Dej si pohov, kámoši 2

• USA Grumpier Old Men (více)

Divácký úspěch komedie o dvou hašteřících se sousedech Dej si pohov, kámoši (1993) vedl o dva roky později k natočení volného pokračování. Staří kamarádi a rivalové John Gustafson (Jack Lemmon) a Max Goldman (Walter Matthau), kteří bydlí v minnesotském městečku Wabasha, se tak vrátili ke svému každodennímu špičkování. Oba muži připravují svatbu svých dětí Melanie (Daryl Hannahová) a Jacoba (Kevin Pollak), kteří se v prvním filmu zasnoubili, a zatímco John si zvyká na novomanželský život po boku Ariel (Ann-Margret), bručounský Max tráví osamělé večery doma. Ovšem jen do doby, než se do městečka přistěhuje pohledná Maria (Sophia Lorenová), která si hodlá otevřít italskou restauraci v prostorách oblíbeného rybářského obchodu obou kamarádů… Snímek Dej si pohov, kámoši 2 je stejně jako první díl postaven na souhře dvou velkých filmových komiků Jacka Lemmona a Waltera Matthaua, kteří už bohužel nejsou mezi námi. Obě komediální hvězdy společně vystoupily v řadě filmů (např. Štístko, Podivný pár, Na titulní straně) a i tady dokazují své mistrovství. Ve vedlejších úlohách jim zdařile sekundují další představitelé, zejména Burgess Meredith jako Johnův nadržený tatínek a nestárnoucí Sophia Lorenová v roli ovdovělé Italky. Stejně jako v případě prvního filmu byl autorem scénáře Mark Steven Johnson, který i tady prokázal nevšední pochopení pro život seniorů (v době vzniku pokračování mu ještě nebylo třicet let). (Česká televize)

otík

Velmi povedené pokračování, které se zaměřuje na druhého kamaráda a na jeho vztah k ženě. Výborná zábava a navíc i lidský příběh. ()

3n3my

Ufff, no tak dvojka pre mňa hadam ešte lepšia ako prvá časť. Síce vianočná atmosféra v jednotke mala navrh, no ani v tejto časti pekná krajina nezaostáva a navrch má aj scenár. No a keby náhodou hrozí nuda, tak ešte je tu stále Sophia Loren, ktorá tu čoskoro šesťdesiatročná vyzerá stále skvele a našim dedkom tak trochu "zdvihne sebavedomie" :-) ()

andrii

Ale když italská múza svou chůzí přítomné rozjaří. Sny o snídani v trávě, drahá druhá míza dny rámuje. Ani po večerech si nehodlá hovět v papučích. ()

dvopet

O chlup slabší než první díl, přece jen znovu použítá ta samá šablona ztrací při opakování na síle, přesto ale nuda nehrozí a ti dva pánové v úctyhodném věku pobaví zase a naprosto spolehlivě. Protože se zkrátka nejedná o blbý typ humoru. Nu a buďme upřímní, Sophia Loren jim to také nekazí. Nakonec doporučuji zhlédnutí závěrečných titulků, stojí za to. ()

lennyd

Poté co se oba starouši, John i Max (Walter Matthau, Jack Lemmon), usmířili, mají před sebou nelehký úkol. Připravit svatbu svým dětem. A aby to neměli vůbec jednoduché, vše komplikuje krásná italka Maria (Sophia Loren), která koupila místní obchod jejich společného přítele a hodlá z něj udělat italskou restauraci. To ale nemohou John s Maxem připustit. Max ale zjišťuje, že mu Maria není vůbec lhostejná ... Jako většina pokračování, tak i druhý díl "dědků" nepřináší tolik zábavy, jako ten první. Je to způsobeno hlavně tím, že kromě asi dvou pětiminutových scén (kdy oba dědci chtějí Marii překazit kšefty, a kdy se mezi nimi opět rozhoří boj) působí film trochu nudně, a vlastně se v něm nic moc neděje. Jak vše dopadne je zřejmé hnedka od prvních minut, takže ani žádné velké překvapení se nekoná. A taky mne zklamal český dabing, páč mám pocit, že v prvním díle Maxe daboval někdo jiný, a mělo to jiný říz... ()

Pavlínka9

Slabší "druhý díl", kdy se naštěstí nezměnili hlavní představitelé, ale navíc přibyla i jedna baba ;) Sophia Loren okouzluje snad všechny ve své roli cizinky v novém městě ;) Krindipindy mi šlo už sice na nervy, ale dokoukala jsem to do konce. Ale rozhodně už příště vím, že znovu se podívám už jen na "jedničku". ()

jujec

Jeden v příkladů, kdy je "dvojka" lepší než "jednička" - taková hádka v budoucí restauraci o sexu mezi dospělými lidmi, kterou utne 95letý dědula, stojí za to. ()

JohnSmith

Pokračování kámoše je poněkud slabší. Není tak vtipné, místy je i smutné, ale na druhou stranu přibyla šedesátiletá sex bomba Loren. Tak jako tak je to solidní komedie. ()

Georgex

Takhle jsem si to nějak představoval! Po nudné jedničce přichází fantastická dvojka, která daleko předčila mé očekávání a svého předchůdce jednoznačně převálcovala. Jack Lemmon a Walter Matthau váli v tomto filmu, přesně podle mých představ. Spousty vtipných scén, výborný nápad na pokračování, příjemné prostředí, které působí lépe než zima v předchozím díle a hlavně spousta klukovin, kulišáren a přetahování nejdřív proti novému nepříteli v podání Sophie Loren, poté sami mezi sebou. K tomu přibila do města další starší paní (matka Marie) , která chrlila jednu hlášku za druhou a scéna námluv mezi stařičkým a opět dokonalým Burgessem Meredithem a touto paní, patří k nejlepším scénám z filmu. Jedinou výtku mám k trošku zbytečným a nudným scénam námluv mezi dcerou a synem dvou hlavních postav, tam to trošku skřípalo. FIlm doprovází úžasná hudba v podání Alana Silvestriho. Jedná se o perfektní komedii pro odreagování. moje hodnocení 75% a tento film se hned po Správné dvojce 2 řadí k mým nejoblíbenějším s touto vtipnou dvojkou. ()

vitekpe

Druhej kamos potreboval taky holku, tak natocili tenhle druhej dil. Plus nejaka omacka kolem. 3+ P.S.: ve vterinove roli pohledna Allison Levine, kterou vubec neznam, ...asi protoze nenatocila prakticky nic. ()

Wally

Pro mne o fous lepší než (i tak skvělá) jednička. Vedle S. Loren se mi tady nejvíce líbí B. Meredith v roli Johnova otce. Bavil jsem se. ()

Davej

Nedosahuje kvalit prvního dílu. Možná až příliš se tu upozorňuje na to, jak je Sophie Loren ještě v 60 (a více) letech velká kočka, což trochu nekoresponduje s mým názorem. Uvidíme za 40 let. ()

wosho

Pokračování je pratkicky totožné coby jednička, jediné co je zde k dobru je obsazení S. Loren. Celkově se jedná o dobrou, staromodní sérii komedií pro inteligentnější dospělejší publikum, co nesází na hrubozrnný humor (tak v USA oblíbený). ()