Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

Rssa

Jackie Chan ve vrcholné formě dokázal omezit humor ve prospěch akce a vážnějšího pojetí a to se projevilo více než povedeným filmem, který představuje takřka dokonalý vzor pro dnešní dramaticko-akční tvorbu Hong-Kongu. Akrobatické kousky Jackieho jsou opět prvotřídní a na svoji dobu novátorské (dneska už v porovnání s Tonym Jaa trošku bledne) a zápletka je dostatečně promyšlená, takže to nevypadá jako zástěrka pro masírování artistického ega Jackieho. Jasných 90 % ()

Ilhan

Byl jsem notně zvědavý na Jackieho královskou sérii Police Story. Zdejší hodnocení a komentáře vzbuzují velké očekávání a tak přišlo dost velké zklamání. Nejedná se o nijak nadprůměrný počin, příběh víceméně tuctový, akční ani komediální stránka na nijak vysoké úrovni. Jediné co stojí opět za to, je Jackie utržený ze řetězu, kdy předvádí všechno možné i nemožné, na co by člověk asi sám nepřišel. Tohle dělá Jackieho filmy tolik známými a oblíbenými, ale co těch 15 minut, když to předtím se tváří jako velké tlustné průměrné nic. Konec mě přesvědčil o třetí hvězdě a dodal naději, že by snad pokračování mohla být lepší. ()

Paity

Je až s podivem, že tak jednoduchý případ tak zafungoval. Navíc víc než komedie je to ze strany Jackieho Chana spíš akční krimi, což je docela nezvyk, když vezmeme v potaz jeho další filmovou kariéru. ()

Vaklaf

Zpočátku slušný navnadění, průjezd vesnicí a zastavování autobusu super, ale pak v podstatě, až na pár světlých okamžiků, nuda a trapnej humor v tradičním hong kongským stylu, až jsem uvažoval o tom, jestli to náhodou nevypnu. Naštěstí zhruba ve dvou třetinách přišel zvrat a zábava šla nahoru společně s akcí, takže dobrý. Ale nějak zvlášť unešenej jsem z toho teda nebyl. ()

Hanys_

Asi jsem čekal něco trochu jiného. Ne průměrnou krimi říznutou hodně slabou komedií. Ty pokusy o odlehčení na mě působily fakt křečovitě. Navíc otřesný dabing. ()

Pat.Ko

S dostatkom humoru a solídnosti vo svojom príbehu je Police Story autentickým čínskym filmovým produktom. Vďaka svojej priekopníckej akcii a prirodzene prevedeným kaskadérskym kúskom samotného superstaristu bojových umení bol film o krok vpred pred svoju dobu a priniesol vynikajúci výkon. ()

Ripley

80% zde,"Vrchol v Jackieho honkongské kariéře" ,"Jeden z nejlepších filmů všech dob" napsal zde woody .Tak tady už hovno přestává i smrdět,píši zase já!Filmy s Chanem jsem nikdy nevyhledával z důvodu sporných kvalit jeho filmů a i proto,že točil především akční komedie,ale k rozšíření obzorů jsem vyzkoušel během tří dekád mého života jeho tři nejlépe hodnocené.Nikdy mi nepřirostli k srdci.Ano,sem tam jsem se zasmál a akce se mi vždy líbila,ale pokaždé to ve finále bylo jen za ty 3*.Proč?Slabé příběhy,scénáře a silné herecké ne-hraní. ()

Wishkah

No přiznejme si to že co se týče příběhu, tak je tenhle film trochu slaběí čajíček. A ani vynikající scénář a strhující herecké výkony nepatří k tomu co by v tomhle filmu hrálo prim. Ale co naopak patří k absolutní špičce je akce. Vynikající rvačky a kaskadérské kousky jsou opravdu mistrně zrežírovány a je vidět a cítit, že tomuhle filmu předcházelo pořádné promyšlení scén aby byly co nejlepší. Navíc i vtipná složka filmu je tady dost dobrá a vtipná. Jackie Chan patří mezi moje největší oblíbence a tenhle film je zapsán zlatým písmem v historii hongkongských akčních filmů ()

Haymar

Netušil sem, že vynikající úvodní scéna "Stallone vs. Truck" z Tango & Cash, byla naprosto bez šlupky (a do detailu) obšlehnutá právě z Police Story (a moooc mě to pobavilo :-)) Ostatně to nebylo zdaleka jediné! Tahle stará "hongkongská klasika" byla vůbec hotovou "inspirační" studnicí pro hned několik americkejch akčáren :-) ()

bo.rec

Naprostá klasika, která pobaví i dnes... Osobně považuji za dokonalou scénu s Jackieho přítelkyní a skútrem... :-) ()

