V jedné čistírně peří na náměstí malého městečka objevili, jak se zbavit zlých snů z polštářů i peřin. O její provoz se starají babička, děda, maminka, tatínek a jejich dvě rozpustilé děti. Dědeček totiž vynalezl speciální mechanismus na čištění peří, díky němuž se z běžné čistírny peřin stane kouzelný obchod, který ovlivňuje životy obyvatel celého městečka. Rozruch do idylické atmosféry vnese jeho záhadné zmizení a také vykladačka snů, která se nastěhuje do protějšího domu. Dělá všechno pro to, aby se zase lidem začaly zdát zlé sny, protože s těmi pěknými k ní pro radu nikdo nechodí. Pomsta na sebe nenechá dlouho čekat a celá rodina v čistírně i sousedé budou muset o své sny bojovat nejen v našem světě, ale i v tom kouzelném, který se v peřinách ukrývá. Začíná dobrodružství, o jakém se nikomu ani nesnilo... (TV Nova)

Madlenka26

Tak tady se mi jen potvrdilo, proč nemám ráda Lucii Bílou. Nechápu, že se něco takového pustí do kin. Úplně o ničem, zbytečné, trapné . S bídou 1 hvězdička. ()

Radiq odpad!

Spíš v prdeli, než v peřině. Podělaná nezajímavá trapná moderní pohádka ala zbytečnost pro českej lid. Nikdy bych tohle svymu děcku nepustil, protože mu to může leda tak zkurvit mozek. Láká to na zvučny jména, ktery ale pro mě už dávno ztratily lesk a slávu. Neřikám, že uplně všechno tam je trapny, ale většina jo. Klady: jakž takž Mádl. Zápory: hlavně Bílá, Vojtek, Roden, Polívka, ale i většina ostatních (jindy dobrejch) herců, digitální efekty, pisničky, ktery ještě zpeněžily Svobodovu mrtvolu a pisničky od hroznejch, ale trapně vyzdvihovanejch Kabátů. Hej ti herci mi uplně jebou mysl - já je vidim a je mi trapně z toho, jak se snažej být proděckavtipní nebo roztomilevtipní a přehrávaj jak v divadle a jsou vyloženě na ranu... A uplně bych byl vytočenej, když v Písku, kde se to točilo, kvůli natáčení měli určitě uzavřeny nějaky ulice... a kdybych pak zjistil, kvuli jaké kravině... Nejlepši jak se tvůrci plácaj po ramenu za ty složité digi efekty a přitom to je amatéřina jak prase! Připomnělo mi to stejně homoušskou kravinu Modrý tygr. PS: ani ten Mádl nestál za nic... ()

Estrellita odpad!

Strašně moc jsem chtěla dát tu jednu hvězdičku za to, že se Češi odhodlali natočit něco jiného než hořkou vesnickou komedii... Bohužel jsem byla tímto odporným kýčem natolik znechucena, že to prostě nešlo! Brrrr! ()

chelseaman22

No světe div se, dobré OST v kombinaci s blondýnou, která durch řve „Jsem sen!“ funguje velice dobře a současně dovede odvést divákovu pozornost od zápletky, která je tak komplikovaná, jako já jsem nadmíru inteligentní. Plejáda filmových hvězd je tak široká, že jen náklady na výplaty musely pokrýt rozpočet průměrného českého filmu. 55 % ()

Mrkvič

Trošku zajímavá pohádka. Viděl jsem nejdřív konec a zaskočily mě dvě písničky od Kabátů ze třech zahraných. Hm? Že by Rebelové pro děti? Nene. Další den jsem se díval letmo od začátku a ti Kabáti (což by stejně bylo hodně laciné) byli vyjímkou. Většinou příšerné na koleni spíchnuté odrhovačky a příběh nepříběh. ()

