Eliška a Damián

Česko, 2023, 12 h 28 min (Minutáž: 58–66 min)

Emma Smetana, Robert Urban, Hana Drozdová, Anežka Rusevová, Anna Dvořáková, Jan Komínek, Petr Buchta, Milan Šteindler, Michaela Kuklová, Dana Syslová (více)

Epizody(12)

Hlavní postava Eliška žije v současnosti, ale Damián pochází z roku 1758. Díky elixíru začne Damián cestovat časem a potkává Elišku, která mu není lhostejná. A jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Oba se budou muset vzepřít svému osudu. Damián se totiž má zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou a Eliška se zase musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila. (TV Prima)

Drakex odpad!

Nejsem nijak náročný televizní divák. Nicméně toto je opravdu DNO! Ani nechci nikomu příliš nakládat, ale Ema Smetana aspiruje na nejneschopnější herečku všech dob. Já si nemůžu pomoci, ale ona je fakt strašně špatná. Viděl jsem zhruba dva díly a vlastně jsem se nemohl soustředit na nic jiného než na to, jak strašně špatná herečka ona je. Doufám, že se dřív dočkáme pokračování Rodinných pout nebo 1 254 238 dílu Ulice, než se Prima rozhodne natočit druhou sérii tohoto skvostu! Evidentně i žumpa má své dno! ()

Timur

Katastrofický scénář a za to by se mělo vždy dávat padáka scenáristovi, ale  jinak herci dobrý, včetně Smetany.... ()

Honza03 odpad!

Naprostá kopie filmu Kate a Leopold, v první epizodě Emma Smetana ukáže kozy (mně se to líbilo) ale zpět k tématu, TV prima by potřebovala pročistit hlavu, protože tohle fakt nejde. ()

bratr_jezek odpad!

Tak to se hodně nepovedlo. Mohl to být aspoň průměrný seriál, ale: 1) Tragický scénář, který z cestování v čase udělal skákání tam a zpět bez řádu a logiky, navíc s přibývajícími díly působil otravně 2) Masivní reklama před celým seriálem spoustu lidí spíš odradila a ty ostatní čekali výpravný historický seriál a dostali kulisový odpad. Jediným pozitivem byla zajímavá píseň Jedna vteřina, která však nebyla dost dobře využita (spolu s jinými hudebními motivy)  3) Ani jeden z klíčových hrdinů neumí moc hrát a nějak mezi nimi nejiskří ani potřebná chemie 4) Dialogy a některé zápletky jsou jako z hodně špatné parodie, vše podkopává i vypravěč (to snad ne, to si někdo myslí, že je divák tupec, že to sám nepochopí!?!) 5) Sledovanost nezachrání ani kdyby tam rozpoutali krvavý masakr, celé se to stočilo ve vtipnou parodii nebo tam hlavní hrdinové měli spolu reálný nesimulovaný sex s explicitními záběry ()