Charles Chaplin a jeho souboj se stroji v éře, která není příliš nakloněna lidem. Společenská satira natáčená ještě v konvencích pantomimy němého období. Protest proti nehumánním aspektům technické civilizace a automatizace lidského života. Film je vybudovaný jako mozaika epizod, každá z nich má vlastní výstavbu gagů, geniálně se v ní uplatňuje smysl pro humor ironii i sarkasmus. (oficiální text distributora)

megajalec

Film je spojením viacerých scénok, v každej jednej si človek niečo nájde. Každá má jedného spoločného menovateľa - CH.CH. a jeho neutíchajúce gagy na každý možný variant. Film ponúka aj viacero nezabudnuteľných scén. Inak na tých korčuliach to Chaplinovi celkom dobre išlo, nie? :) ()

meChuck1

Chaplinovy grotesky jsem si chtěl pustit už dlouho, vždy jsem totiž viděl jen nějaké krátké scénky, které jsou často promítány v mnoha filmech (např. Šíleně smutná princezna). Na jeho groteskách už je bohužel vidět zub času a některé scény jsou předvídatelné, to však ale neznamená, že jsem si je neužil a nezasmál se. Celkový dojem mnohem lepší než dnešní tuctové americké komedie (až na pár vyjímek např. Zkus mě rozesmát). ()

PetraMishka

Lidská stránka komediálnosti Charlieho Chaplina je tu slabší na úkor fyzického humoru, ale ten je tak dobrý a propracovaný, že nemohu dát jinak než plný počet. Opravdu dobře jsem se nasmála, scény jsou skvěle vypointované a postava Tulačky byla obdivuhodná a sympatická. ()

pierre9

Až pokým som videl tento film, bol pre mňa Charlie Chaplin iba "tým týpkom, ktorý tak divne chodí". Priznávam, že naposledy som čo i len časť z jeho filmu videl asi tak pred 15 rokmi. Preto keď som uvidel Chaplina ešte aj ako režiséra v titulkoch, pozrel si film a uvedomil si, kedy bol natočený, získal môj nehynúci rešpekt. ()

Infalín

Kdyby se film rozstříhal na jednotlivé grotesky, tak jim dám 5 *, ale jako celek moc pohromadě nedrží. A chybí katarze, kterou třeba Chaplinův kamarád Buster Keaton dokázal tak skvěle navodit ve filmu Frigo na mašině. Na druhou stranu oceňuju, že Chaplin ani tenkrát neviděl svět černobíle a že ten jeho dělník má i svoje drobné charakterové vady:-) ()

Maiken Algren

Ja toho človeka obdivujem ako dokáže byť vtipný, ale skutočne vtipný v tých najhorších chvíľach bez toho aby musel zachádzať do cynizmu. Len mi tu trochu chýbala tá záverečná silná pointa čo ma v diktátorovi zrazila k zemi. Ale inak za 100 bodov. ()

Misterioso

Výtečný němý (a co stojí za povšimnutí, je to, že vzniknul v době, kdy už byly filmy němé dávno "out") snímek Charlieho Chaplina, který opět obstaral vše, co je pro film nejpodstatnější (režie, scénář, hudba, hlavní role). Příjemná podívaná, u které jsem se pořád hlasitě chlámal. Jedna situace zábavnější než druhá. Líbilo se mi i vyobrazení všemožných strojů, které nahradily a nebo by měly nahradit lidi. Sociální kontext je navíc evidentní, Chaplin tenhle film prostě nenatočil jen tak "pro srandu králíkům", což také oceňuji. Ale že byl tenhle film jedním z důvodů, proč ho začali štvát jako komunistu, to je věc druhá. Pro dobrotu na žebrotu. Paulette Goddard to už je jenom třešnička na už tak výtečném dortu. Pro mě asi nejlepší Chaplin. ()

gezper

Nemůžu si pomoct, ale z toho mála celovečerního od Chaplina co jsem zatím viděl, mi toto příšlo zatím nejméně dobré. Některé pasáže výborné (úvodní pás, autokrmička, pak bruslení, taneček na konci) ale jiné zase dost nudné, zkrátka nevyvážené a divně pospojované. Sorry Charlie, tenktoráte jen tři poctivé hvězdy. [60%] ()

