Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

Kalkulon

No prostě masakr. Děj měl občas slabá místa. Bitek sice moc nebylo, ale ta konečná je tak úžasná a tak nacpaná kaskadérskýma kouskama, že pod pět prostě nemůžu. Jackie byl fakt akční šílenec. I když už bude natáčet na starý kolena jen trapný komedie, pro mě to bude pořád akční ikona. ()

melisos

Je to můj nejoblíbenější akční film . Tohle by mělo být vzorovým příkladem všem těm filmům , které mají ambici mít zajimavou akci ( viz. americká žumpa Chucka Norrise a Stevena Segalla ). Jackieho režijní debut , který je zároveň i jeho vrchol . Od té doby už se mu nepovedlo natočit nic stejně dobrého . Všichni , kteří mají rádi Chana by tenhle film měli povinně znát a vysrat se na jeho americké nesmysly , protože v rámci Ameriky nenatočil skoro ani jeden dobrý film . Akční scény v tomhle filmu na tu dobu jsou přímo průlomové . Ač zde není úplně tak skvostný příběh ( to je sice v rámci HKC jedno ) , tak mě bavil a byl i vtipný a nemohu stále uvěřit že tohle natočil za 1 000 000 dolarů , ale Hong Kongských . ()

Matamoroz

Kaskadérská exhibice. Humor a příběh je takový prostinký...Na moje oblíbené Smrtonosné zbraně to nemá, ale nedá se tomu upřít určité kouzlo. ()

Madhuri

Mám upřímně radši Jackieho filmy s tématikou staré čínské kultury a tradičními boji (drunekn master, snake in the eagle's shadow, young master...), než jeho filmy jako právě police story... Mám radši když bojuje s jedním nepřítelem a já se můžou detailně soustředit na choreografii, než když na něho vletí celý gang...Ale nemůžu říct že by mě police story nebavila, jak už je u Jackieho dobrým zvykem výborných kaskadérských kousků, u kterých se opět málem zabil (sjezd ze světla), se nám tu dostává dosytosti a i ten jeho "podivný" humor a všelijaké pitvoření, který rozhodně každému nesedí (mě třeba jo :D ), se tu najde (scény s dortem u něj doma :D )...No a na konci se z něj stává totální maniak co chce všecky zmlátit a je s nervama totálně v pr*eli, což jsem lehce nepochopila proč to zrovna tady skončilo ale dobře :D Sečeteno podtrženo další Chanovská kultovka plná akce a kaskaderských triků, která se řadí k těm nejlepším. Ale já radši zkouknu něco se starší tématikou... ()

wallax

Gigantická pocta filmom s tématikou bojových umení. Do detailu vymakané akčné scény, špičková choreografia, každej jednej z nich, nesilený humor, neuveriteľné až nadľudské výkony kaskadérov, príjemný príbeh a dobrá hudba. Pri pozeraní mi stáli chlpy asi aj v ušoch...Jackie natočil v roku 1985 akčno komediálny skvost, ktorý má hodnotu aj o 30 rokov neskôr a to nie len pre milovníkov akčných filmov...a ešte dlho mať bude. ()

MaxQ69

Scénář hodnotím jako absolutní brak. Ale Jackie... Smekám. Jiné označení než "borec" pro něj nenacházím. Ty pohyby, všehcno je tak ladné a plynulé. Skutečný boj, nikde žádné triky ani speciální efekty. Tím u mě, již tak dost oblíbený, Jackie dost stoupl. Být dobrý scénář, mohl to být jeden z nejlepších filmů vůbec. Jackie a nakonec i jeho spolupracovníci tomu toiž dávali obrovský potenciál. I přes nevydaření námět, musím dát plný počet bodů. ()

MorraEddie

Příjemná akční komedie u které Jackie ukazuje svůj komediální talent a hlavně jeho dar od boha v podání neuvěřitelných kousků co umí jenom on. Film jede jako vlak bez zastávky od bodu A k bodu B aniž by jakkoliv přibrzdil. Tuhle jízdu by si žádný fanoušek akčních komedií neměl nechat ujít. 78% ()

RomanBond007

Dobrý film, hlavne v oblasti nakopovania zadku. Jackie Chan je môj obľúbený herec, videl som väčšinu jeho známych filmov. Tento je dejovo jednoduchý, ale inak skvelý. Pokračovania taktiež nie sú zlé, každé o niečo inom, možno najlepšia časť je ešte Pomsta Jackieho Chana, zatiaľ posledný film série, ktorý je výborný. Super film.80%!!! ()

HKstars

V roce 1985 se Jackie Chan rozhodl "přehodit výhybku" a za tehdy astronomický jeden milión amerických dolarů natočil akční film nové HK vlny. Současné lokace, minimum humoru, maximum akce. Kvůli tomuhle trháku vzniknul proslulý "Jackie Chan´s stunt team" a není se co divit, protože Police story je plná fantastických, dnes již stoprocentně kultovních, kaskadérských kousků (úvodní průjezd vesnicí, zastavení autobusu, závěrečných třicet minut). Krom toho Jackie dokazuje, že i bez podpěry v podobě humoru je schopen uhrát náročnou roli. Skvěle mu sekunduje Bill Tung jako starší inspektor, Maggie Cheung jako jeho přítelkyně (tato role ji proslavila) a v neposlední řadě Yuen Chor jako dokonale slizký záporák. Jackie v rozhovorech prohlašuje, že první Police Story dodnes považuje za svůj nejpovedenější a nejoblíbenější film. Není divu - pětihvězdičková akce, neuvěřitelné výkony a svěží filmový vánek, který v HK kinematografii nenechal kámen na kameni. Jestli jste Police Story ještě neviděli, zákonitě si musíte připadat méněcenní ;). 100% ()

KajlQ

Jackie Chan dal opět přes prdel pár šikmovokejm gangsterů docela pěkným a elegantním způsobem a předvádí svoje tríčky , které si jako vždy dělal sám a zlomil si svou prdelní kost už po 173tí?! Proč ne! 80% ()

PTuranyi

Priemerná hongkongská krimi komédia. Celý príbeh akoby vypadol z pera bláznivých talianskych komédií, ale pri preklade do mandarínčiny sa stratili všetky pointy. Naivný príbeh je naplnený naivnými vtipmi, ktorí hrajú hongkongskí ochotníci a produkujú amatéri čo vidia kameru prvý raz. Pitvorivé grimasy hercov na čele s Jackie Chanom ma rozosmiať nedokázali. Na zábavu to bolo príliš a na grotesku primálo. Chanove bitky však majú svoje čaro. Nejde tu o nejaké šaolinské majstrovstvo vycepované rokmi tréningu v osamelom horskom údolí, ale skôr o rýchlu a efektnú improvizáciu. ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu