Série(2) / Epizody(20)

Poté co přežila útok Godzilly na San Francisco Cate šokuje další skandální tajemství. Obklopená řadou hrozeb se vydává na dobrodružné pátrání po celém světě za pravdou o své rodině a tajuplné organizaci zvané Monarch. (Apple TV+)

Akira777 odpad!

Skončil jsem u čtvrtého dílu, jako měl bych dát jednu hvězdičku za monstra a pár dobrých scén s minulosti, ale prostě nemůžu. Celej seriál je prostě špatně, ne nemusel tu být Godzilla, ale něco víc o těch ostatních monster. Tohle je příběhově na úrovni Ordinace v růžové zahradě, jen v MonsterVerse. ()

hroubek

S01 - Lehké zklamání. Po prvních pár dílech jsem byl dost nadšený a fakt jsem se dobře bavil. Líbilo se mi, že má seriál dvě časové linky, odkrývají se tajemství o původu organice Monach a ke všemu se občas objeví nějaké monstrům. Vizuálně seriál vypadá dobře, herecky to taky nebylo vůbec špatné - tedy až na pár jedinců. Atmosféra taky v rámci možností fungovala. Jenže, co se nestalo. Po pár dílech se celý seriál začal rozpadat, protože byl až moc hloupý, věci se děly tak jak scénáristé potřebovali a to, že to nedává smysl jim vůbec nevadilo. Příběh se soustředil na rodinné traumata, dialogy tahaly za uši a některé momenty se fakt nepovedly. Neříkám, že to v rámci guilty pleasure nefunguje, netvrdím že to místy není dobrý, protože to má cool momenty, ale je tady hodně znát, že tu chybí jistá odlehčenost a nadhled, a tah na bránu. Více monster, méně vylévání srdíčka, více přemýšlení, méně velkých blbostí. Snad v druhé řadě to bude lepší. ()

fabecc1222

Tak jak se dalo čekat, tak trailery klasicky klamali tělem a vesměs všechny záběry a bitky monster jsme viděli už v nich a zbytek se jede klasická vztahovka, která je místy bohužel až nesnesitelná, a obzvláště první dva díly hodně hraničí s tím, že budete mít chuť s tím přestat. V druhé půlce se to naštěstí trochu rozjede. Tvůrci pochopitelně odškrtávají jedno béčkové klišé za druhým, ale aspoň to začíná vypadat, že pro celý ten svět bude mít seriál docela solidní význam, pokud teda tvůrci dokážou udržet myšlenku napříč díly. ()

JohnSmith

Dvě dějové linie, které spolu souvisí a odkazují na sebe. Ta v 50 letech není špatná a je alespoň trochu zajímavá. Ta v roce 2015 je příšerná, a to hlavně díky japonskému castingu. Herci nesympatičtí a role napsané na pěst. Jediné pozitivum je Kurt Russell, který nad všemi vyčnívá, stejně jako Godzilla. Nedokoukal jsem to celý, protože to prostě nešlo. ()

Krasus

Velké nic. Natočit 10 hodin čehosi, nazývat to seriálem a v reálu ukázat tři vteřiny, jak se probouzí Godzilla, to je na metál. Jo a Slečna Cate je to nejotravnější stvoření, co jsem na filmovém plátně zažil. ()

kenkaku

Ukázkově špatný seriál. 1) parazituje na očekávání diváka (Godzilla a spol) a ve finále ukazuje úplně něco jiného (trabličky jedné rodinky). 2) způsob vyprávění je debilní. Neustále se skáče mezi liniemi času (klidně 10x za epizodu) a přitom se děj nikam neposune. 3) maximálně nechutný je casting. Ve chvíli kdy se objeví protivná postava (které je na obrazovce pořad) a minimálním dopadem na děj, je na 100% jasné že jde o kolonku ve woke tabulce. Viz. Barevná queer s bipolární poruchou. A to že jedna z hlavních postav musí být lesba a páry jsou výhradně diverzní je už jen třešinka na dortu. Podrobně u jednotlivých epizod. ()

