně kvalitnější části, aby lidi mohli jít na oba dva díly, když se jim první díl líbil. Což mě ne, a tak si teď vyčítám, že jsem za takovou blbost utratil více než 200 Kč za oba dva filmy, v očekávání kvality. 60 % ()

megacik odpad!

Oproti jednotke je toto katastrofa. Je to ako zlý plagiát seba samého. Nechápem, načo to vôbec točili. Jednotka bola originálna, mala výnimočnú atmosféru, dvojka je už len taká bezduchá. Zostalo len niečo, čo je vhodné možno pre nervákov a sadistov. ()

MythbusterCZ

Stejné, jako jednička. Můj šálek kávy to není. Parádní soundtrack, kvalitní herecké obsazení, ale přespřílišná morbidnost mi prostě brání si tento film užít... ()

Mountain

Jestli je jednička lepší než dvojka? Ano i ne. Každý snímek je úplně jiný. Zatímco jednička je plná akce, násilí a drsných soubojů, dvojka je z úplně jiného soudku a vyniká především skvělým výpravným stylem, který připomíná a zároveň skládá poctu legendárním westernům od Sergia Leoneho. Tarantino dokazuje, že ví o filmech úplně všechno a servíruje nám všechna profláknutá žánrová klišé ve velice zábavné formě. V prvním díle procházíme s nevěstou zběsilým tempem jen hrubě načrtnutým příběhem, dvojka rozvine všechny motivy a vedlejší postavy a dovede je k dokonalosti. Tarantino se ukazuje v nejlepší formě, nacpat tolik různých filmů do jednoho a neudělat z toho přeplácaný blábol, to chce kumšt … klobouk dolů. Nezpochybnitelné je i kvalitní herecké obsazení, vybroušené dialogy a jak bývá u Tarantina zvykem, naprosto přesně padnoucí zvuková stopa .Skvělá je i vizuální stránka, nevěsta ve žluté motorkářské kombinéze vypadá opravdu dobře. To vše dělá z Kill Bill jeden z nejlepších filmů. ()

MiLuka

Dvojka je stejně skvělá jako jednička s tím rozdílem, že ke konci mě přišlo, jakoby Quentinovi docházel dech. Závěrečné setkání s Billem bylo zdlouhavé, rozpačité a pro mě chvílemi až nudné. Scéna, kdy trefí Nevěstu do nohy injekcí působí až komicky. Mezitím ji mučí zdlouhavým monologem o ničem a než dojde na meče, uplyne několik dalších dlouhých minut. To vše ubralo filmu na síle, kterou by si finále zasloužilo. Ale mě nejvíce zaujal trénink s Pai Meiem. Skvěle natočeno, neskutečné záběry kamery. Jinak opět geniální. Díky Q. ()

teekanee

O proti už tak výborné jedničce je dvojka, ještě nějaký ten stupeň lepší. Příběh je doslova nabytej emocemi. Dostává se nám hlubšího vykreslení postav a jejich motivů. S tím, že nové postavy, které jsou v jedničce jen načrtnuty jako Bill a Budd jsou naprosto výborný. Akce je tam sice míň než v jedničce, ale pro mě tak akorát. Nechybí i nějakej ten vtip od Mistra Pai Mei. Pro mě skoro bezchybnej film a další důkaz Tarantinový velikosti. 89% ()

Marlowe

Jedna z vyjímek potvrzující pravidlo kdy dvojka přebijí jedničku snad úplně ve všem. Především výborně vypointovaný. QT se mazlil s každým záběrem a je to hodně znát, nejednou jsme měl chhuť si dát některou scénu znovu a znovu a dialogy, to má QT od boha, protože ty se neoposlouchají snad nikdy. Fight Umy s Darryl je kapitola sama pro sebe, tolik napádu do jednoho fightu může dostat fakt jen genius. Filmová superkvalita. ()

Wiceman

Pro mě oproti jedničce trochu slabší. Tam, kde se v jedničce z plna hrdla morduje, tady se jen kecá. Katanu Hatori Hanza vytáhne napůl cca. třikrát, falešné krve tak hodně ubylo, a nás čeká akorát línej kovboj s vražednou minulostí a filozofickejma úvahama, jedna nasraná jednooká mrcha a BILL. Ten, Elle a nevěsta samotná nepopiratelně film táhnou pořád s jistou kadencí. Michael Madsen klasicky hraje sám sebe a je to už nuda. Vsuvka tréninku s Pai Meiem je stejně ujetá jako všechny starý kung fu filmy (chápu úmysl) a vůbec si nestěžuju. Aspoň se děj přenesl zase pro změnu někam jinam než klasická westernovská pomsta v poušti. Kdo na konci čeká epickej souboj, bude asi trochu zklamanej. Nicméně pořád je epicky naplňující. 4* ()

