Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

• USA Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (více)

Will Ferrell (Mládí v trapu, Elf) hraje Rona Burgundyho, jednoho z nejlepších televizních hlasatelů zpráv v San Diegu v roce 1970. Ron je přesvědčený, že ženy mohou hlásit maximálně zprávy o módních přehlídkách a možná ještě o nejnovějších kulinářských receptech. Jenže Ronův nový kolega v hlasatelně už nebude muž, ale inteligentní mladá žena (Christina Applegate), která je i krásná, i chytrá, i ambiciózní! Když se tyto dvě výrazné televizní osobnosti setkají před kamerou, vypukne hotová válka! (oficiální text distributora)

V.Silver

Film tak geniální, že vypadá jako totální hovadina, ale opak je pravdou! Smrtící dialogy Willa Ferrella a jeho kolegů na pozadí 70. let jsou prostě vrcholem absurdního humoru. 105% ()

Myrreczech

Průměrná záležitost snad v každém ohledu. Gagy velmi kolísají od trapnosti až do výbuchů smíchu, herci jsou dost obyčejní, avšak potěší velké množství cameo rolí snad všech komediálních herců co amerika má. Kdo se chce pobavit jinak než má ve zvyku u americké komedie, Anchorman dokáže dost slušně zkrátit nějakou tu večerní nudu. ()

blackJag

"PANE BURGUNDY, MÁTE MASIVNÍ EREKCI." Zprávařská nálož ve velkolepém ferrellovském stylu. Bitva zprávařských týmů vstoupila svou epikou do legend. 80% ()

P1tr

Will Ferrel potvrzuje svoje pevné postavení mezi nejlepšími komiky světa.Nejen,že si tento film spolu s režisérem napsal,ale on z něj díky svému výkonu udělal i hit!Není to samozřejmě jen jeho zásluha, i ostatní aktéři hrají dobře.Absurdní humor,spousta vtipných scén,dokonalá atmosféra a sehraný tým,to dělá z komedií zlato.A Zprávař rozhodně zlatý je!Rozhodně doporučuji shlédnout:) ()

spikey1

Will Ferrell je odbržděný jako pendolino bez strojvůdce celý film má velmi dobře pod palcem a se všemi přáteli z Frat packu zde kouzlí jak to jde, v různých cameo si povšimnete například Vince Vaughna, Bena Stillera a je tu i má oblíbenkyňě Christina Applegate Tohle je přesně film, který si pustím s kamarády u pivka a vím že se budeme hodinu a půl bavit. Ferrell tu má prostě nadživotní formu. ()

zolo23

Veľmi svižná komédia s perfektnými postavami. Také kamarátstvo medzi hlásateľmi sa len tak nevidí. Najzábavnejší bol určite Steve Carell a jeho IQ. :-) 7/10 ()

Georgex

Na první pohled se může tento film jevit jako další přihlouplá komedie s ještě více přihlouplým Willem Ferrellem, ale musím uznat, že opak je pravdou a byl jsem mile překvapen. Nejsem velkým fanouškem tohoto potrhlého herce, nicméně role nafoukaného moderátora v televizních zprávách mu opravdu sedla a já se královsky bavil od začátku do konce. Hlavní podíl na tom má skvěle napsaný scénář a mohu s klidem říci, že jsem mnohokrát opravdu vybuchl smíchy a ani chvíli se nenudil. Tvůrcům se podařilo do filmu obsadit velký počet známých komiků, kteří sice nedostali vždy velký prostor, ale své role zvládly s velkou bravurou a společně vytvořili opravdu zábavný film. To samé lze konstatovat i o ústřední dvojici Will Ferrell a Christina Applegate, kteří střílí jednu hlášku za druhou. Rozhodně tuto komedii řadím k tomu lepšímu, co poslední dobou vzniklo a mile rád se na ní opět podívám. Moje hodnocení 75% ()

Hollohlaway

Frat pack na jedné velké hromadě se spoustou hostů, to je pozitivní. Ale Farrellův humor je tentokrát víc blábolivý a nechutný než kdy jindy a nebýt soundtracku a scény s bitkou moderátorů, bylo by to vysloveně slabé. ()

venca163

"You know, times are changing...ladies can do stuff now." | "She was Brazilian, or Chinese...or something wierd." | "Boy, that escalated quickly". Kvůli tomu meme jsem se na to vlastně podíval (což neni poprvý, naposled jsem kvůli meme sjel třeba celej seriál). Ty šovinistický fórky žeru. A Will Ferrell mně přijde jako fakt vtipnej pošuk, třeba když mu Danny Trejo na baru s přízvukem dává životní rady a on odpoví "Sorry, řikals něco? Nerozumim španělsky". To je prostě klasika. (80%) ()

sedm.1

Ne zcela standartní komedie,možná snad až parodie,což od týmu kolem Willa Ferrella neni ani překvapením.Nekonzumní humor,spousta vydařených cameo vstupů,přehrávání,které přehráváním není.Skutečně,každého vtip tohoto filmu neoslový,nicméně si stejně myslím,že Zprávaře si vyhlédnou jen zasvěcení a nezasvěcení buď film nedokoukají,a nebo se rovnou stanou novými příznivci nevšedního a neokoukaného humoru Willa Ferrella. ()

vincent

Po Zoolanderovi najlepsi Fratpack. Posanahany scenar, kde mate pocit, ze toto ste uz niekde videli, je spracovany vybornym sposobom. V tom su komedie od FP asi nalepsie. Zoberu zastaraly, 100x pozity material, a urobia z toho vybornu komediu. Herci su vynikajuci, gagy vynikajuce, dej nenudi. Podla mna vdaka Ferrellovi a jeho bande sa americka komedia dostava z priemernosti a nudy. Burgundyho pribeh vas pobavi kolkokrat si ho pozriem.A samozrejme odporucanie: Najlepsie vidiet v anglictine s titulkami. ()

answer

I když jsem značný odpůrce praštěných a přiblblých komedií, tak Anchorman si měl získal. Nevím čím to je, ale opravdu jsem se dobře bavil. ()

tempus

Měl jsem potíže, vůbec dokoukat to (stejně jako Všechno nejlepší! s tím rozdílem, že neuvažuji jeho druhé zhlédnutí), přeci jenom nejsem fanda Farrela (líbil se mi v Mojí krásné čarodějce a v Bengách) a nechci se ani podívat znovu. Nevím, jestli to bylo úmyslný, ale já v tom vidím parodii dramata jako je Letec (oceňuji 1 *). ()

Kejdlo

Jo tak tohle by to šlo. Zprávař je jedna z těch lepších amerických ptákovin a může se (narozdíl od podobných komedií) pochlubit velmi zajímavým obsazením ve vedlejších roličkách. Nečekal jsem od toho nic extra ale mile mě to překvapilo. Will Ferrell je slušný komik a zbytek mu svým zjevem vhodně sekunduje. Nedávno ohlášená dvojka by mohla být velmi zajímavá. Snad to dotáhnou ještě do větších rozměrů než ve zpravodajské bitce. 8/10 ()

SG-1

"Rone, víš, jsou určitě tisíce mužů, se kterými bych teď mohla být, ale jsem si na sedmdesát procent jistá, že miluju tebe." -Veronica- ()

BMAJTZ

Tuhle "věc" bych nikdy neoznačil za výbornou komedii. Ba ani průměrnou. Humor je na mě opravdu hodně trapný i když t byla záminka. Palec dolů a těch pár hvězd pouze za pár opravdu vtipných okamžiků. ()

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)

Han, Leia a Luke jsou zpátky

Han, Leia a Luke jsou zpátky

08.03.2013

A s původními představiteli. Spekulovalo se o tom už od ohlášení Star Wars: Epizody VII, jejíž premiéra je stanovena na léto 2015. Mark Hamill a Harrison Ford přiznali, že mluvili s Georgem Lucasem o… (více)

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

03.04.2012

Zprávař se u nás nikdy nedostal do kin. Ostatně, šlo o čistě americký hit – z 90 milionů dolarů, které utržil, bylo 85 z kin ve Státech. Kult, který se kolem něj postupně rozbujel, ale zasáhl… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)