Epizody(11)

Země je planetou extrémů od pólu k pólu. Tento seriál detailně zkoumá extrémní prostředí od věčné temnoty antarktické zimy po nejvyšší stromy a nejhlubší jeskyně na Zemi, jejichž obyvatelé nikdy neuvidí denní světlo. Tento program, který vznikal pět let a získal mnohá ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. (oficiální text distributora)

duffi1

Pri niektorých záberoch a spomínaných faktoch sa mi až nechce veriť, že sa to nachádza na našej planéte. Až sa niekedy môže zdať, že sú to počítačové zábery. ()

PaTeXx

Ačkoliv toho o Attenboroughovi moc nevím, tak můžu říct, že vypravování mu jde fakt dobře. On a skvělé kamerové záběry pochopitelně potahali celkové hodnocení celého dokumentu. Paráda. ()

RomaS

Se jménem David Attenborough jsem se poprvé setkal až v dokumentu Život savců. Ten seriál jsem si okamžitě zamiloval, pro svůj jedinečný a inovativní přístup. Když jsem, ale poté v televizi viděl první díl Planety Země byl jsem úplně uchvácen. Každý další díl jsem si pak pro jistotu nahrával na video, pro případ, kže mě někdo vyrušil. Mám rád přírodopisné dokumenty, ale toto je dokonalost. ()

anubiskt

Po vizuální stránce vybroušený diamant mezi přírodovědnými dokumenty. Pokud k tomuto dílu budete přistupovat s vědomím, že podívaná hraje prim nad novými informacemi, musí vás tento skvost od BBC pohltit. Člověk by až nevěřil, jaké přírodní krásy nám nabízí naše planeta. Specielně musím smeknout před celým štábem, protože vyčkávat někde několik dnů, jen aby se podařilo natočit pár sekund ze života vzácného tvora, chce buď velký honorář za vykonanou práci, nebo naprosto profesionální přístup k milovanému tématu. ()

ZUPA

Není absolutně co řešit. I po shlédnutí prvního dílu se mi naskytlo něco, co jsem již předtím mnohokrát viděl, ale nikdy mne to neoslovilo, nepohltilo a nedostalo tak, jak se tomu podařilo Planeth Earth. Neskutečná práce s kamerou podtržená vynikajícím hudebním podkladem a záběry vyšperkovány do nejmenších detailů a to vše ješte v HD - tohle je dechberoucí kvalitní snímek...100% ()

Vlado_B

Záznam prírodných krás našej planétky dosiahol vzhľadom na súšasné možnosti filmu a toho ako ho dokážu naše zmysly vnímať vrchol. Uvidíme čo budúcnosť :) ()

Insomniac

Hodnotím HD verziu a dal by som určite viac keby sa dalo. Je to naozaj úchvatná a neuveriteľná "podívaná". Všetko čo na chválu malo byť napísané, napísané už je, ja len toľko: V niektorých momentoch mi chýbalo pár sekúnd (minút) do dokončenia scény a to hlavne pri love. Akonáhle predátor svoju obeť chytil - strih. Prečo to už nedotiahli do konca? Veľmi mi to chýbalo napr. pri love levov na slonov kedy zábery skončili v najnevhodnejšej chvíli. Žeby kôli slabším povahám? ()

Hrus

Vizuálně velmi nadupané, při některých záběrech mi až poklesávala čelist (například letecký záběr na vlka honící mládě nějaké antilopy... nebo záběry na vodopády či na hejno 300 tisíc hus), jiné záběry na zvířátka jsou až dojemně roztomilé. Nicméně obsahová stránka mi lezla malinko na nervy. S informacemi je zacházeno docela skoupě, jakoby by byly předkládány průměrnému Američanovi. Když jsem se ve druhém díle už potřetí dozvěděl, že podél horských štítů stoupá vzduch, který se ve vyšších polohách ochladí a vznikají dešťová mračna, tak sem trochu začal skřípat zubama. Já očekávám od dokumentu zajímavé informace a těch se mi tu příliš nedostalo, navíc mi přijde, že se tu dost skáče z jednoho místa (nebo tématické oblasti) na druhé bez nijaké spojitosti. Pokud bych hodnotil jenom vizuál, bylo by to jasných 6 hvězdiček z pěti. :) ()

lisma

Nejvyšší špička v kategorii přírodovědný (populárně naučný ?) seriál. Mistr David Attenborough a vůbec všichni co se na Zázračné planetě si zaslouží hlubokou poklonu. ()

Sunwise

Naprosté nadšení! Nádherné záběry, působivá hudba a hlavně úžasný komentář Davida Attenborough, po jehož britském přízvuku, suchém humoru, a schopnosti dodat veškerým dějům na plátně dramatický rozměr, se mi bude stýskat. Pokud mě některý díl nudil, bylo to způsobeno pro mě nezajímavým tématem (např. Jeskyně, nebo Shallow seas patřily k podle mého názoru nejslabším kouskům), jinak si ale myslím, že byly všechny zpracovány stejně kvalitně. Oceňuji schopnost vtáhnout diváka i biologie neznalého do děje, poukázat na zajímavosti, zdramatizovat každodenní život přírody. A moc jsem si užila i dva díly "filmu o filmu", musím říct, že všechny tvůrce za jejich trpělivost, odhodlání a odvahu obdivuju. ()

Zeddi

Naprosto dech vyrážející podívaná. Tak dokonale propracované záběry přírody a života v 11ti dílném zpracování o naší planetě. Kdo neviděl prohloupil. ()

JoKKeR

Viděl jsem sice jen 6 dílu ale tak nadherné zachycení přírody jsem ještě vzkutku neviděl,krása nepopsatelná krása!! ()

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)