Desmi

Já toho malýho idiota prostě nemůžu. Nebaví mě, jeho humor mi nikdy nesděl a němej film mi přijde jak vykastrovanej.. Pro mě je tohle prostě filmovej odpad, ale jednu hvězdičku mu dám, za snahu. ()

Janiska

Němý film,ale mluví ke všem výmluvněji než cokoliv jiného, například ta scéna u továrního pásu, myslím, že v dnešní době zahraničních továren v naší republice, je tato scéna aprosto aktuální. ()

Jayk19

Vynikající a v té době jistě nadčasový snímek,ve kterém se mnoho lidí z provozu ihned pozná i dnes.Chaplinovy gagy a ukázky provozu na Fordových linkách mě donutily k několika záchvatům smíchu.Mistr komických pohybů se tady mohl vyřádit a myslím že by film měl vidět každý kdo dnes "hákuje" u linky.Pro mne jasných "pět" jak za humorné podání tak za pohled na linkovou výrobu,který funguje bohužel dodnes. ()

kamigava13

Zábavné komediální drama a mrzí mě, že jsem ho viděl až teď. Na to, že se ve filmu skoro vůbec nemluví, poví vám toho o životě víc za skromných 87 minut než Titanik za 3 hodiny! S tou industriální érou se do určité míry ztotožňuji. Vím, jaké to je pracovat jako dělník/robot. Děláte pořád dokola tu samou činnost, až z toho můžete zešílet, zhroutit se a bůh ví co ještě. Ostatně chudák Charlie se dostal až do nemocnice, pak do basy, ale nakonec se na něj přece jen usmálo štěstí, jakmile potkal podobnou existenci, kterou byla krásná tulačka Paulette. Taky jsem o Charliem vůbec nevěděl, že sám film režíroval a dokonce složil i hudbu, která je nádherná. Vždycky jsem ho měl jen za notorického šaška, ale chyba lávky. Ještě jsem se o něm dočetl, že i když bavil ostatní svým klaunem, přesto trpěl depresemi a úzkostí. Každý z nás má své démony. Nebýt nového filmu Joker (2019), kde se promítá ta nejlepší scénka s bruslemi, asi bych na tohle nenápadné ale významné dílko nikdy nenarazil. Díky Jokere a Charlie. Určitě dám šanci dalším tvým filmům. 80 %. ()

ZetDaElO

Svet sa za tých viac ako 80 rokov príliš nezmenil. Nezamestnanosť, podvodníci, zlodeji, komunisti, odborári, nefunkčná polícia a justícia,.... Akurát je to dnes farebnejšie. Chaplin spolu s prekrásnou Palette Goddard upozorňujú na tieto neduhy doby našťastie prostredníctvom množstva vydarených gagov. Úvod v továrni je priam geniálny a škoda, že sa aj zvyšok filmu nenesie v podobnej Orwellovskej podobe utopistického sveta. Film ponúka už aj hovorené časti a na konci je možné počuť Chaplinov spev vo francúzštine. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

zurivymlok

Film, jehož minimálně úvod by se měl promítat na všech oborech průmyslového inženýrství. Poprvé shlédnuto víceméně omylem tak před šesti lety. Tehdy jsem si myslel, že Chaplin je humor pro pamětníky a mě nebylo ani pětadvacet. Překvapilo mě nakolik jsem se pobavil. ()

kuri-noha

Parádní film. Jeden z těch takzvaně nesmrtelných. Navíc je stále víc a víc aktuální (je-li tato formulace možná). ()

Serjoza

Dělňasi pochodující do továrny jako ovce na porážku... :) reakce na velkou krizi ověnčená absurdními gagy a skopičinami Charlieho Chaplina, který za těch 85 minut prakticky nesleze (naštěstí) z plátna. U scény s novým přístrojem na krmení dělníků jsem řval smíchy... a samozřejmě bych chtěl vyzdvihnout překrásnou Paulette Goddard. 80 % ()