Starověká Čína. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto vyhlašuje mobilizaci - jeden muž z každé rodiny musí vstoupit do armády, která má v rozhodující bitvě odrazit vojska dobyvatelů. Mezitím se v jedné zapadlé vesničce připravuje poněkud rozjívená dívka Mulan na své první setkání se svatební dohazovačkou. Nejsvatějším úkolem každé mladé ženy jsou totiž vdavky a oddaná služba manželovi. Jedině v této roli přinese Mulan své rodině radost a úctu celé vesnice. Naneštěstí Mulan je na tuctovou nevěstu trochu divoká a tak její setkání s dohazovačkou dopadne zcela katastrofálně. Tuhle holku si nikdo nikdy nevezme! A k dovršení rodinného neštěstí přijíždí do vesničky císařští verbíři. Starý otec Mulan bude muset nastoupit do armády, protože v rodině není žádný jiný muž. Ještě téže noci se Mulan rozhodne. Aby zachránila otce, ostříhá si vlasy, převlékne se za chlapce a narukuje. V nastávajících nebezpečných dobrodružstvích naštěstí nebude sama. S pomocí duchů rodinných předků a rodinného draka strážného zachrání Mulan Čínu před krvelačnými hordami divokých Hunů a pro sebe a svou rodinu získá úctu celé země. (oficiální text distributora)

HiddenDragon

Dlouho jsem tenhle film odkladal a byla to skoda. Prekvapila me pomerne seriozni (a dojemna) historicka story, kde jsou vtipky stridme a na tech spravnych mistech. Samozrejme tu jsou (tehdy typicti) disneyovsti sidekickove - dracek a cvrcek - ale hodi se sem. Chybelo mi nejake presnejsi historicke zasazeni nebo textovy uvod, na co vlastne clovek kouka. Divak je hned vrzen do jakesi pravdepodobne stredoveke Ciny a hunskych najezdu na Velkou cinskou zed. Taky bylo trochu divne, ze obrovskou Cinu ma chranit hrstka sedlaku a skutecna armada se tu taky mihne jen ve forme konske jizdy. Ale nakonec se to vsechno vyvrbi vcelku rozumnym smerem. Pisnicky nejsou sice nijak zapamatovatelne, ale jsou prijemne (tu hlavni od Mulan zpiva v titulcich Aguilera). ()

Teg

Typický přeslazený disneyovský příběh. Animace neurazí, Mushu je tentononc... roztomilej, duchové předků rozverní a Hunové neumytí. Rozhodně nejsem fanda černobílých story, ale tohle se mi tak nějak líbilo, takže si 4* neodpustím. ()

1860

Disney nepatří mezi mé oblíbené společnosti, ale u tohohle dílka se jim musí nechat originálnost, zajímavost příběhu a celková zábavnost.. Musím uznat, že jsem se u tohoto bavil, sice mohli trochu víc zabřehnout do čínských zvyků, ale i tak, DOPORUČUJU jako nenáročný a zábavný animovaný film.. ()

ti88na

Mulan je vrcholným dielom klasických rozprávok, a pre mňa osobne je osvedčeným liekom na zlú náladu. Tak ako pred rokmi ma aj teraz baví príbeh mladej hrdinky a jej cesta za hrdinstvom, láskou a nájdením samej seba. Nádherné piesne, vizuálne podanie a celkové spracovanie z nej robia klasiku, a nepochybne aj kráľovnú svojho žánru. ()

Paity

Tyhle "ostré" Disneyovské animáky nejsou příliš roztomilé, takže pro nejmenší diváky to nebude. Příběhově navíc příliš komplikované. ()

Stružák

Komedie, která si hraje na výpravnej příběh? Nebo výpravnej příběh, kterej si hraje na komedii? Tak jako tak, kdyby to bylo čistě jedno či druhé, mohlo bejt hodnocení vyšší... Tady mi ten mix nějak nesednul, zvlášť teda pasáže s tím drakem a cvrčkem. Ale věřím, že spoustu lidí to štvát nebude a film si maximálně vychutnaj. Jinak se jedná o zábavnej film, s místy epickým hudebním doprovodem a několika památnými scénami (Mulan, jak odchází z domu, scéna z údolí aj.). ()

Daae

Nemůžu si pomoct. Mulan jsem viděla už tolikrát a pořád se u toho skvěle bavím. Od skvělých gagů, po zajímavý příběh, chytlavé písničky, skutečně napínavé, akční scény, chytré nápady, sympatické klaďasy a hrůzné padouchy a nehorázně vtipného Mushu v podání Eddieho Murphyho. Nemůžu nedat pět hvězd, vždyť to by bylo pokrytectví :) ()

jasiska

Veľmi pekný film. Pozrela som si ho s dopredu vytvoreným benevolentným pohľadom, ale dopozerala som ho veľmi príjemne prekvapená. Dokonca aj do slovenčiny prespievaný soundtrack sa mi páčil, (čo sa tak často nestáva:-) ()

Wishkah

Jedna z nejkrásnějších klasicky animovaných disneyovek. Krásná adaptace čínské legendy. Škoda, že takhle nedopadla i adaptace řeckých bájí ()

Abiosis

*MALÝ PLAMIENOK* Mulan je bezpochyby krásna (i keď Pocahontas má so svojimi krivkami mierne navrch), ale jej postava ma do príbehu príliš nevtiahla, čo je zvláštne, keďže rozprávka obsahuje všetko to, čo moderné rozprávky v povinnej výbave obsahovať "musia": príťažlivé postavy konkurujúce modelkám (modelom), ktoré nie len dobre vyzerajú, ale taktiež aj spievajú, vtipné vedľajšie postavy dráčika Mushu a cvrčka pre šťastie, hrozivého antagonistu Shan-Yu a klasickú zápletku boja dobra proti zlu. A možno práve až prílišná šablónovitosť bola príčinou toho, že filmu chýbala iskrička, ktorá by vo mne zapálila potrebné nadšenie. Verdikt v 1 vete: O čínskych tradíciách a zvykoch prostredníctvom krásnych a spravodlivých hrdinov. 06.05.11 ()

Prochy38

Z obecného hlediska klasická disneyovka. Špatné písničky, komické postavy a až pohádkový příběh, ať jde o adaptaci čehokoliv. Jinak ale moc hezká legenda, která byla i dobře zpracována. Animace se mi tentokrát moc líbila. Škoda hodně zlých písniček, jinak byla ale hudba moc povedená! Mu-Shu (ten drak teda) byl moc příjemný komický element. Cvrček a kůň moc prostoru neměli. Hunové moc moc dobře udělaní, bitvy dobré. Celkově se mi to hodně líbilo. Na mé hodnocení má asi velký vliv to, že jsem ve stejný den viděl i Prince egyptského, a ten byl o třídu výš.... Ale i tak příjemné překvapení... ()

Rozjimatel

[2,5*]     "No one will listen to me." "Huh? I'm sorry, did you say something?"     Táto klasicky vyzerajuca disneyovka vznikla v dobe, keď sa už rozbiehali Dreamworks aj Pixar, ktoré priniesli poriadny závan čerstvého vzduchu do už trochu zatuchnutého prostredia disneyovskej pásovej výroby (a niečo podobné vlastne platí aj pre viac ako 10 rokov fungujúce štúdio Ghibli, ktoré bolo umeleckou úrovňou niekde úplne inde). Disney akoby ostal uviaznutý v minulosti (veď načo by objavoval niečo nové, keď to, čo produkuje, má taký úspech?). Mulan, tak ako mnoho disneyoviek pred ňou, má zastaralo pôsobiacu plošnú animáciu (aký neuveriteľný pokrok v tomto smere zaznamenal animovaný film v danej dobe), je šablonovitá, s množstvom klišé (roztomilé zvieratká a akože komické postavičky nesmú chýbať), infantilným humorom a sladučkými, načisto priemernými pesničkami (Matthew Wilder). Príbeh emancipovanej hrdinky, mocnejšej než celá hunská a čínska armáda dohromady, je trošičku nahlúply (pri tom smerovaní na deti sa ale niečo z toho dá odpustiť), nesúrodý, s minimálnym emotívnym dopadom (postavy sú povrchné, bez duše). Aby som iba nehanil, na záver som si nechal pár kladov. Celkom slušná je orchestrálna hudba Jerryho Goldsmitha a zopár scén je naozaj podarených, predovšetkým šteklivá scéna v jazere a pekná bojová scéna s lavínou.     "I'm the Great Stone Dragon. Good morning! I will go forth and fetch Mulan. Did... Did I mention that I was the Great Stone Dragon?" ()

efko

Určite jeden z najlepších animovaných filmov, aké som videl. Krásny príbeh, veľa humoru, zábava od začiatku do konca. Videl som to predabované do slovenčiny, čo filmu vôbec neuškodilo. Práve naopak :o)) ()

Mikino00

Tři nevýhody: čínská kultura, zpívání, malá holka jako hlavní postava, tři klady: úžasná hudba, sympatický drak, Hunové. Děj je velmi krátký, líbivý a jako pohádka obstojí, to samé se dá říci i o animaci, jedná se tak o nadprůměrnou podívanou. ()

Mulan sehnala záporáka

Mulan sehnala záporáka

27.07.2018

V chystané hrané adaptaci disneyovské pohádky Legenda o Mulan si postavu záporáka Khana zahraje Jason Scott Lee (Dračí život Bruce Lee, Tygr a drak: Meč osudu). Film už nějakou dobu chystá režisérka… (více)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

25.09.2013

Dobrá zpráva pro všechny příznivce filmové hudby: Pražský filmový orchestr připravuje pro letošní podzim velikou sérii koncertů v celé republice, dvakrát zavítá i do Bratislavy. Orchestr, zaměřený… (více)