Reklama

Reklama

Ruiny

Trailer

Obsahy(1)

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (474)

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Atmosféra 6/10 Prostředí 8/10/// +houstnoucí atmosféra, pocit děsu a bezradnosti -zdálo se mi to krátké, mohlo tu být více postav/// Něco podobného už jsme tu viděli. Atmosférou mi to hodně připomnělo film Cabin Fever. Námět je sice odlišný, ale i tak hodně zajímavý. Možná by neškodilo pokračování. Zde navíc konečně dostala více prostoru Jena Malone, který by si zasloužila i hlavní roli v nějakém áčkovém projektu. I jako horor je to slušný počin, jen škoda celkem vlažného rozjezdu a velké předvídatelnosti./// Celkem 68%/// ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý hororový thriller. Má dosť dobrý príbeh o skupinke mladíkov na dovolenke v Mexiku, ktorí sa po zoznámení s bratom archeológa rozhodnú ísť pozrieť neznámu starobylú pyramídu, ale po priblížení k nej sú ozbrojenými miestnymi obyvateľmi prinútení na ňu vyjsť, pričom im bránia odísť, ale nanešťastie pyramída je obrastená veľmi nebezpečným systémom rastlín, ktoré sa živia mäsom. Zo spracovania mám ale skôr len priemerné dojmy, z tohto originálneho námetu sa dalo získať aj o dosť viac, ale miesto toho sa tvorcovia držali skôr zaužívaných postupov, čo výnimočnosť takmer úplne zničilo, ale zase stále sa tu toho dalo aj dosť pokaziť, takže nemôžem ani moc kritizovať. Po úvodnom typicky nezaujímavom zoznámení s postavami sa čoskoro dostanú do džungle, kde už sú prinútení vyliezť na pyramídu a potom sa už na to dobre pozerá, síce tu toho moc neprekvapí, ale ani moc nesklame. Ale mrzí ma nevyužitie potenciálu rastlín. ktoré sú až moc držané v úzadí, síce takto to pôsobí uveriteľnejšie, ale väčšie zameranie na horor by filmu pomohlo. A tak tu po stránke hororových scén nie je až tak moc o čo stáť, zaujme pomerne drsná amputácia a to je prakticky všetko, tých pár úmrtí pôsobí len obyčajne a rastliny takmer nič nepredvedú. Herecké obsadenie je celkom slušné, je tvorené hlavne mladíkmi, čo vo väčšine podobných filmoch prekáža, ale tu sú to pomerne zaujímavé postavy, ktoré sú navyše aj dobre zahrané, hlavne Jonathan Tucker v hlavnej úlohe. Réžia mohla byť aj lepšia, ale na ten priemer stačí a s technickou stránkou som rozhodne spokojný, dobrá kamera, slušné triky a k tomu aj príjemné prostredie, tu nemám čo vytknúť. Z tohto potenciálu sa dalo získať aj viac, ale čo už, aj takto je to celkom slušná zábava, ale skôr len na jedno pozretie. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 63%. ()

