Náš známý hrdina Bastian tentokrát nebojuje s pohádkovými bytostmi,ale se skupinou mladých chuligánů na jeho nové škole. Ti si říkají "Syčáci" a zmocní se kouzelné knihy s pohádkovým Nekonečným příběhem. Když odhalí její moc, začnou zlomyslně vnášet zmatek do říše Fantazie i do našeho skutečného světa. V říši Fantazie řekne mladá císařovna Bastienovi, aby znovu získal knihu, protože jinak její země zanikne. Bastien se proto s pomocí zázračného Orinu vrací zpět domů. Nechtíc se ovšem spolu s ním dostane na svět několik obyvatel Fantazie, kteří zjištují, že svět lidí se ve značné míře liší od jejich země. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Nemecký režisér Wolfgang Petersen natočil v roku 1984 film "Nekonečný príbeh". Nádhernú fantasy o čítaní kníh. Stalo sa z toho kultové dielo. Ohodnotil som ho štyrmi hviezdičkami. O päť rokov neskôr bola vyprodukovaná druhá časť "Nekonečný príbeh 2". To bol len slabý odvar pôvodného snímku. Dal som tomu dve hviezdy. No a o ďalších päť rokov, v roku 1994, sa objavilo dalšie pokračovanie "Nekonečný príbeh 3". To už je však tak trapná zhovadilosť, že ani neviem, či si to zaslúži aspoň tú jednu malú hviezdičku. * ()

PinokKio odpad!

Falco si nejspíš prošel peklem holocaustu, kde vyhladověl až na kost, Kamenožrout je na pokraji rozvodového řízení a z Bastiena se stala kombinace Bruce Leeho, Stevena Seagala a Jean-Claude Van Damma. Tvůrci mají zjevně jinou Fantazii než já .. ()

Hrabka

Mě to teda v dětských letech bavilo mnohem více než nudná dvojka. S kultovní jedničkou se to samozřejmě nedává srovnávat. Hlavně vtip, akci a napětí tento díl má, i když v ne moc velkém množství a především chybí tajemnost a dobrodružnost jedničky. "Táta ajíc". 55% ()

JohnnyD

Táto séria sa nikdy nemala dožiť deväťdesiatych rokov. Navyše v réžii človeka, čo už jeden tretí diel ságy spackal. No pokiaľ si dobre pamätám, ako dieťa som buchnutý do hlavnej dievčenskej predstaviteľky, takže jedna hviezda z detskej lásky. ()

salahadin odpad!

Tohle nemělo být nikdy natočeno...Nekonečný příběh by měl někdy skončit, v tomto případě prvním dílem... ()

mzss1

Tak je to sranda tenhle film vidět, asi, že se bavim jaká je to hlpupost, tak proto nedám odpad. Srandovní příšery (hloupé, trapné). :-) Takže u mě jasných 13% = * ()

kingik

Kdo by si to pomyslel, že série, která tak kdysi senzačně začala skončí tak prach mizerně. Všechno je tu neuvěřitelně odbyté. Triky jsou slabé, o nějaké režii se nedá vůbec mluvit a to co kdysi působilo tak pohádkově a nekonečně se ted smrsklo do malého studia plného nepřesvědčivých kulis. Ale všechno v tomhle filmu není na odpis. Třeba záporáci Zlouni se snaží zaujmout a docela se jim to daří a Bastian v podání Jasona J.Richtera je celkem sympatický klučina, ale když už se místy blýská na lepší časy objeví se v záběru vypelichaný létající pes Falco a máte po dojmu. Scénář postrádá nápady a film vyznívá značně křečovitě. Ve výsledku je to špatný film, ale na úplný odpad to není. ()

MaedhRos odpad!

Jednička byla báječná. Dvojka kupodivu docela ušla. Ale tohle byl zločin spáchaný na divácích, na Nekonečném příběhu i na filmovém řemesle jako takovém. ()

stilgar1 odpad!

Nekonečný příběh měl skončit svou první částí...další jsou neskutečně zhovadilým brakem, kterému chybí špetka atmosféry části první. Třetí části není nic víc než absolutní ubohostí... ()

AllShallFall odpad!

V životě bych nevěřil, kam až může spadnout sláva jednoho z nejlepších filmů všech dob. tohle okolo nekonečného příběhu jen prolezlo a to hodně velkým obloukem. Nekonečný příběh nám tedy nakonec skončil. a to dost katastrofálně. ()

Fingon

Na jedničku to nemá, ale čertví proč se mi to líbilo víc než dvojka... ---- Šílená zběsilost, kterou jsem si po nějakých deseti letech stáhnul a pustil znovu... narážky na klasické rockové písně (Another bites the dust a další), product placement (Lufthansa), naprosto dementní hudba (orchestrální) a jediný slušný herecký výkon předvádí vůdce gangu Jack Black... ()

Campbell

Ten film je děsná sračka, ale když mi bylo asi 7 let tak jsem to sjížděl každý týden:-) Proto z nostalgie 2* a tu jednu navíc za podařenou hudbu. ()