Wally

Průser...inspirováno Godzillou bez Godzilly... Ano, přiznávám se, že patřím k těm pitomcům, kteří tvůrcům naletěli na trailer, kde se na 5s objevila Godzilla. Bohužel za celých deset dílů se tam neobjevila o moc víc... Průšvih! ()

Paldiny

Seriál sa nebojí ísť navzdory očakávaniam, preto toľko mizerných hodnotení. Ak vám ale nevadí, že sú netvory viac v reči ako na obrazovke, tak smelo do toho. Dej popisuje osudy troch generácií v dvoch časových obdobiach, ktorých spája rodinné puto a Monarch – taký ekvivalent NASA pre výskum prerastených jašterov. Tie si sem-tam vyhodia z kopýtka, a potom šupky-dupky späť do pelechu. Tvorcom sa veľmi šikovne podarilo vtesnať do príbehu neduh dnešnej doby a to silu dezinformácií, kedy sa dokáže zakamuflovať trebárs aj spustošenie mesta o rozlohe 120 km². Priechod fantázii nechali na voľnobeh hlavne v emočne vybičovanom finále, kedy samotný pelech navštívime a kedy možno dôjde aj na nejakú tú epickú bitku. Prepojenie s univerzom je skôr okrajové a nelimituje, pokiaľ nemáte zrovna v pamäti napr. taký Ostrov lebiek. A tak by som možno len spravil z desaťdielneho seriálu osemdielny, inak nemám väčších výhrad. ()

Sunny.69

Jediný důvod proč si aktivovat Apple TV+ je tenhle seriál. Jo, bylo tam celkem dost málo Kaidžú, ale tenhle seriál neměl tak úplně být o monstrech, jako spíš o organizaci a lidech kolem. Za mě dobrá podívaná, a i ta Godzilla se nakonec ukáže. ()

GavlaDan

Mně to přišlo jako docela fajn seriál. Vizuálně je to něco nepopsatelné slovy. Fakt mě štve, že jsem to nemohl vidět na velkém plátně, ale jenom u sebe doma v obýváku. Protože to vypadá mnohem lépe než poslední filmové projekty MonsterVerseu. Z Godzilly jde skutečně cítit ta obrovitost, to že skutečně něco váží. To bylo strašně super po těch několika posledních MV filmech. Skoro to na mě působilo stejně jako Godzilla (2014), kterou mám fakt rád. Nicméně v tomto seriálu těch obřích monster není zas tolik. Je to zaměřené spíše na lidské postavy, které mi přišli fakt super, zábavné, zajímavé a tak. Hodně fajn bylo i prolínaní dvou časových linek. Mysteriózní linka točící se kolem zmizelého otce mě mega bavila. A současně to tím i přirozeně prohlubovalo mytologii MonsterVerseu. Bohužel tu bylo pár výplňových epizod, které když přeskočíte, tak vlastně o nic nepřijdete, což je škoda. V poslední epizodě jsme dostali tak nějak trochu otevřený konec a já jsem rozhodně pro, aby vznikla druhá sezóna. 7/10 ()

Batahst8

5/10. Hele sračka to rozhodně není. Největší problémem seriálu je asi ta rozkolísanost jednotlivých epizod, kdy po prvních třech dost dobrých epizodách přišli dvě totálně nudné epky. Sice potom zase následovala jedna vcelku dobrá epizoda, ale potom zase přišla jedna naprosto katastrofická epizoda. A co se týče posledních třech epek, tak osmá byla ok, devátá byla průměrná a desátá byla hodně dobrá. A to samý můžu říct i o příběhu a postavách, které mě v jednu chvíli celkem bavili a ve druhou mě totálně iritovali. Naopak největší předností seriálu je ta velkolepost, kde obzvlášť scény s Godzillou berou dech. Obě časové linie se dobře propojují, soundtrack je dost dobrý a řemeslně ten seriál funguje na jedničku. Seriál by zřejmě potřeboval zkrátit minimálně o dvě epizody, postavy a příběh sem tam nefungujou, ale vlastně mi to celkově přišlo průměrný. P.s.: Kurt Russell je pořád neuvěřitelný frajer. ()

