Malá Alica má vystupovať pred hosťami jej rodičov pri popoludňajšom čaji. Aby sa tomu vyhla, odíde z domu. Cez králičiu noru sa dostane do rozprávkovej krajiny. Spočiatku sa tu všetkému čuduje, no postupne sa v rozprávkovej krajine cíti ako doma. Spriatelí sa s jej obyvateľmi - s mačkou Škľabkou, Bielym králikom, Klobučníkom či majorom Húseničiarom. Veľa sa od nich naučí, prežije medzi nimi neopakovateľné príhody a dobrodružstvá a keď sa nakoniec vráti späť domov, ochotne zaspieva hosťom pieseň. Lenže inú, ako mala spievať na začiatku... (oficiální text distributora)

michael.film

Na to že je to dosť starý film je to celkom dobré. Rád si to pozriem znova a to že to má dabing ma dostalo, hlavne kôli tomu že sa triafal do úst. Teda je to dobré. Ale Timovu Burtonovu to neprekoná, aj keď Tim Burton svoju spravil nedávno a mal lepšie prostriedky to teda je samozréjme. ()

Firefox69 odpad!

Vždycky jsem měl pocit, že Lewis Carroll musel při psaní Alenky ujíždět na pěkně silným matroši, a tenhle film mě v tom jenom utvrdil. Příšerná kokotina, kterou lze doporučit snad jen na těžkou smažkopárty. Jedno bezvýznamné plus lze Carrollovi připsat za nonsensovou básničku, která byla i překvapivě dobře přeložena do češtiny, ale ta to sama nevytrhne. ()

Skeewe

Podle mě nejlepší zpracování Alenky, na to, že to natočil jen Halmark studio. Ten moderní paskvil se s touhle klasikou nedá srovnávat ale to dnešní "akčně" odkojení diváci neocení. Jen škoda, ze to naše televize ve snaze ušetřit předabovala i s textem jinak, Whoopi Goldberg jako kočka "Šklíba" je tak trestuhodně degradována na "čínskou kočku", děs to poslouchat, prostě to chce sehnat správnej dabing na jiném kanále. Pokud to ale někoho nebaví, smůla, akční hrdinové jsou jinde, stačí přepnout stanici, tohle je stará klidná klasika s překvapivě povedenou výpravou, ()

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (více)