Daky

SPOILER: Když příjde na boj s Daryl Hannah, která má meč od Hattori Hanzo, tak Uma Thurman najde další meč od Hattori Hanzo, zkrátka náhoda. Nejlepší scéna je u Pai Mei, kde jí učí jak správně bojovat. Na závěr, kde Uma Thurman zabije Billa 5 body a puklým srdcem, má dobrý herecký výkon. Tenhle film (Kill Bill 1, Kill Bill2) dostává pět hvězdiček. ()

Foltest

Je to naprosto jiný styl než jednička, což mě osobně dost překvapilo. První část se svatbou a Paj Mejovým výcvikem je dobrá, pak ale přichází pro mě značně nudná třetina prostřední, ve které mě celé vypořádání se s Elle a Buddem opravdu zklamalo. Po grandiózním zážitku z jedničky jsem jednoduše čekal víc. Film byl v tu chvíli jasně na tři hvězdy. Poté ale přichází naprosto úžasná, pětihvězdičková poslední desetiminutovka, která celý snímek vytahuje z nadprůměru až do předsálí nebe. Ze závěrečného rozhovoru tak ohromně tryskají emoce, až je to takřka neuvěřitelné. Tak syrové ztvárnění obrovského morálního dilematu jsem ještě nikdy neviděl. A konečná scéna s brekem v koupelně jen podtrhuje celkový dojem. Jsem nadšen. ()

Sejkorka

Beru to jako celek s jedničkou.Musel jsem si tehdy vygůglit v jakých bodech na sebe navazují jednotlivé sekvence. Za normálních okolností podobné krváky nevyhledávám, ale tady to tak nějak nevadí. Prostě Tarantino. ()

HAMLOCK

Líbí se mi ,že se tvůrci poučili ze svých drobných chyb vyslechly kritiku a vzali si ji k srdci. Správné pokračování podobně jako například Shrek 2. To nejlepší z prvního dílu je vylepšeno. Kill Bill takový jaký má být nadupaný ,šílený ,který v sobě skrývá víc než je očekáváno. Mistrovské dialogy s přesahem co jsou pro žánr raritou a například citát moci. ()

Jester_X

Tam kde byla jednička pouze formalistní hrátkou, má dvojkou vytříbené dialogy, hloubku postav a děje. Nevěsta již není vraždící mašina, ale postava s níž je možné se ztotožnit. Hlavním motivem zůstává pořád pomsta, stejně chladná a odosbněná jako v díle prvním. Postavy vůči sobě projevují emaptii, komunikují spolu, ale přesta jedna z nich musí zemřít. Cinefilní hrátky ustupují obsahu, díky čemuž druhý díl působí celistvěji a kompaktněji. Přesto vše neztrácí Tarantino nic ze své nevyzpytatelnosti, nespoutanosti a stylovosti, díky kterým patří mezi mé oblíbené režiséry. ()

Duffman 97

Jak zde někteří kolegové píší....jednička je krvavá a dvojka špinavě komorní.Tarantino si zde opravdu vyhrál s prokreslením charakteru úhlavního záporáka Billa.Ostatně všechny postavy tu jsou dobře prokreslené.Jako největší plus beru finální fight mezi Nevěstou a Billem,který probíhá úplně jinak než by kdo čekal.Pomsta dokonána. ()

Semington

Často jsou pokračování filmu horší a nebo stojí úplně za víte co, tohle není ten případ a Tarantino nijak nesjíždí cesty a dělá výborné pokračování masakrálního skvostu. Film není ani zas tak odlišný, a to je dobře, lepší než aby se snažil o něco na jiný styl, takhle to je perfektní a odnáší si od mě 10/10 jako minulý díl. ()

andy60

Podíval jsem se s chutí, ale Pulp Fiction, či Gaunery mám prostě radši. Tam naplno vynikne to, v čem je Tarantino nejlepší - dialogy. Kill Bill je už trochu jiného ražení, ale zklamaný jsem určitě nebyl. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)