Epizody(11)

Země je planetou extrémů od pólu k pólu. Tento seriál detailně zkoumá extrémní prostředí od věčné temnoty antarktické zimy po nejvyšší stromy a nejhlubší jeskyně na Zemi, jejichž obyvatelé nikdy neuvidí denní světlo. Tento program, který vznikal pět let a získal mnohá ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. (oficiální text distributora)

char_t

Hodnotím stejně jako u filmového sourozence. Prostě nechápu, co na tom vidíte. Jasně, vizuály jsou perfektní, ale to přeci není jediný aspekt filmu... Být to němý film, vyšlo by to nastejno. Jde tu jen a pouze o unikátní záběry, bez jakýchkoli přidaných informací, divák se nedozví nic nového... Udělejte z toho kalendář na zeď nebo já nevim, třeba sbírku wallpaperů, ale jako seriál to IMHO nestojí za to. ()

Hapretor

Kdybych neviděl, nevěřil bych, že takové záběry jsou možné. Jak to, sakra, dokázali ??? - Omamné a ohromující !!! ()

BeranSon

Plně souhlasím s pozicí number 1. v žebříčku seriálů. Velice kvalitní seriál na nejvyšší možné úrovni!! Klobouk dolů. - 9/10 - ()

Faila

Nádherné a i po technické stránce vynikající záběry doplněné skvělou hudbou (vždy perfektně sedící k zobrazenému) a skvělým komentářem (ten je skvělý i v dabované verzi). Perfektní dokument, poučný i velice zábavný a samozřejmě s nějakým tím poselstvím. To je místy smutné, ale jde spíše o jakýsi apel a upozornění než o předkládání pesimistických a katastrofických scénářů. ()

pravo

Zatiaľ sú tu pridané len samé komentáre s absolútnym hodnotením vychvaľujúce tento dokument do nebies. Nie nechcem tomuto názoru oponovať a úplne ho chápem, pretože aj ja tento dokumentárny seriál považujem za veľmi dobrý. Chcem len trocha načrtnúť prečo som nedal najvyššie hodnotenie. Vizuálne je to absolútna dokonalosť, ale najväčší problém mám s informačným tokom. Autori sa v rámci možností snažili do jedného dielu natrepať čo možno najviac informácií o rozličných druhoch fauny a flóry a osobne mi vadilo, že ak ma nejaký živočích či rastlina zaujali, tak už sa film nevenoval jej, ale viackrát dokonca ani územiu, kde sa daný objekt vyskytoval. Chápem, že seriál reflektuje dnešný zrýchlený životný štýl a ak chce človek viac informácií má si ich individuálne vyhľadať. Netreba však zabúdať, že aj niektorá tlač rezignovala na prinášanie istých informácií a tú tlač nazývame bulvár. Takže zhrnutie, veľmi pekné s obrazového hľadiska, menej prínosné z informačného hľadiska. ()

foundation

no tak musim povedat ze absolutne nechapem same superlativy ktore tento dokument sprevadzaju..absolutne priemerna zalezitost a navyse po informacnej stranke totalne nulova pretoze neposkytne pomaly ani najzakladnejsie informacie o tom ktorom zivocichovy alebo rastline..dost ma to sklamalo ale to bolo asi aj tym ze som od toho ocakaval privela vzhladom na to hodnotenie ()

Nšoči

Tak už mám tento excelentní seriál doma v krásné kolekci 5 DVD. To jsem si nemohla nechat ujít. Miluju přírodopisné seriály a zejména od Davida Attenborougha. Obdivuji jeho zrychlené záběry měnící se krajiny od jara do podzimu, detaily, úžasné záběry zvířat a dojímavost obyčejného života v přírodě. 97 % ()

Skleni

po prvý krát ja osobne môžem dať s čistým svedomím 100% za film ( i keď dokument). V 11 častiach je to čo sa vyvíjalo milióny rokov a je to úúúžasnéééééééé! Nemám čo dodať! 100% ()

yossarian-

David Attenborough a jeho zázračná planeta je kvalitně zpracované dílo a to jak po stránce informační tak po stránce vizuální. Musím se přiznat, že seriozní David Attenborough je pro mě v dokumentech snadno stravitelny narozdíl od některých "showmenu", kteří mají své show v sobotu ráno na nově. Kdo má zajem se kvalitně poučit a vidět kus krásy přírody ať neváhá. ()

Torgal

Bezkonkurenčne najlepšie natočený dokumentárny seriál. Každý diel ponúka neuveriteľné zábery na také časti našej planéty o akých som ani netušil že môžu existovať. Celkový dojem ešte povyšuje skvelá, priam filmová hudba a výborný komentátor. Jediný problém je, že niektoré scény sa opakujú a tiež že na dokumentárny seriál to prináša primálo informácii. Je to proste úžasná prezentácia divov našej Zeme. 9/10 ()

ex.it

Ano, úchvatné záběry, dobrý námět a nepochybně i opravdu zajímavé zpracování, ale není to pro mě seriál, který by měl být na prvním místě. Tolik se mi prostě zase nelíbil a nedokážu tohle umístění pochopit. ()

Stíba

Co dodat, do 60 minut je vtěsnáno neskutečné množství fascinujících informací obklopené neuvěřitelně krásnými záběry z různých koutů naší planety. S příchodem HD tento seriál ještě nabral na síle výsledného dojmu a každá nanosekunda je tak nebývalým zážitkem. ()

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)