Liznic

Nesmyslná zhovadilost co nemá děj. Písničky nudné a neustále se opakující ústřední melodie - která navíc dost leze krkem. Ne tak vážně, co se tam sakra dělo?! Postavy jsou buď blbé, divné, hloupé, "děti" a nebo senilní. Proč tohle vzniká? Proč tam ti lidi hrají? Proč jsem se na to vubec dival? Mohl jsem stihnout tolik užitečných věcí, jako .... ()

Tyny

Barevné, kouzelné, veselé. Pro děti je to možná v pohodě rodinná komedie, u které se budou bavit. Na filmu jsem byla v kině a nebylo to zas tak strašné jak jsem předpokládala, ale smysl filmu je nulový a děj stojí také za velké kulový. Chvilkami ty písničky lezly už na nervy, ale tak to jsem mohla čekat. Chudák Roden. WHY? ()

RonaMidu

to byla nějaká parodie?podle toho,jak šmajdala Lucie Bílá,jak tančil Jiří Mádl apod., bych řekla,že jo.....jestli nebyla,mám smůlu,ale jako parodie,plná barev a nenáročných písniček se mi to docela líbilo....asi taky hodnotím pod dojmem ze včerejšího "tygra" a to tedy musím dát rozhodně o hodně víc :-) ()

anli

F.A.Brabec si jakoukoliv novou filmovou technologii nenechá ujít(o střídání žánru ani nemluvě) a tal jsem tušil,že bude mezi prvními českými 3D filmaři.A šup a máme tu rovnou 3D muzikál.A jak nám to tedy dopadlo.Na filmu je vidět,že scénář byl spíchnutý za několik dní a nějakého komplexního příběhu se tam divák nedočká.O nějakých nápadech ani nemluvě.Je to velká škoda,protože námět má velmi slušný potenciál.Celý děj táhnou jen písničky,které jsou velmi příjemné a chytlavé.Jejich choreografie je taky slušná i když občas se pohyby s hudbou trochu rozejdou.Mezery mezi písničkami jsou vyplněny povídáním,které by mělo(a chtělo)doplňovat děj,ale je spíš hodně dětské a občas trochu vtipné.Film je opravdu hodně barevný a pohyblivý a kameraman se na něm opravdu vyřádil.Co se týče alternativního fantasy světa,je zpracován hezky a zajímavě,jen tu chybí dodržování jasných pravidel při přechodech mezi jednotlivými světy.Zatímco tam je to jasné,cestu zpět si režisér vymýšlí,jak se mu to hodí a to samozřejmě snižuje logický požitek z celého nápadu.Herci jsou velmi dobří,jen z Nicol Moravcové asi žádná herečka nebude,ale zase film zdobí.Je vidět,že si to všichni užívali a celé to má opravdu maximální pozitivní náboj-já osobně jen čekal,kdy začnou v sále poblikávat žárovky do taktu.Film je samozřejmě určen hlavně dětem a Ti z něho budou určitě nadšeni,takže ho vůbec nezatracuju(nejen pro to,ža znám spoustu horších)a myslím,že jako rodinná podíváná obstojí.3D zpracování je velmi slušné a plně srovnatelné s ostatní světovou produkcí.Škoda jen toho nevyužitého nápadu a tak odfláknutého příběhu.Takže dávám slušně průměrných(s mírně přivřenými očky)50% a knoflíčky na peřině raději pokoušet nebudu. ()

honz

Svěží dětský muzikál s prvky komedie a pohádky, plný barev a fantazie. Velmi pěkná výtvarná stránka, nápadité kostýmy a řada skvělých herců. Příjemná oddechovka. ()

Zdeňka

Nazvala bych to takovým milým vyprávěním, na které je nejspíše třeba se dívat dětskýma očima. Mě osobně se líbila nejvíce věta: Ještě jsme Vám nedali jméno, to nejhezčí. Zdenička! (myslím, že můj login mluví za vše ;-) ) - Je těžší život s mužem nebo bez muže? - Já myslím, že s mužem, Jiříku. :-) ()

MikyAff

Děj by jakž takž ustál, výběr herců by se taky dal skousnout, ale hrozně mi vadí to zelený plátno a provedení snového světa. Aspoň že jakožto muzikál to doplňují písničky, jinak by to asi žádná sláva nebyla. U některých si radši odskočíte, protože ta vehementní snaha, aby se to rýmovalo, vytváří opravdu vtipný spojení a jiný si po nějaký době zpíváte s nimi. Policie nehádá. Přesnost je výsadou králů. Setmí se přesně, až bude večer. ()

oveckaoa odpad!

Na to, aby někdo tohle natočil musel brat luxusní materiál na to by nejspíše nestačilo vyhulit ani všechny drogy světa Tady není žádná logika asi to nemělo ani scénář a o hereckých výkonech radši pomlčím. Posuďte sami děcka jdou sami do ulice a zpívají o tom, že nebudou brat od cizích lidí sladkosti přitom před 5 minutama braly od cizí ženské , kterou viděly poprvé v životě lízátka celou obec hlídá jeden senilní policajt co má vystavěnou budku uprostřed silnice v jedné scéně děcka okradou pekařku a je to prezentováno tak že jsou hodní zatímco ona je zlá a takových blbostí je zde více . Já vím, že je Bolek Polívka zadlužený a bere už nejspíše vše za co se platí , ale tohle mě přijde pod jeho úroveň Jiří Mádl zde našel dokonce své herecké dno a to jsem ho měl doteď za kvalitního herce co pozná kvalitní film a v sračkách nehraje. Hudební čísla vypadají příšerně (jediné 3 co ujdou jsou ty s těmi nevěstami) a dokonce zde máme i rap malých spratků vypadají hůře než v obou Diskopříbězích dohromady a to jsou filmy staré přes 20 let zatímco tohle je z roku 2011 smutné 3/4 jich by tam nemuselo ani být a nic by se nestalo , ale hold někoho ´´inteligentního,, napadlo, že by to mohl být muzikál a tak to vytvořil. Svět v peřině na , který tohle láká se tam objeví tak 10 minut a vypadá zhruba tak jak by si člověk představil vyzvracenou duhu od jednorožce. Jediní dva herci, kteří zde něco hrají jsou ty ženské co jedna nabalovala Mádla a ta druhá co se jí o Mádlovi zdálo jinak nikdo. P.s. nevím jestli je dobrý nápad dávat do filmu na které můžou chodit rodiny s dětmi scénu kdy ženská říká děckám, že má doma hodně sexuálních hraček dělá si na nich dobře a tváří se přitom jak kdyby měla orgasmus. P.s. 2 Je sice pěkné, že ztracený syn najde po letech svou matku (opravdu bylo těžké ho najít v tom městě kde nebylo ani 100 obyvatel?) ale nic to nemění na tom, že ho ona zavírala do sklepa a on ji za to miluje. odpad ()

S.i.d.

Další film, který dokazuje jak je na tom český filmový průmysl bídně. On by ani tak nebyl problém ve scénáři (jsem si téměř jistej, že kdyby to do ruky dostal třeba takový Burton tak by dokázal z filmu udělat top-seller), ale zpracování bylo opravdu ubohé. Jediný herec na kterého se dalo dívat byl Roden (popř. Bílá), ale ostatní jako by točily všechny záběrny na poprvé. Dokonce i Vašut od kterého se dalo očekávat něco lepšího zapadal k těm podprůměrným rolím (a o dětských výkonech ani nemluvím). Na scény v peřině neměl štáb pravděpodobně dostatečné finance protože jinak si nedokážu vysvětlit proč vypadaly tak jak vypadaly. Na druhou stranu určitý "režijní" styl ve filmu byl. I hudba byla docela příjemná. Za tyto fakty dávám 2*. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková