Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

Wacoslav1

No řekněme, že se jedná o nadprůměrnej rozjezd série. Některý hlášky a situace jsou určitě zapamatování hodné a především typicky ve stylu pana JC. No k tomu někdy patří i ten bláznivej humor doslova za každou cenu, kterýmu prostě úplně nehovím. Je to solidní film, ale i tak malinko přeceněnej. Za mě 65% ()

filmfanouch

Asijskou filmovou tvorbu jsem v posledních letech opravdu rád nakoukával, poslední dobou ale na prozkoumávání asijské kinematografie nebyl zas takový čas. Proto jsem rád, že jsem po dlouhé době mohl díky Kinu Aeru vidět původní Police Story s Jackiem Chanem, vidět ho vůbec poprvé v životě a to ještě na velkém plátně. Asi bych neoznačil Police Story za nejlepší film Jackieho Chana, rozhodně jsem si ale jeho sledování užil a především šlo o náhled do doby kdy Jackie Chan ještě nebyl také provařen v Americe jako hvězda série Křižovatka smrti nebo remaku Karate Kida. Tohle je Jackie Chan v 30 letech a pravděpodobně ve své nejlepší formě. Především je ale nutno dodat, že Police Story je remake amerického filmu Ochránce což byl také Chanův první americký film. Nespokojenost s režisérem a zoufalost s výsledným filmem Chana dokopala k tomu aby si doma natočil vlastní verzi, která vyšla ve stejný rok jako ona americká. A i když jsem neviděl onoho slavného Ochránce, Police Story je jedním z těch remakeů, které si svou existenci dokáží obhájit. Jackie Chan především zde dokázal předvést svůj jedinečný herecký styl- je to mlátička, která dostala titul následníka Bruce Lee, zároveň je ale Chan dokonalý v komediální úloze a jeho grimasy jsou jedinečným prvkem jeho hereckých výkonů. Především je Chan původně kaskadér a tudíž si všechny akční scény během natáčení Police Story natočil sám. A ano, opravdu proskakoval opravdovým sklem. A ono ten skluz v obchodním centru se opravdu stal. Police Story dokáže parádně jet celou dobu a především to do diváka pere od začátku. Automobilová honička ve slumu nebo pronásledování autobusu je parádní a to je teprve prvních 10 minut filmu. Hned vzápětí se objeví zápletka, které se lyne celým filmem a to co se na plátně děje je hrozně směšně a vtipné. Ale to proto, že to směšně a vtipné má být. Chan je parádní protagonista, který je tak trochu idiot a tak trochu největší machr v terénu a především na Chanovi film stojí. Nejenom jako na hlavní hvězdě nebo člověku, který obstarává kaskadérské kousky. Ale také jako režisérovi. Chan si prostě během natáčení ukousl příliš velké sousto, zároveň ho ale dokázal rozkousat aniž by zbyl jediný kus drobku. Především je ale obdivuhodné jak je film primárně akční komedie, pár minut před koncem se ale reálně zvrtne v několik vážně braných momentů. Ka-Kuiovi ve finále z toho, že ho obviňují z vraždy kolegy trochu hrabe a má srdcový proslov svému šéfovi o tom, že oni nasazují životy v terénu a on si válí zadek v kanclu. Je to reálně vážný moment, který ale funguje a nepůsobí jako fraška. I závěrečná scéna a vyvrcholení konfliktu není typické a vlastně bych rád viděl Police Story 2, který by si měl ( na rozdíl od dalších filmů) ještě držet nějakou kvalitu. Líbila se mi kamera, která dokonale zachytila veškeré akční scény a minimálně honičku ve slamu nebo finální kopaná se sklem v mé hlavě budou ještě hodně dlouho. Velká paráda je ale především sklouznutí v centru, které nám film pro jistotu ukáže rovnou třikrát z různých úhlů. A i když se třeba takový soundtrack opakuje pořád dokolečka tak se vlastně neomrzí. Je to akční blbina, která sice občas padá do trochu temnějších vod, pořád je to ale především akční kopaná kde se sází na Chanův humor a akci. Ale to někdy stačí. Nemám pocit, že by byli vedlejší charaktery kdovíjak úžasné (oceňuju jak film pracuje s Ka-Kuiovou přítelkyni) nebo, že bych nutně musel film zapisovat do síně slávy akčních filmů, rozhodně je ale fakt super a užil jsem si ho. A co film dokáže vytěžit z toho, že Ka-Kui šlápne do hovna nebo i celá scéna s telefony.. Geniální! () (méně) (více)

sheen

Jako JC za mlada, plný energie, ten film má šílený spád a výbornou akci, prostě to co bych od filmu s mladým JC čekal. ()

Ruut

Prvotřídní zábava i akce. jackie Chan v nejlepší formě. Hodně poctivý film. Je z nej cítit ta obrovská chuť Jackieho i celého jeho štábu udělat poctivou akční jízdu. Vypadá mnohem dražší než jaký měla veskutečnosti rozpočet. No a když člověk ví že všechny ty těžké akční kousky točil samotný Jackie bez dablérů tak musí jednoduše smeknout. Však taky Jackie ke konci po všech těch pádech a průchodech přes pravé (!!!) sklo vypadá hodně zřízeně. ()

HAL

Příliš hloupé i na parodii, příliš pitomý humor ve chvílích kdy se zrovna někdo s někým nemlátí a příliš nudně natočená akce v tom zbytku. Akční skopičiny Jackie Chana jsou efektní, ale těch pár úsměvných okamžiků z toho ještě nedělá dobrou zábavu... a pokud u akčního filmu usínám, tak je něco hodně špatně. 6/10 ()

Anderton

Keď sme mali dvanásť, tento film sme zbožňovali. Keď som ho videl teraz po dlhom čase, nebavil ma. Čo z toho vyplýva? Že Police story je film pre 12-ročných chlapcov. Na tom samozrejme nie je nič zlé, keďže ako vieme, u chlapa sa vyvíja najmä telo a myseľ, ak vôbec, až v druhom rade. No ale k veci. Humoru som si príliš nevšimol, romantická linka je čistá výplň stopáže a od Chanových féroviek som očakával viac invencie. ()

Campbell

PS je dnes již kultovka, jo to byly časy když jsem tohle sjížděl na VHS. Ale abych řekl pravdu tak dvojka je teprve jízda. Tohle je spíš takový slušný rozjezd. Jackie předvádí až neuvěřitelné kousky a bitky stojej za to. Bitky jsou to co Jackieho filmy vždy táhlo na úkor příběhu(bohužel dnes je většina jeho filmu slabá). ALe když začne dávat dělovky tak je to opravdu zábava a člověka baví se na to koukat. Je dobře že v tomhle filmu se Jackie nesnažil nacpat humor ale dával ho pozvolna. Prostě klasika jak má být. ()

predators

Tak na to, jak dobře je tento film hodnocený, jsem čekal daleko více. Je to trošku zklamání, protože se mi nedostalo tolik bojových scén, jako v jiných Jackieho filmech. Příběh není špatný, pár komických situací se tu taky najde, ale málo boje...my chceme víc:-) Ale abych se z toho trochu vykecal, tak hodnocení je tako vé, jaké je proto, že beru Jackieho filmy jaksi zvlášť a dívám se na ně jako celek a taky proto takové hodnocení. Prostě má mnohem lepší.:-)65% ()

PetrPan

Šílenec z Hong Kongu rozjíždí jednu ze svých skvělých akčních jízd. Všechny původní "policejní příběhy" mají pro mě nádech nostalgie, ale akce ani po letech neztratila nic ze svého půvabu, choreograficky šílené bitky s naprostým "mlátičkovým" peklem na závěr. I přes jednoduchoučký příběh a pitvorný asijský humor patří Police story k filmům, ke kterým se rád jednou za čas vracím. ()