Reklama

Ruut 

všechny recenze uživatele

K čemu tak mistra Smitha a jeho Ruiny přirovnat? No z pana režisera může, ale taky nemusí, být v budoucnu dobrý filmař. Řekl bych že tyhle masožravé kytičky mají dost společné s těmi od Eliho Rotha v Cabin Fever. To atmosferou, kvalitou triků i scénářem. Snad jen tenhle Kovář nepujde i dál v jeho stopách a nedočkáme se obdoby Hostelu. ----- Isherwood: srovnávat prosluněné Ruiny s Pádem do tmy je hodně velký úlet, ať už ohledně prostředí a i ohledně atmosfery. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Koncept: "Neser sa do cudzích kultúr, bo zle dopadneš", je v mládežníckom turistickom horore posledných desaťročí pomerne dosť často opakovaný. Jednoducho - jeden až x mladých výletníkov z cudziny príde k nezvyčajnému turistickému alebo adrenalínovo-športovému cieľu, vzdialenému odporúčaniam z bedekerov. Tam však okrem čarokrásnej exotiky žije zvyčajne nejaké bubu, ktoré zabíja. Ruiny v tejto záľahe dopadli obstojne, i keď v druhej polovici trochu strácajú dych. Otázka však stojí inde: prečo toľko takýchto filmov? Čo za tým stojí? V koho prospech? Odpovede sú minimálne dve: Výrobcom a zadávateľom tejto odrody teenagersky populárnych kúskov ide o ušľachtilé zachovanie pôvodných, panensky neporušených miest a čo najmenšie zasahovanie škodlivými dôsledkami masovej turistiky (aj v tej adrenalínovej sa už vyskytujú masy - stačí pozrieť niektoré fotky z Everestu). Alebo druhý dôvod, ktorý mi príde logickejší - za takýmito filmami je snaha nasmerovať cieľovú skupinu na turisticky odporúčané ciele, zaručujúce všetkým subjektom cestovného ruchu skvelé zisky, minimálne straty. Pri zachovaní istej sterilnosti, čo sa autenticity poznávania týka, to ale nemusí nikoho až tak trápiť. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

70% (Pozor! Komentářem se plazí masožravé S_P_O_I_L_E_R_Y ! Ty se vám můžou zavrtat pod kůži.) Evoluce vítězí. Zatímco Adéla byla náročná pokojová květinka, které jste k aktivaci žaludečních šťáv museli hrát na housle (a kdo z nás to umí?), tahle její mexická sestřenice jde s dobou – spokojí se s vyzváněcím tónem mobilu a šikovně ho i imituje, když má hlad. Pěkný nápad s pyramidou porostlou Hedera Kanibalis (© Omnibus), česky břečťanem lidožravým, sympatičtí byli i domorodci, držící kolem stráž, aby měla rostlinka klid na konzumaci turistů a na trávení, aby si snad chudinka neuhnala žaludeční vředy. JENŽE. Je dost nuda koukat na to, jak se břečťan vilně vine po lýtkách mládežníků, kteří mě ničím nezaujali (krom toho, že neumí chlastat a pak potupně blijou do klozetu) a jsou mi tudíž naprosto buřt. Pižlání nepižlání, pánev nepánev. Tedy ne pánev holčičí, ale ta železná, rozpálená. I když operace křečových rostlinných žil a zejména pak to sebepižlání bylo výživné a úspěšně mi to zkazilo chuť k jídlu. Trochu mě znechutil i odfláknutý scénář. Vynervovaná Amy mrskla trsem kytky a trefila domorodého klučinu. Paráda! Takže stařešina i s lučištníky toho kontaminovaného hned začali zahánět na pyramidu. Pochopitelně, to si snad měli kluka doma zasadit do květináče? Kdo by ho pak furt zaléval a lapal pro něj mouchy k snídani, že. Už jsem se těšil, jak našim americkým turistům bude chlapec svými znalostmi o nenažrané Adéle pomáhat v boji s tou kytkou... jenže prd. Klukovi jednu kulku mezi oči a nazdar bazar! WTF? Toho scenáristu bez invence bych s chutí pohodil ke kytce na kompost. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (25)

  • Studio zakoupilo práva ke knize Ruiny ještě předtím, než vyšla. Po jejím úspěchu požádalo jejího autora, aby napsal i scénář k filmu na základě své knižní předlohy. Scott B. Smith vyhověl, ale scénář výrazně pozměnil. Nejen že vypustil celé sekvence knihy, ale více si pohrál i s postavami. Například v knize je vražednou révou posedlá Stacy, ve filmu je to Eric. Ve filmu je rovněž zásadně přepracovaný celý konec knihy. (Rodriguez)
  • Štýl pyramídy sa nepodobá štýlu skutočných mayských pyramíd. (Pat.Ko)
  • Grécke postavy, hoci sa v románe vyskytujú, pôvodne neboli zahrnuté do scenára. Režisér Carter Smith presvedčil scenáristu Scotta B. Smitha, aby ich pridal späť do príbehu. (Pat.Ko)

Reklama

Reklama