Israha

Zbytečně moc dílů. Ten trend, kdy streamovací služba objedná určitý počet dílů, a neřeší se, jestli na dané ploše pak bude obsah série dostatečně nosný, mi už chvílemi začíná lézt krkem. Otravná, nudná a zdržující zápletka o dvou rozmazlených zetkařích a jejich kámošce (které navíc jejich herci stvárnili kulantně řečeno nedokonale), co hledají taťku, a když ho najdou, tak zjistí, že ho vlastně nechcou znát, je tam kvůli tomu vyloženě navíc a co je ještě více k vzteku, je prostor, který je jí věnován na úkor například scén z 50. let. Kdyby se osekala stopáž na polovinu a bylo to jen o Monarchu jako organizaci a o postavách Billa, Keiko a Leeho, bylo by to jedině ku prospěchu. A ani bych se pak nezlobil, že titáni měli velmi limitovaný screentime, protože tenhle seriál o tom, jak monstra ničí města a trhají se na kusy, ani primárně být neměl. Škoda, no...druhou sérii, pokud vznikne, budu sledovat jen z povinnosti. ()

ROCK,THE

Jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl, užil jsem si doslova každý díl plný napětí a příběhu který se zaplétal a vy jste se těšili na další díl kdy se další spletité klubko rozplete. Opravdu jsem z toho měl pocity jak při sledování Game Of Thrones. Naprostá špička! 10/10 ()

Ydrosten

Prázdná nudná story o hledání táty v podání unuděného týpka a jeho nově nalezené sestry. Godzilla tu je v celé stopáži asi 2 minuty a jinak tu jsou ještě asi 3 potvory, na 8 vteřin. Celé je to pomalé, ukecané, postavy nic nedělají, nikomu nefandíte - ani té Godzille - k nikomu se nemáte jak připoutat a i když je tu 800 flešbeků, tak se o postavách nic nedozvíte. Nejhorší ale nakonec. Nejen že se do středu země dá dosta asi z 58 míst na planetě ale oni si ještě naserou do "loru" tím že najednou v dutozemi funguje čas jinak, což bych řekl že dost podrazilo nohy sekvenci v Godzile vs. Kongovi, kdy je ta skupinka v dutozemi společně s Kongem kdy tam byly xy hodin aniž by nahoře v normálním světě uplynulo asi tak 30 let. Tak děkujeme za další kraviny v už tak dokurveném světě. Tohle byl těžkej omyl a vzhledem k tomu že to skončilo jakž takž uzavřeně, předpokládám že druhá serie nebude. ()

agassi68

Tak sa jeden teší ako malý Jojo, že uvidí boj monštier v 10 dieloch a nakoniec monštrá uvidí - na pár sekúnd. Z toho polovicu času v klamlivom trilleri. Zvyšok nudná omáčka pre dnešnú sociálnymi sieťami vymletú mládež.. ()

Kopi1

První a poslední díl nejlepší a to jsou navíc takové průměrné, hlavně díky výskytu Godzilly na chvilku, jinak ji čekejte celkově okolo 5 min čistého času v ostatních epizodách. Zde bohužel Apple šlápl vedle skoro se vším - hlavně scénář a casting moderní trojky, která je nesympatická, otravná a chová se naprosto nelogicky. Také je to celé hrozně natahované, měli udělat max tak 6 epizod a aspoň by byl rozpočet na více monster namísto těch nudných scén o ničem. Jediní charismatičtí herci jsou ve flashbacku a trochu Kurt. ()

Hapretor

Dobré to bylo ... nečekaně ... zabavilo ... neurazilo ... Kurt senior to jistí ... junior hrál též sympaticky a kvalitně ... geny se nezapřou ... ()