Joker Punx

Moje srdcovka z dětství, teď přesně nevim kde jsem viděl poprvé jedničku Police Story. Ale určitě vim že jsem viděl druhý díl týhle série jako první. Tohle je jeden z nejlepších a těch lepších filmů Jackieho Chana. Skvělá typická choreografie Jackieho soubojů. Závěrečná bitka v obchoďáku je jedna z nejlepších vůbec. To co si kvůli tomu Jackie vytrpěl si zaslouží respekt. Skvělý závěrečný titulky, záběry z natáčení filmu to co se Jackiemu a jiným hercům během točení scén stalo. A do toho hraje Jackieho skvělej song Hero Story, poprvé když jsem to slyšel v tom filmu, vůbec jsem nevěděl že to zpívá sám Jackie Chan. Jo tohle je starej dobrej Jackie Chan, škoda že už takový filmy dneska netočí, ale chápu že už dneska taky na to nemá věk. Osmdesátky byli pro kariéru Jackieho Chana nejlepší! :) ()

Chrustyn

Musím uznat, že na tuto Chanovu klasiku jsem se hodně těšil a všemu napomáhal i fakt vysokých hodnocení, které film nasbíral. Ve výsledku se však jedná o zklamání. Film má sice co nabídnout a jsou tu všechny aspekty ostatních Chanových filmů jako skvělé bitky, kaskaderské kousky a celkový nadhled. Jde jen o to, že je tu všeho hrozně málo. Film sice otevře skvělá akční scéna ale po zbytek filmu už na diváka čekají jen tři povedené bitky a akční nářez v obchoďáku. Jedná se tedy o lepší průměr ale je vidět, že film inspiroval celou řadu zámořských filmařů a i "Miša" Bay se zamlada nejspíš na Chana díval, což dokazuje úvodní akční scéna s výbušným průjezdem vesničkou. Po druhém shlédnutí slabší 4* ()

Yardak

Velké akce na začátku a konci filmu jsou brilantní. Střed filmu vyplňují komické prvky, které Chan zvládá dokonale. Nejlepší film, který Jackie Chan režíroval. 90 %. ()

anais

Na můj vkus trochu málo kung-fu na úkor humoru. Pokud bych to ale měl hodnotit jako komedii, pak jeden z nejlepších Jackieho filmů. Některé scény mají naprosto dokonalé načasování - asi nejlepší je ta, v níž Jackie velkohubě machruje před důležitou svědkyní, kterou musí hlídat, zatímco vše slyší jeho přítelkyně. Na konci je jedna solidní bitka, tentokrát bez humoru, s trochou asijsky přehnaných emocí. Asi nejvíc mi v hlavě utkvěl záběr Jackieho hlavy prorážející do skla díru (takhle to možná zní normálně, ale je to kousek, za který by se nemusel stydět ani Tony Jaa). A vůbec, v závěrečné scéně je tříštění skla dominantím prvkem. Film měl údajně vliv na nejlepší filmy Johna Woo („lepší zítřky“, Hard boiled…), protože se v něm motají policisté, nasazují své životy, kulky sviští, pomsta je jediným východiskem…No, wooovská (vuovská:-) je hlavně finální bitka než celý film - ten je spíš Jackie-komik, v té nejlepší formě. ()

Roman.Ticka

Vždycky když Ťamani udělají ze svých kop se, kop tam komedii, je to sranda. Snímek má vyšší kredit díky použité technice zrychlování, která je dnes nahrazená opačným postupem. Ono vidět jak nekontrolovaně lítají tělesné orgány různým směrem a ještě se zrychlením, je zábava jasná i kdyby čert na koze nejel. Jackie Chan je borec, jeho potrhlý výraz k už tak mrštnému tělu, tvoří dokupy zaručenou podívanou. Jako správná hospodyně musím dát palec dolů pokud jde o likvidaci tak úhledně načančaného obchoďáku. Vidět dominové rušení narovnaných regálů a upravených výloh v roce 1985, kdy u nás byly jezdící schody max. tak Ukrajina a podobné dodnes funkční výrobky made in Sovět značek, asi bych to jen tak nevydýchala. Navíc slovo SALE bylo pro našince jednak cizí slovo, jednak totální tabu. ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu