Okrást svatého Petra není jen tak. Zvlášť, když chcete přijít do nebe! Do krádeže klíče svatého Petra jsou zapleteni tři lidé: zloděj Vilém, podvodnice Emílie a Tobiáš, který je v tom ale úplně nevinně. Při přetahování o uloupené věci skončí všichni tři v zámeckém rybníku u vodníka jako dušičky. Když se ocitnou před nebeskou bránou, svatý Petr je pošle zpátky na zem, aby ve stanovené lhůtě našli jeho klíč, jinak přijdou do pekla. Pátrání je zavede na zámek, kde je čeká kromě krásné princezny a dobrotivého krále setkání se zrádnými kancléři a jejich proradnými plány. Výpravnou koprodukční pohádku podle scénáře Petra Hudského natočil Karel Janák v krásném prostředí Zvíkova, na zámku Sychrov a ve Slavonicích. (Česká televize)

Prezdivenka

Nebyla to nejhorší nová pohádka, docela nechápu ty hejty na sítích. V porovnání třeba s dalším novým vánočním počinem Tři zlaté dukáty, která byla katastrofální jak výkony tak dabingem, se to nedá vůbec srovnat. 60% ()

antalyan

Jestli vám připadá, že všechno už tady jednou bylo, tak by mě zajímalo, jakou pohádku byste natočili. Za mě překvapivě svěží pohádka. ()

Player11

Příliš podobností s Andělem Páně tam nevidím. Co mě ale bouchlo na uší je nepodařený dabing sv. Petra, naprosto nevěrohodná princezna, která snad poprvé mluvila před kamerou, dialogy, kde se odehrávaly obraty naprosto nevhodné do pohádky (nikoho nediskriminujeme, nebo co tam bylo). Do první poloviny těžká nuda, až k usnutí. Děti to moc nebavilo. Vodník dobrej. ()

www

Když celkově člověk vypustí z hlavy vánoční povinnosti a záležitosti. V klidu si sedne a soustředí se na dej a humorně podané scény, tak bych řekl, že je to ve výsledku přijemná pohádka (zhodnoceno až při druhém shlédnutí, když jsem měl doopravdy čas se soustředit). ()

Hanka_M odpad!

Janák a Hudský už nemají ani tu prázdnou slámu. Tohle je fakt zločin za veřejné peníze a už by to měl někdo zastavit. Copak tady v ČR není nějaká objektivní dramaturgická skupina, která by řekla - "tohle fakt ne"??? vždyť Janák přece musí mít nějaké svědomí, nějakou zpětnou vazbu od kolegů, nějaké sebekritické myšlení. To fakt chce žrát z koryta na úkor morálky, české poetiky, českého jazyka a kultury?? Prosím. Já úplně pláču neštěstím, když vidím jeho pohádky a většina z mého okolí má úplně stejný názor. Je možné se k někomu odvolat? ()

Filmyx

nemastné neslané, úspěšně se povedlo scénáristicky zabít a do země zadupat potenciál nejzajímavějších postav (dvojice zlodějů a vodník), druhý den si na nějaký klíč ani nevzpomenete. ()

Lesik odpad!

Tradičně trapně splácaná blbost. České pohádky skončily v 80. letech a od té doby se točí jen šišlavé a podbízivé blbosti, které se jevově jako pohádky tváří, ale je to samý zmetek. ()

drsny_hery

Není to úplně blbý. Princezna je konečně sympatická a nehraje tu Jakub Prachař. Trojici zlodějů objednali z Wishe (chtěli Cavilla, Kluse a Babčákovou), ale alespoň byli příjemně neokoukaní. Novotný s Remundovou už jsou osvědčení harcovníci a jejich vizuál mně bude děsit ještě dlouho. Mohlo to být vtipnější, ale jednu věc u pohádek neodpouštím. Debilní dabing. Ať Slovák radši mluví slovensky, Němec německy a Trávníček přitepleně. ()

Beata.Stybro

Všichni, co tu kňourají, že je to pohádka, co nepřinesla vlastně nic nového, by si měli uvědomit, že tak to u pohádek prostě je - dobro, zlo, zápletka, akce a šťastný konec, k tomu trochu poučení a lásky. Děti to tak chtějí a dokonce to nechtějí ani jinak. Sleduji poctivě pohádky staré i nové. Každý máme nějaký vkus, ale kňourat, že dnešní pohádky nejsou, co za nás bývaly?...To my nejsme, co jsme bývaly, to my už nejsme děti.  KSP vnímám jako velmi povedenou pohádku - bavily mě postavy, jejich herectví, hudba, exteriéry a dějový zvrat, který sice se dal čekat, ale nebyl nudný ani přímočarý. Záporáci byli opravdu odpudiví a s dcerou 8 let jsme se opravdu bavily. ()

clovek1

Další velmi pěkná a úsměvná pohádka v které zloděje, podvodnici a poctivého mládence donutí osud spolupracovat a vtom odvedli i s vodníkem pěknou práci. Také kancléř je důkazem toho, že i dobře zahraná záporná role může pohádku postrčit k úspěšnosti. Úsměvné byly také drobnosti jak pes hrubě kouše panáčka v podobě kancléře, nebo jak kancléř vytýká hostinskému že je podvodník když chce peníze zpět, protože u něho nekradli. Už jen myšlenka že zloděj dokáže okrást i sv. Petra je nadstandardní, bohužel ne daleko od reality a to právě zaujme. Nemohu se ale nezmínit o králi (P. Nárožný) ke kterému mám nejvyšší úctu a když to napíši velmi zkráceně tak tentokrát už mohl dát šanci mladším hercům. Možná by se dalo přivřít oko nad tím že princezna po koupeli připlula na břeh suchá, ale už se asi nedá přehlédnou odstín modrých očí u téměř všech hlavních představitelů a to včetně rybáře, až na pár výjimek které mají oči hnědé. Nutno však podotknout že tato až nepřirozená móda nepostihla jenom tuto pohádku. ()

glumg

Jejda, shlédl jsem teprve teď a fakt líbilo. Hastrman s dušičkami, sv. Petr s klíčem, hamižní správcové, dobrácký král, chytrá princezna, zlodějíčci a švarný chasník. Krásné záběry a příjemná hudba. Prostě moc hezká pohádka. ()