Prochy38

Celkem mě bolí, že nemohu dát 5*. Ale asi bych se s tím nenaučil žít :). Ne, stručně a jasně. J. Chan je borec, jak po stránce režisérské, herecké, kaskadérské, tak - ano, je tomu tak - i té pěvecké!! Mám tyhle filmy rád. Hodně filmů s J. Chanem. Obdivuju ho! Za všechnu tu práci, odhodlání, risk a vůbec. Zápletka je dobrá a celkově to je dobře vymyšlené. Ale já se prostě nepřenesu před ten asijský divadelní styl, kdy každý z herců prostě těžce přehrává a film to totálně potápí. Mně to prostě vadí, pardon.... ()

TERRORDROME

Hongkongská polícia pripraví veľký záťah na drogového bossa. Celé plánovanie je však razom v riti a situáciu môže zachrániť iba Jackie Chan, pretože je jediný kto dokáže elegantne viať za autobusom zavesený o dáždnik. Proti bossovi má vypovedať jeho sekretárka, ale tá veľmi spolupracovať nechce a miesto toho radšej robí z Jackieho, ktorý ju má strážiť, pekného vola pred celým súdom. Nevadí, bude aj horšie. Jeden z najzásadnejších filmov Jackie Chana v ktorom konečne prestal hrať nevydarených synov čo sa učia Kung Fu u nejakého žobráka s červeným raťafákom a prevtelil sa do policajta ktorý je ochotný pri výkone služby zbúrať autom celú osadu z chatrčí ( čo neskôr obšľahol Michael Bay v Bad Boys 2 ), či premeniť obchodný dom na hromadu sklenených črepov. Účel svätí prostriedky a na dolámané kosti prípadne podivnú logiku scenára sa nehľadí. Vtipy, akcia a Jackie vo vrcholnej forme. ()

orkadimenza

První snímek kultovní akční série v hlavní roli s Jackie Chanem. Amatérismus z toho čiší do všech stran, do zrychlených akčních scén hraje převážně velmi špatná hudba a ze začátku jsem byl spíš skeptický. Potom jsem se ale chytil dobré vlny výborných vtipů a i když jde příběh trochu stranou, tak film se nezastaví od začátku do konce. Přesto si myslím, že Police Story ve svém žánru ničím nevyniká a považuji jej za amatérsky natočenou akční komedii s trochou Marlboro product placementu a kaskadérským uměním JC. I přes výsledné hodnocení mě film ale překvapil, protože jsem spíš očekával, že se mi líbit nebude. ()

Rozjimatel

Na toto sa nedá pozerať ani s vedomím, že je to poriadna vtákovina. Tie pasáže, ktoré majú byť hrozne dramatické, sú skôr na smiech a tie, ktoré majú byť zase vtipné, miesto smiechu vyvolávajú skôr rozpačitý úškrn. To akože vtipné šaškovanie je skôr otravné. A pravdaže, ako to už býva pri humore tak nízkej úrovne, nemôže chýbať nejaká tá fekálna vložka. Je to jednoducho druhotriedny 80-kový akčný film, so všetkými neduhmi. Aj s úsmevnou 80-kovou hudbou. Dokonca aj kung-fu súboje, ktoré sú vo filmoch Jackieho Chana vždy až na prvom mieste, sú tu dosť stereotypné a po čase začínajú nudiť. Vzhľadom na to, koľko bolo pri tých akčných scénach zranení, vyšla všetka tá námaha tvorcov navnivoč. ()

tlamiczka

Hodně lidí považuje první Police Story za nejlepší Jackieho film. Já rozhodně ne. Dobrý film neudělá to, že na konci rozmlátíte hlavou dvacet skleněných výloh, i když je to obdivuhodný kaskadérský výkon. Jackieho mám ráda a Police story ma na to že je z roku 1985 pořádné grády, ale je tu hodně vtipnějších, choreograficky propracovanějších a zábavnějších filmů s mistrem Jackiem. ()

Nethar

Ani nevím, proč se mi to dostalo do fronty "Chci vidět". Zpočátku jsem si říkal, další divná činská bojovka z osmdesátých let, která už je dnes nezajímavá. A byla by, kdyby šlo jenom o scénář (ubohý) a souboje. I když teda ty souboje byly vymazelný (na dobu vzniku), šlo vidět, že je to "doopravdy", že kaskadéři i herci si užili a mělo to šťávu. Co mě ale hlavně překvapilo byl humor. Ne že bych se popadal smíchy za bříško, to ještě teda ne, ale fakt to bylo místama docela chytře vtipné, totiž většina asijského humoru, co jsem kdy viděl (a že toho bohužel bylo dost) byla děsivě trapná pro prvňáčky, až nepochopitelná, jak mohla vůbec vzniknout. Takže u mě dobrý, Jackie pobavil. ()

Mikino00

Banální rádoby vtipná akčnější podívaná Chana, který stylem pro něj tak typickým nedokázal zaujmout ani příběhem, ani akcí. Zdobí jej tak jen naprosto šílené kaskadérské kousky. ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu